ЗВЕЗДА У СЕРИЈИ - Београдски црвено-бели до 11. победе над Војводином у низу

15

Ел фарду Бен начео Новосађане, Гобељић сјајним голом разгалио Делије, Гемовић искључен

Црвена звезда – Војводина 2:0 (1:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 25.800. Судија: Петар Пипер. Помоћници: Павле Пипер и Немања Петровић. Жути картони: Милуновић, Петровић (Црвена звезда), Ђурић, Гемовић x2, Саничанин (Војводина). Црвени картон: Миодраг Гемовић (Војводина) у 61. минуту. Стрелци: 1:0 Мохамед Ел Фарду Бен у 18, 2:0 Марко Гобељић у 66. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Дегенек, Павков, Милуновић (од 77. Бабић), Петровић (од 66. Вулић), Николић, Родић, Гаврић (од 68. Вукановић), Јованчић, Бен, Гобељић. Тренер: Дејан Станковић.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Деветак (од 49. Андрић), Саничанин, Топић, Дринчић, Ђурић, Мркаић (од 73. Зукић), Бојић (од 64. Ђуришић), Гемовић, Стојковић, Ђуричин. Тренер: Ненад Лалатовић.

Звезда је против Војводине дошла до 11. победе у низу, голове су постигли Бен и Гобељић - 2:0.

Све што је Војводина урадила на Маракани је покушај Ђуричина са седам, осам метара искоса, када је у надокнади првог полувремена шутирао поред гола.

До првог гола београдски црвено-бели су дошли после лоше избијене лопте штопера Новосађана, лопта је падала на пет метара од гола, Бен је ухватио волеј и "пробио" Роцкова у 18. минуту.

Потом је Павков у ситуацији један на један промашио зицер.

Mиодраг Гемовић је у 61. минуту направио несхватљив фаул за други жути картон, па је Звезда последњих пола сата играла са играчем више.

У 66. минуту је Марко Гобељић добио лопту на четрдесетак метара, повукао је напред, нико га није нападао, а онда је уследила бомба, лопта је бежала од голмана Роцкова и закопрцала се у мрежи - 2:0.

Семафор 22. кола Супер лиге Србије:

Вождовац – Спартак 2:3 (Николић 28. једанаестерац, 33. једанаестерац - Јоцић 73, Николић 76, Туфегџић 78)

Јавор – Младост 1:2 (Павишић 59 - Радивојевић 30. једанаестерац, Бојовић 88)

ТСЦ – Партизан 1:1 (Силађи 69 - Натхо 90+1. једанаестерац)

Пролетер (НС) – Инђија 1:0 (Радиновић 55. једанаестерац)

Рад – Напредак 2:0 (Калуђеровић 15, 38)

Раднички (Ниш) – Чукарички 2:0 (ЧУмић 63, 86)

Радник – Мачва 2:2 (Макарић 59, Даноски 67 - Адамовић 80, Марковић 87)

Црвена звезда – Војводина 2:0 (Бен 18, Гобељић 66)

Kоментари (15)

los penzos 47

Kolega "Penzioner" i g-đa"Milka Noi....",iskrena sućut!Na minus 13 i da bi spašavali prvenstvo,mora se opet izgubiti derbi!

Zoran CZZG

Ili da opet prepolovimo bodove na kraju,tako bi bar malo bilo zanimljivije....

Sledeća tekma u NS je Vošina.

Crni Žarkovo

Gori fudbal nije skoro prikazan u Srbiji.

Севера део

Лепо вече на лепо попуњеној Маракани,доста деце,долазило се породично....игра к'о што рече Деки,довољна за победу,остало мора да се поправи.

Udbaš

Pa vi niste dobili derbi petnaest godina! A vidim igrate fantastično po ovim Srpskim njivama,i sa DVANESTIM igračem standardno najboljim igračem !!Fantastični špicevi,na jednoj utakmici dadoše dva gola u devedesetom minuti iz dva penala,pa ofsajd od metar, pa gplovi iz gol auta, pa penali na dvaest metara, pa isključenja igrača,...Pa kad bi se vama odbili svi pokradeni bodivi vi bi bili sedmi! Uostalom vidite koliko vam vrede ti vaši igrači sa Srpskih njiva, toliko da nikog niste mogli prodati.TE NAMEŠTENE UTAKMICE PO SRPSKIM NJIVAMA NIKO,BRE NITI PRATI NITI GLEDA,to ste videli kako izgleda u evropi,dođu dva tima i daju vam OSAMNAEST KOMADA,dal si ti zdrav.To bre evropski menadžeri odma PRECRTAJU CEO KLUB!Nemisliš valjda, da će neko ozbiljan gledati nameštene utakmice po srpskim njivama?!Stvarno treba biti glup ko tocilo,pa pomisliti da će nekom iz evrope biti relevantne neke utakmice u nameštenom prvenstvu?!Sve su oni već videli u evropi, i vidiš da ih bre neće ni ARAPI NI KINEZI!!!

Derbi@udbas

Sta ti lupas o derbiju!? Od tri zadje derbi pobede dve su nase! Vodimo u ukupnom skoru sa 109:80. Kas se uzmu i kup i prvenstvene zajedno vidimo i do 1992, i od 1992 do danas i od 2000 do danas i uvek! Imamo gol razliku 55:0 u vecetom derbiju. A ti lupas li lupas...

@Derbi

jao kakve izmisljene statistike hahahaha

Derbi@@Derbi

Izmisljene? A ti slobodno proveri samo razocaraces se, to je jedno a drugo, shvatices koliko je veliki Klub FK Crvena Zvezda. Da da, vi ste nasa stara i najveca musterija, uzimamo vaam meru decenijama...109 puta do sada, u nedelju i 110.put !

Vosa

U seriji je zvezda....u seriji kradja!

@Vosa

Bravo!

Deki

Da li neko može da izvuče podatak koji skor ima Lalatović kao trener protiv Zvezde?! Osim prošlogodišnjeg "uspeha" sa Radničkim, kad je Partizan trebao da ispadne iz igre za Evropu, ja se ne sećam da je ikad više i bod otkinuo Zvezdi

Spineri grobarski

Pobedio je i sa vozdovcem, Cukarickim, i Vojvodinom.

@Daki

Ima skor kao i tvoj klub protiv Zvezde: 80:109 u pobedama i gol razlika -55. Ko to jos ima pozitivan skor u Srbiji sa Zvezdom pa da ga on ima. A najvise puta smo vama uzeli meru. Vi ste nasa najveca filijala.

Mixi

Uporno sam pisao mesecima o gledaocima, koje je sa Marakane rasterao impotentni trener Milojević i to se evo dokazuje na primeru! Danas je bilo 26 hiljada navijača Zvezde i to u SLS! To je pobeda nad onom retrogradnom igrom Zvezde, koja je terala publiku sa stadiona! Ali, da bi Stanković uspeo u svojoj viziji o novoj Zvezdi, on takođe mora da se oslobodi nekih igrača, koji su se savršeno uklapali u retrogradni stil igre za vreme Milojevića, a i sada su u timu! Nije bilo sve idealno protiv Vojvodine ali vidi se pomak!