Звезда бледа пред дерби, у Инђији извукла само бод

Имала је Црвена звезда „генералну проверу“ пред 162. вечити дерби, али она није успела
Инђија – Црвена звезда 1:1 (1:0)
Стрелци: 1:0 – Красић у 36, 1:1 – Бен у 75. минуту. Стадион Инђије. Гледалаца: 4.000. Судија: Новица Анђелоски. Помоћници: Никола Ђоровић и Милош Симовић. Жути картони: Михајлов, Јовановић, Видић, Бастајић, Пуртић, Чермељ, Димитров, Прековић (Инђија), Панков (Црвена звезда).
ИНЂИЈА: Прековић, Цуцин, Михајлов, Бастајић (од 74. Јањић), Јовановић, Чермељ, Бањац (од 63. Димитров), Красић, Томић (од 84. Милосављев), Пуртић, Видић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Панков, Бабић, Родић, Петровић, Вулић (од 46. Гарсија), Бен, Гаврић (од 46. Павков), Николић, Вукановић.

Црвена звезда је била бледа у првом полувремену, далеко испод нивоа са старта пролећног дела сезоне, кад је у дербијима лако славила са по 2:0 против Чукаричког и Војводине.

Слабо су финкционисале све линије у тиму Дејана Станковића, који је био прилично незадовољан и појединим деловима меча у претходном дуелу против Војводине.

Да је био у праву, показало је и прво полувреме у Инђији. И поново су црвено-бели без разлога потценили истог ривала, којег су захваљујући грубом судијском превиду савладали у првом делу сезоне.

У седмом минуту велику грешку направио је судија Новица Анђелоски, кад није свирао прекршај за Инђију, после неопрезног старта Бабића на Бањцу, на 16 метара, показао је да се игра настави.

Црвена звезда је имала посед лопте, што је било и очекивано, али не и жељену игру. Ипак, и у таквом односу снага створили су Београђани две полушансе, али је Прековић лако укротио ударце Гаврића, потом и Бена.

Казна за индолентну игру стигла је у 36. минуту, кад је Пуртић са половине терена проиграо Красића, овај је умакао Родићу и потом рутински, са 15 метара савладао немоћног Борјана.

Занимљива ситуација у финишу полувремена, четврти судија показао је два минута надокнаде, главни Анђелоски додао је још два, али ни то није помогло Звезди.

Већ после два минута у наставку Звезда је имала врло добру шансу, најбољу у дотадашњем делу сусрета. После лошије интервенције Цуцина, лопта се одбила до Гарсије, али је Аргентинац лоше шутирао са десетак метара, па није било опасности по Инђијце.

У 51. минуту покушао је Бен из слободног ударца, али је лопта после његовог шута са 17 метара завршила преко гола Инђије.

У 60. минуту умало нови шок за Звезду, Бастајић се изненада нашао у шанси, одлично је шутирао са седам метара, али је Борјан успео да скрене лопту у корнер.

Убрзо шанса и за црвено-беле, али је сада Прековић био у улози јунака, „скинуо“ је ударац Гобељића.

Али, Гобељић је креирао и шансу за изједначење, одлично је центрирао са десне стране, на лопту је поред статичне одбране Инђије натрчао Бен и „закуцао“ је у мрежу Прековића – 1:1.

С обзиром на однос у жутим картонима, само се чекало кад ће Инђија остати са играчем мање. Догодило се то у 85. минуту, кад је други жути картон показао Чермељу.

Одличну прилику Звезда је имала у 90. минуту, после убацивања из угла, Бабић се није најбоље снашао са четири метра, дозволио је Прековићу да укроти тај ударац.

Само пола минута касније, покушао је и Гобељић, до којег се одбила лопта, али је репрезентитивац Србије са 18 метара шутирао право у Прековића.

Слична ситуација у четвртом минуту надокнаде, овога пута лопта се на 16 метара одбила до Гарсије, који је шутирао, али је лопта прохујала поред Прековићевог гола.

Семафор 23. кола Супер лиге Србије:
Среда:
Спартак – Младост 3:1 (Срећковић 16, Денковић 75. једанаестерац, Шормаз 89 - Бојовић 88)
Инђија – Црвена звезда 1:1 (Красић 36 - Ел Фарду Бен 75)
Чукарички – Вождовац 2:1 (Доцић 22. једанаестерац, Тедић 43 - Гјоргијевски 83)
Мачва – ТСЦ 0:1 (Тумбасевић 28)
Напредак – Радник 0:1 (Стаменковић 85)
Партизан – Пролетер (НС) 3:1 (Марковић 7, Матић 23, Милетић 87 - Балабановић 90)
Рад – Јавор 1:1 (Калуђеровић 86. једанаестерац - Пишчевић 90)
Војводина – Раднички (Ниш) 3:0 (Мркаић 1, 90+1, Вукадиновић 69)