Звезда петардом на Бањици до 31. титуле

Београдски црвено-бели три кола пре краја одбранили титулу, везали трећу у низу

Рад – Црвена звезда 0:5 (0:3)

Београд - Стадион: Краљ Петар I. Гледалаца: без присуства навијача због пандемије корона вируса. Судија: Данило Грујић. Помоћници: Милован Ристић и Далибор Ђурђевић. Жути картони: Перендија, Добријевић (Рад), Павков (Црвена звезда). Стрелци: 0:1 Мирко Иванић (једанаесетарц) у 24, 0:2 Срђан Бабић у 30, 0:3 Алекса Вукановић у 36, 0:4 Милош Дегенек у 57, 0:5 Алекса Вукановић у 82. минуту.

РАД: Марковић, Добријевић, Перендија (од 61. Стојановић), Танасијевић, Милошевић (oд 70. Јовановић), Буснић, Зоговић (од 53. Касалица), Лазаревић, Живковић, Трифуновић (oд 70. Николић), Калуђеровић (од 70. Ковачевић). Тренер: Марко Мићовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Бабић, Родић (од 62. Панков), Петровић (од 75. Јовичић), Николић (од 46. Гаврић), Иванић, Ел Фарду Бен (од 62. Јованчић), Вукановић, Фернандес Томане (од 62. Павков). Тренер: Дејан Станковић.

Три кола пре краја (првенство скраћено због пандемије корона вируса) Црвена звезда је одбранила шампионску круну, освојила 31. титулу.

3. минут: После убацивања са десне стране, Вукановић је био највиши у скоку и главом пробао са шест метара, једва да је скренуо лопту, која није ишла ни близу голу.

3. минут: Бен се убацио испред последњег играча одбране Грађевинара, искоса на петерцу остао очи у очи са голманом домаћина, који му се бацио у ноге и одбранио.

16. минут: Томане на 18 метара налетео на лоше избијену лопту од стране одбране Рада, али је његов ударац, иако прецизан, по земљи, био преслаб за голмана Марковића.

23. минут: На левој ивици казненог Перендија је стартовао на Вукановића, а судија Грујић показао на белу тачку. Поновљени снимак оставио је недоумицу, чини се да Вукановић ниједном ногом није био унутар казненог.

24. минут: Мирко Иванић са беле тачке неумољив, по средини гола - 0:1.

28. минут: Перендија је на тридесетак метара оборио Томанеа и добио жути картон.

30. минут: Фаул за Звезду на тридесетак метара по средини, кратко додавање Бена за Иванића, а онда његов пас на 14 метара кроз средину, утрчао је штопер Бабић, сам прихватио лопту, а онда лако са десетак метара матирао Марковића - 0:2.

36. минут: Дупли пас за мат, Вукановић је дао лопту Бену, утрчао у простор, добио лопту, па искоса са десетак метара матирао голмана Рада - 0:3.

40. минут: Сјајан пас Томанеа, спојио је Вукановића са голом, али Звездин нападач, када је остао очи у очи са Марковићем, остао је "кратких рукава", голман Рада одбранио је зицер.

44. минут: Шут Петровића са тридесетак метара, једва га је укротио Марковић.

57. минут: Бен је убацио из корнера на седам метара, кренеу је голман Марковић, остао кратак, Дегенек га је лако пребацио главом - 0:4.

61. минут: Четири измене, три у Звезди и једна у Раду.

63. минут: Тек што је ушао Милан Панков је пожутео, с леђа је рукама шчепао ривала и зауставио га.

69. минут: Гаврић је са ивице казненог одлично гађао, Марковић је полетео кроз ваздух, лопта је прохујала тик поред стативе.

78. минут: Одаламио је Јованчић по лопти са више од 30 метара, уздрмала се статива, када се одбијала умало је лопта погодила голмана Грађевинара у леђа и завршила у голу.

82. минут: Прошао је по десној страни Иванић, играчи Рада деловали су као да му се склањају са пута, дошао је до гол аут линије, сви су га само гледали, уследио је повратни пас на петерац, Вукановић је само подметнуо ногу и лоптом послао дијагоналу у супротни угао - 0:5.

Семафор 27. кола Супер лиге:

Петак (29. мај):

Инђија – Спартак 1:2 (Јовановић 7 - Николић 10, Марчић 70)

Војводина – Чукарички 1:1 (Бојић 12 - Тедић 75. једанаестерац)

Рад – Црвена звезда 0:5 (Иванић 24. једанаестерац, Бабић 30, Вукановић 36, 82, Дегенек 57)