Kaluđerović ponovo najbolji strelac elite u istoriji, Vojvodina razbila Radnički (VIDEO)

11

Spartak bolji od Mladosti, minimalci TSC-a i Radnika u gostima, pobeda Čukaričkog

Andrija Kaluđerović se sa dva gola za vikend izjednačio na vrhu večne liste strelaca srpske elite as Ognjenom Mudrinskim, a već danas ga je pretekao, pošto je u 86. minutu sa kreča dao gol za vođsvo Rada na Banjici, ipak u nadoknadi je izjednačujući gol za Javor postigao Piščević.

Kaluđerović je postigao 66 golova, Mudrinski 65, Milan Bojović 60, Lamin Dijara 56, Dragan Mrđa 54...

Spartak je ostvario možda i najvažniju pobedu u dosadašnjem delu prvenstva, protiv Mladosti, direktnog konkurenta za plasman u plej-of.

Subotičani su poveli u 17. minutu golom Srećkovića, a prednost su duplirali sa bele tačke, u 74. minutu.

Nadu Lučancima da mogu makar do boda vratio je Bojović, koji je kao i u prošlom kolu u Ivanjici pogodio u 88. minutu. Ali, samo minut kasnije meč je odlučio Šormaz.

Momčilo Mrkaić je u 1. minutu otvorio seriju protiv niškog Radničkog, a u 91. je zatvorio za pobedu 3:0.

Semafor 23. kola Super lige Srbije:

Sreda:

Spartak – Mladost 3:1 (Srećković 16, Denković 75. jedanaesterac, Šormaz 89 - Bojović 88)

Inđija – Crvena zvezda 1:1 (Krasić 36 - El Fardu Ben 75)

Čukarički – Voždovac 2:1 (Docić 22. jedanaesterac, Tedić 43 - Gjorgijevski 83)

Mačva – TSC 0:1 (Tumbasević 28)

Napredak – Radnik 0:1 (Stamenković 85)

Partizan – Proleter (NS) 3:1 (Marković 7, Matić 23, Miletić 87 - Balabanović 90)

Rad – Javor 1:1 (Kaluđerović 86. jedanaesterac - Piščević 90)

Vojvodina – Radnički (Niš) 3:0 (Mrkaić 1, 90+1, Vukadinović 69)