Zvezda petardom na Banjici do 31. titule

33

Beogradski crveno-beli tri kola pre kraja odbranili titulu, vezali treću u nizu

Rad – Crvena zvezda 0:5 (0:3)

Beograd - Stadion: Kralj Petar I. Gledalaca: bez prisustva navijača zbog pandemije korona virusa. Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Milovan Ristić i Dalibor Đurđević. Žuti kartoni: Perendija, Dobrijević (Rad), Pavkov (Crvena zvezda). Strelci: 0:1 Mirko Ivanić (jedanaesetarc) u 24, 0:2 Srđan Babić u 30, 0:3 Aleksa Vukanović u 36, 0:4 Miloš Degenek u 57, 0:5 Aleksa Vukanović u 82. minutu.

RAD: Marković, Dobrijević, Perendija (od 61. Stojanović), Tanasijević, Milošević (od 70. Jovanović), Busnić, Zogović (od 53. Kasalica), Lazarević, Živković, Trifunović (od 70. Nikolić), Kaluđerović (od 70. Kovačević). Trener: Marko Mićović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić (od 62. Pankov), Petrović (od 75. Jovičić), Nikolić (od 46. Gavrić), Ivanić, El Fardu Ben (od 62. Jovančić), Vukanović, Fernandes Tomane (od 62. Pavkov). Trener: Dejan Stanković.

Tri kola pre kraja (prvenstvo skraćeno zbog pandemije korona virusa) Crvena zvezda je odbranila šampionsku krunu, osvojila 31. titulu.

3. minut: Posle ubacivanja sa desne strane, Vukanović je bio najviši u skoku i glavom probao sa šest metara, jedva da je skrenuo loptu, koja nije išla ni blizu golu.

3. minut: Ben se ubacio ispred poslednjeg igrača odbrane Građevinara, iskosa na petercu ostao oči u oči sa golmanom domaćina, koji mu se bacio u noge i odbranio.

16. minut: Tomane na 18 metara naleteo na loše izbijenu loptu od strane odbrane Rada, ali je njegov udarac, iako precizan, po zemlji, bio preslab za golmana Markovića.

23. minut: Na levoj ivici kaznenog Perendija je startovao na Vukanovića, a sudija Grujić pokazao na belu tačku. Ponovljeni snimak ostavio je nedoumicu, čini se da Vukanović nijednom nogom nije bio unutar kaznenog.

24. minut: Mirko Ivanić sa bele tačke neumoljiv, po sredini gola - 0:1.

28. minut: Perendija je na tridesetak metara oborio Tomanea i dobio žuti karton.

30. minut: Faul za Zvezdu na tridesetak metara po sredini, kratko dodavanje Bena za Ivanića, a onda njegov pas na 14 metara kroz sredinu, utrčao je štoper Babić, sam prihvatio loptu, a onda lako sa desetak metara matirao Markovića - 0:2.

36. minut: Dupli pas za mat, Vukanović je dao loptu Benu, utrčao u prostor, dobio loptu, pa iskosa sa desetak metara matirao golmana Rada - 0:3.

40. minut: Sjajan pas Tomanea, spojio je Vukanovića sa golom, ali Zvezdin napadač, kada je ostao oči u oči sa Markovićem, ostao je "kratkih rukava", golman Rada odbranio je zicer.

44. minut: Šut Petrovića sa tridesetak metara, jedva ga je ukrotio Marković.

57. minut: Ben je ubacio iz kornera na sedam metara, kreneu je golman Marković, ostao kratak, Degenek ga je lako prebacio glavom - 0:4.

61. minut: Četiri izmene, tri u Zvezdi i jedna u Radu.

63. minut: Tek što je ušao Milan Pankov je požuteo, s leđa je rukama ščepao rivala i zaustavio ga.

69. minut: Gavrić je sa ivice kaznenog odlično gađao, Marković je poleteo kroz vazduh, lopta je prohujala tik pored stative.

78. minut: Odalamio je Jovančić po lopti sa više od 30 metara, uzdrmala se stativa, kada se odbijala umalo je lopta pogodila golmana Građevinara u leđa i završila u golu.

82. minut: Prošao je po desnoj strani Ivanić, igrači Rada delovali su kao da mu se sklanjaju sa puta, došao je do gol aut linije, svi su ga samo gledali, usledio je povratni pas na peterac, Vukanović je samo podmetnuo nogu i loptom poslao dijagonalu u suprotni ugao - 0:5.

Semafor 27. kola Super lige:

Petak (29. maj):

Inđija – Spartak 1:2 (Jovanović 7 - Nikolić 10, Marčić 70)

Vojvodina – Čukarički 1:1 (Bojić 12 - Tedić 75. jedanaesterac)

Rad – Crvena zvezda 0:5 (Ivanić 24. jedanaesterac, Babić 30, Vukanović 36, 82, Degenek 57)