Voša neporažena protiv Šahtjora

11

Pred oko 50 gledalaca strelac za Vojvodinu bio je Bolbat u 80. minut (autogol), dok je gol za Ukrajince postigao Alan u 83. minutu

Vojvodina – Šahtjor 1:1 (0:0)

VOJVODINA: Rockov (od 64. Toroman), Stojković (od 60. Bjeković), Đurić (od 60. Andrić), Saničanin (od 60. Stojsavljević), Devetak (od 46. Đorđević), Drinčić (od 46. Đurišić), Topić (od 60. Zukić), Vukadinović (od 60. Nešković), Bojić (od 60. Kokir), Gemović (od 46. Đuričin), Mrkaić (od 60. Čović).

ŠAHTJOR: Trubin (od 46. Ševčenko), Kočolava (od 62. Kirvtsov), Ciprijano (od 62. Matvienko), Kirjukantsev (od 62. Ismaili), Kovalenko (od 62. Bolbat), Konopljanka (od 62. Stepanenko), Markos (od 35. Dentinjo, od 60. Tajson), Fernando (od 60. Marlos), Velington (od 35. Tete, od 60. Alan), Muravski (od 60. Moraeš), Mudrik (od 35. Vakula, od 60. Sikan).

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 1:1 (0:0) protiv ekipe Šahtjora, u prijateljskom meču odigranom u Beleku.

Pred oko 50 gledalaca na terenu hotela „Suesi luksuri resort“, strelac za Vojvodinu bio je Bolbat u 80. minut (autogol), dok je gol za Ukrajince postigao Alan u 83. minutu.

Prva prilika na utakmici je viđena u 15. minutu, a imali su je fudbaleri Vojvodine. Korner za crveno-bele je izveo Drinčić, a u petercu Šahtjora je dobro skočio Mrkaić i uputio udarac glavom, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Fudbaleri Šahtjora su u nekoliko navrata odličnim potezima i driblinzima pokazali da poseduju zavidan kvalitet, ali je Vojvodina vrlo dobro stajala u odbrani i tako sprečavala protivničke igrače da dođu do iole ozbiljnije prilike za gol. Takođe, crveno-beli su u nekoliko situacija bili veoma blizu postizanju pogotka, ali im je za uspešan završetak akcije nedostajao bolji završni pas.

Tek u 62. minutu, Ukrajinci su prvi put ozbiljno zapretili i to preko Ismailija, koji je šutirao sa petnaestak metara iskosa, Rockov je odbranio, a potom je na loptu natrčao Alan, ali je golman Vojvodine još jednom odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Na drugoj strani, u 80. minutu, Vojvodina je došla u vođstvo. Nešković je iskoristio odličan dubinski pas u šesnaesterac od strane Zukića, prihvatio loptu i šutirao, golman Ševčenko je odbranio, ali je lopta potom pogodila Bolbata i od njega se odbila u mrežu.

Ipak, vođstvo crveno-belih nije dugo potrajalo, pošto je Šahtjor izjednačio svega tri minuta kasnije. Sa oko 22, 23 metra, odlično je šutirao Alan i tako izjednačio rezultat.

Do kraja meča, nije viđena više nijedna prilika, pa je utakmica završena remijem.