НАСТАВЉЕНА СУПЕР ЛИГА - Реми Војводине и Чукаричког у Новом Саду

Милан Марчић прелепим голом у 70. минуту донео је три бода гостима из Суботице у Инђији

Војводина – Чукарички 1:1 (1:0)

Нови Сад - Стадион: Карађорђе. Без присуства гледалаца. Судија: Милош Ђорђић. Помоћници: Горан Станојевић и Мирољуб Петковић. Жути картони: Човић, Бојић (Војводина), Зорић, Тедић, Стевановић (Чукарички). Стрелци: 1:0 Бојић у 12, 1:1 Тедић (једанаестерац) у 75. минуту.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Саничанин, Топић, Човић (од 73. Стојковић), Ђорђевић, Андрић, Дринчић, Мркаић (од 63. Зукић), Бојић (од 84. Гемовић), Бралић, Вукадиновић.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Тедић, Ендијае (од 30. Видосављевић), Каменовић (од 71. Стевановић), Пушкарић, Зорић (од 52. Мићин), Ћирковић, Шапић, Ковач, Бирманчевић, Езе (од 71. Ортиз).

Поново се игра фудбал у Србији! У првом мечу после паузе због коронавируса Спартак је са 2:1 победио Инђију у гостима у утакмици 27. кола Супер лиге Србије.

Чукарички и Војводина су у сјајној утакмици у Новом Саду одиграли нерешено – 1:1.

Прву шансу, и то одличну, имао је Ендијае у седмом минуту. Одилично га је проиграо Бирманчевић, али је Сенегалац за мало закаснио.

Само два минута касније узвратила је Војводина, Вукадиновић је одлично прошао по левој страни, ушао у шеснаестерац и шутирао, али је Петровић био на висини задатка. Наставили су Новосађани са нападима, па је одмах потом шансу имао и Топић, али је Петровић „скинуо“ зицер.

Ипак, већ у следећем минуту Новосађани су повели, после центаршута са леве стране на другој стативи је сјајно реаговао Бојић, који је главом послао лопту у мрежу – 1:0. Још једном је Петровић био на искушењу, овога пута у 15. минуту после покушаја Бојића, сјајно је реаговао голман Чукаричког.

Дуго су Брђани чекали на прилику, а имали су је у 28. минуту, кад је најпре Бирманчевић лошије реаговао, али је одбрана Војводине испуцала лопту до Ендијаеа, који је шутирао, за мало преко гола. Одмах потом сенегалац је морао ван терена због повреде, место је препустио Видосављевићу.

Фантастичну акцију имали су бело-црни у 34. минуту, Видосављевић је из прве проиграо Тедића, који је шутирао, али право у Роцкова. Покушао је и Бирманчевић минут касније, са 20-так метара шутирао је високо преко гола домаћих.

Прву шансу у наставку имао је Чукарички, одлично је са 22-23 метра шутирао Видосављевић, али је лопта прохујала поред стативе домаћег састава.

Исти играч је покушао са ивице шеснаестерца у 63. минуту после додавања Мићина, Роцков је морао да боксује лопту у корнер. Мићин је унео доста живости у игру Чукаричког, а имао је и добру прилику у 70. минуту, али је његов шут са 18 метара изблокиран. Одмах потом Веселиновић је извршио двоструку измену, па је уместо Каменовића и Езеа на терен послао Стевановића и Ортиза.

У јеку напада Чукаричког Војводина је имала шансу да мождаи реши меч. Топић је остао усамљен, шутирао је са 25 метара, Петровић је кратко одбио лопту, на коју је натрчао Бојић, али је био за мало непрецизан, у ситуацији кад је голман бело-црних већ био савладан.

У 75. минуту изједначење, после једанаестерца за Чукарички, сигуран са беле тачке био је Слободан Тедић – 1:1.

Добру прилику за преокрет у 86. минуту имао је Видосављевић, али је његов шут са 17 метара завршио за мало поред гола Војводине.

Семафор 27. кола Супер лиге:

Петак (29. мај):

Инђија – Спартак 1:2 (Јовановић 7 - Николић 10, Марчић 70)

Војводина – Чукарички 1:1 (Бојић 12 - Тедић 75. једанаестерац)

Рад – Црвена звезда 0:5 (Иванић 24. једанаестерац, Бабић 30, Вукановић 36, 82, Дегенек 57)