Uspela generalka Zvezde pred odlučujuću bitku u Pireju

21

Crvena zvezda je slavila u prvom meču 20. kola Super lige Srbije, u sadržajnoj utakmici protiv Spartaka

Crvena zvezda – Spartak 3:1 (2:1)
Strelci: 0:1 – Denković u 21, 1:1 – Žander u 31, 2:1 – Tekijaški autogol u 40, 3:1 – Tomane u 50. minutu.
Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: -. Sudija: Petar Piper. Pomoćnici: Milan Minić i Pavle Piper. Žuti karton: Milošević (Spartak).
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Žander (od 56. Rodić), Milunović, Pankov, Gajić, Jovančić, Ivanić, Ben, Vukanović (od 68. Vulić), Marin, Tomane (od 77. Pavkov).
SPARTAK: Dubljanić, Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević, Vidaković, Jočić, Obradović, Denković (od 82. Gojkov), Tufegdžić, Baić (od 52. Srećković).

Crvena zvezda je odradila posao protiv Spartaka, u većem delu meča igrala je dobar fudbal, ali je bilo i propusta. Na kraju, pamtiće se pobeda crveno-belih, prvenac i asistencija Žandera, doktorska partija Marina i „makazice” Tomanea – 3:1.

Subotičani se na drugoj strani nisu obrukali, uspeli su da povedu golom Denkovića, pri rezultatu 3:1 poništen im je pogodak zbog navodnog ofsajda, a imali su još prilika, posebno u finišu meča.

Tok meča:

0` U Crvenoj zvezdi dosta promena, Milojević je kombinovao pred susret odluke za evropsko proleće protiv Olimpijakosa, ali su u tandemu ponovo Marin i Ivanić. Na drugoj strani, očekivan sastav, ako izuzmemo startera, Mihajla Baića, 17-godišnjeg špica Subotičana.

10` Slobodan udarac za Crvenu zvezdu posle prekršaja na Tomaneu. Šutirao je Marin, živi zid Spartaka odradio je svoj posao, izbio je loptu u korner posle kojeg nije bilo opasnsoti po gol gostiju.

17` Solidan pokušaj Zvezde, Ben je prošao skoro do gol-aut linije, uputio je povratni pas ka Jovančiću, koji je šutirao sa 25 metara, ali je izblokiran.

18` Lepa akcija crveno-belih, za prve aplauze. Vukanović je prošao po levoj strani i centrirao, Tomane je zahvatio loptu „makazicama”, lopta je otišla u aut.

21` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Prvi ozbiljniji napad Subotičana i odmah gol. Milošević je povukao kontru po desnoj strani, sačekao svoje saigrače da uđu u šesnaesterac, potom lepo centrirao, a Denković je glavom prelepo savladao Borjana – 0:1.

23` Slobodan udarac za Zvezdu, iz odlične pozicije po sredini gola sa 20 metara, izveo je Ben, pogodio je živi zid, lopta mu se vratila, a reprezentativac Komorskih ostrva je još jednom izblokiran.

30` Milunović je tražio Ivanića, kojeg je lopta pogodila, ispostavilo se da je slučajno asistirao Marinu, ali je bivši reprezentativac Nemačke sa 17 metara očajno šutirao.

31` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Lepa akcija crveno-belih, Marin je prošao nekoliko protivničkih igrača, uputio loptu između dvojice fudbalera Spartaka, Žander je odlično prihvatio, podigrao glavu i pogodio za izjednačenje – 1:1.

34` Odlična prilika za Zvezdu, Žander je ubacio loptu sa leve strane, Ben je glavom pokušao sa pet metara, ali je prebacio gol Dubljanića.

40` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Marin je poslao loptu ka Žanderu, ovaj je ušao u šesnaesterac rivala, uputio loptu ka Tomaneu, nespretno je ispred njega reagovao Tekijaški, koji je savladao svog golmana – 2:1.

43` Fantastični potezi Marka Marina, promešao je odbranu Subotičana u šesnaestercu, potom centrirao, na drugoj stativi bio je Gajić, koji je nogom šutirao preko gola Spartaka.

51` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Evrogol! Marin je kao na petoparcu centrirao, bukvalno „iz koraka”, a Tomane je drugi put na meču zahvatio „makazice”, sada je pogodio – 3:1.

52` Odmah je Gaćinović menjao, u iru je uveo Srećkovića umesto mladog Baića.

56` Prva izmena i kod crveno-belih, Žander je ispraćen aplauzima, umesto njega na terenu je Rodić.

59` Odlična prilika za Subotičane, Denković je umakao čuvarima, ali je sa 17 metara prilično neprecizno šutirao.

62` Razigrala se Zvezda, Spartak polako ostaje bez daha. Marin je umakao odbrani gostiju, uputio loptu u šesnaesterac, tamo je na nju natrčao Ben, šutirao je i pogodio prečku.

65` Fantastična akcija Subotičana, na kraju je posle prelepe asistencije Miloševića šutirao Tufegdžić, Borjan je pogledom ispratio loptu koja je otišla pored njegove desne stative.

68` Izmena kod Crvene zvezde, umesto Vukanovića na terenu je Miloš Vulić.

69` Spartak je postigao gol, učinio je to Tufegdžić, ali je pomoćnik visoko podigao zastavicu. Čini se da su Subotičani drastično oštećeni. Prethodno slična situacija, Ivanić je, čini se, na vreme umakao odbrani Spartaka, ali je i tada sviran ofsajd.

72` Vidaković je šutirao glavom, vrlo dobra je to bila prilika za Spartak, ali je lopta otišla preko Borjanovog gola. Reprezentativac Milunović je ovom prilikom očajno bio postavljen.

77` Poslednja izmena Vladana Milojevića, na teren je poslao Pavkova, aplauze je zaslužio Tomane.

79` Fantastična prilika za Spartak. Očajnog Milunovića je lako nadmudrio Obradović, koji je lepo uposlioTufegdžića, ovaj se odlučio na udarac, a Borjan je odbranio. Imao je Tufegdžić na drugoj strani usamljenog Denkovića.

82` Druga izmena kod gostiju, umesto Denkovića na terenu je Damjan Gojkov.

Semafor 20. kola Super lige Srbije:

Crvena zvezda – Spartak 3:1 (Žander 31, Tekijaški autogol 40, Tomane 50 – Denković 21)

13,30: Rad – Partizan

15,00: TSC – Vojvodina

15,00: Javor – Voždovac

15,00: Napredak – Mačva

15,00: Proleter – Čukarički

15,00: Radnički – Mladost

15,00: Radnik - Inđija