Partizan rutinski izašao na kraj sa Mačvom u Šapcu (VIDEO)

24

Asano doneo prednost crno-belima, Urošević potvrdio pobedu

Mačva – Partizan 0:2 (0:1)

Šabac - Stadion: FK Mačva. Gledalaca: 3.500. Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Oliver Petrović i Jovan Grujić. Žuti kartoni: Ivić (Mačva). Strelci: 0:1 Takuma Asano u 16, 0:2 Slobodan Urošević u 70. minutu.

MAČVA: Puletić, Pejović, Ivić, Jevtić, Ašćerić, Šušnjar, Mijajlović, Dukić, Božić (od 79. Čermelj), Marinković (od 75. Vujasin), Milosavljević (od 87. Stevanović). Trener: Dragan Aničić.

PARTIZAN: Stojković, S. Pavlović, Natho (od 74. L. Pavlović), Sadik (od 63. Ivanović), Asano, Zdjelar, Suma, Ostojić, Urošević, Miletić, F. Stevanović (od 84. Lakčević). Trener: Savo Milošević.

Partizan je u Šapcu rutinski odradio posao protiv fenjeraša mačve - 0:2 (0:1).

16. minut: Loptu u for u kazneni dobio je Sadik, šutirao je iskosa, skoro iz mrtvog ugla, golman Puletić je loše odbio, ka drugoj stativi gde je pritrčao Asano i ispred Pejovića loptu gurnuo u nebranjenu mrežu - 0:1.

31. minut: Sadik je sa 13 metara gađao dalji ugao, poleteo je kroz vazduh golman Puletić, ali i Božić, koji je u padu glavom loptu izbacio u korner i sprečio pogodak.

32. minut: Probijao se Natho kroz sredinu odbrane Šapčana, kad je zašao duboko u kazneni neko od domaćih mu je sklonio loptu s noge, ali je nabacio Sumi pred praznom mrežom, ali je omaleni vezista Partizana sa nekoliko metara očajno zahvatio, jedva je krenula ka golu, bacio se Puletić i odbranio, ali je nije i uhvatio, krenuo je na nju Sadik, opet se bacio Puletić i nekako odbranio, a onda je i fauliran.

34. minut: Napad domaćina po levoj strani, centaršut na desetak metara u kazneni, postavio je nogu Šušnjar, lopta je krenula ka daljoj stativi, bacio se Stojković i odbranio.

37. minut: Kao preslikan prethodni napad, samo je sada sa 13 metara glavom probao Ašćerić, lopta je krenula u mrežu, uz samu stativu, poleteo je kroz vazduh Stojković i odbranio. U kontri je potom bio Asano, oborio ga je Ivić i dobio žuti karton.

41. minut: Posle kornera bek Partizana Urošević je u padu probao glavom sa sedam metara, ali je bio neprecizan za pola metra.

60. minut: Posle ubačene lopte sa desne strane na drugu stativu uleteo je Urošević, šutirao iz druge, ali je pogodio spoljnu stranu mreže.

70. minut: Brzo su crno-beli izveli slobodan udarac na levoj strani, Filip Stevanović je centrirao na drugu stativu, lopta je kroz šumu nogu prošla na dalju stativu do Uroševića, koji je dijagonalnim udarcem pogodio dalji ugao - 0:2.

85. minut: U izglednoj prilici za gol sudija je digao ofsajd Mačvi, a nije ga bilo.

86. minut: Kao preslikana situacija od minut ranije, Mačva je dala gol posle odlične lopte u prostor gde je napadač Šapčana izašao sam pred golmana Stojkovića, ali sudija je ponovo digao zastavicu i još jednom pogrešio, što je pokazao usporen snimak.

Semafor 18. kola Super lige:

Proleter (NS) – Mladost 0:1 (Pavlović 72. jedanaesterac)

TSC – Spartak 2:2 (Milićević 12, Tumbasević 72 - Otašević 31, 90+2)

Javor – Radnički (Niš) 0:7 (Đorđević 10, Čumić 38, 75, Jirka 48, Pantelić 65, Haskć 66, Mihajlović 83)

Napredak – Inđija 1:3 (Vukadinović 7 - Ilić 53, Milosavljev 58, Bastajić 75)

Rad – Vojvodina 1:2 (Perendija 21. jedanaesterac - Topić 28, Stojković 45)

Radnik – Čukarički 3:3 (Pavlov 9, 28, Tomić 50. jedanaesterac - Stojanović 13, 17, Birmančević 24)

Crvena zvezda – Voždovac 2:0 (Marin u 60, El Fardu Ben 90+3)

Mačva – Partizan 0:2 (Asano 16, Urošević 70)