Напредак победио другопласирани Чукарички

Рад победио Спартак и удаљио се од опасне зоне, минималац Младости у Сурдулици

Напредак – Чукарички 3:1 (0:0)

Београд - Стадион: Младост. Гледалаца: 500. Судија: Ненад Минаковић. Помоћници: Дарко Савовић и Матија Олајош Нађ. Жути картони: Ожеговић, Вукадиновић (Напредак), Петровић, Пушкарић (Чукарички). Стрелци: 1:0 Вукадиновић у 53. из једанаестерца, 2:0 Вукадиновић у 64, 3:0 Петровић аутогол у 83, 3:1 Стојановић у 85. минуту.

НАПРЕДАК: Милошевић, Обрадовић, Миловановић, Ожеговић (од 87. Илић), Ескић, Вукадиновић (од 90+3. Десанћић), Бјелош, Зец (90+5. Ковачевић), Спремо, Ђорић, Ћуковић.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Доцић, Тедић, Видосављевић (од 46. Ђорђевић), Кајевић (од 64. Мићин), Пушкарић, Богосавац, Ћирковић, Шапић, Ковач (од 66. Стојановић), Бирманчевић.

Чукарички је на гостовању Напретку у Крушевцу забележио други пораз у сезони. Брђани су стварали и промашивали прилике, посебно се то односи на период игре на старту другог полувремена кад су били апсолутно доминантни.

Ипак, грешке у одбрани скупо су их коштале. Најпре је једанаестерац скривио Петровић, а прецизан са беле тачке био је Вукадиновић, а исти играч је погодио и у 64. минуту. Неопрезност Шапића и Петровића коштала је бело-црне и трећег гола, а Лука Стојановић је само постигао почасни погодак за Чукарички (3:1).

Прву шансу на мечу имао је Чукарички, у 12. минуту после одличног додавања капитена Доцића Ковач је примио лопту у шеснаестерцу ривала, она му је мало побегла, довољно да после његово шута Милошевић интервенише и избије је у корнер. Узвратио је домаћин девет минута касније, био је то одличан напад по левој страни, уследило је убацивање, на лопту је на другој стативи утрчао Бјелош, али је био за мало непрецизан.

После дужег времена шанса за Брђане у 31. минуту, био је то контранапад по левој страни, Богосавац је без проблема избацио чувара и проследио лопту ка Тедићу, овај се такође ослободио чувара, потом упослио Ковача, али је његов шут изблокиран. У наставку акције лопта се одбила до Видосављевића, али је и његов шут са са 20 метара изблокиран.

У прва два минута другог полувремена Чукарички је имао две одличне шансе. Најпре Ђорђевић, који је у полувремену заменио Видосављевића, после само 50-так секунди натрчао је на одбијену лопту, али је био за мало непрецизан. Одмах потом сјајна акција коју је повео Ћирковић, одиграо је дупли пас са Кајевић, потом упослио Бирманчевића, али је овај неометан шутирао преко гола са 13 метара. У 50. минуту поново се за шансу изборио Ђорђевић, али је овога пута његов шут са 17 метара изблокиран.

Казна је стигла три минута касније, Ескић је умакао одбрани Чукаричког, у шеснаестерцу га је срушио Петровић, дилеме није било, Минаковић је оправдано показао на белу тачку. Одговорност је преузео Вукадиновић, био је непогрешив – 1:0. Кренуо је поново Чукарички напред, имао је неколико опасних напада, али без конкретне прилике.

И у јеку напада Брђана поново је Напредак имао своје прилике. Најпре после грешке Доцића, лопта је дошла до расположеног Вукадиновића, који је шутирао са 30 метара, Ђоршевић је стигао да изблокира, а Петровић је крајњим напором избио лопту у корнер. Потом је у 64. минуту погрешио и Пушкарић, а његову несмотреност искористио је Вукадиновић, којем није било тешко да са 12 метара по други пут савлада Петровића – 2:0.

Наставио је Чукарички са нападима, па је у 77. минуту добру шансу имао Стојановић, али је један играч Напретка изблокирао његов шут у последњем тренутку. И опет је севнула контра Крушевљана, која је изгледала прилично безопасна, али је Бјелош натерао Шапића и Петровића на грешку. Штопер Чукаричког је напуцао Бјелоша, а лопта је завршила у голу Чукаричког – 3:0.

Два минута касније сјајна акција после корнера Брђана, Доцић је центрирао, а Лука Стојановић натрчао на лопту главом на првој стативи – 3:1. У другом минуту надокнаде Стојановић се поново нашао у прилици, али је Милошевић одлично одбранио. У последњим тренуцима утакмице још јдан добар напад Брђана, Тедић је опалио по лопти са 15 метара, али је погодио пречку. Одмах потом судија Минаковић означио је крај сусрета.

Семафор 16. кола Супер лиге:

Напредак - Чукарички 3:1 (Вукадиновић 53. једанаестерац, 64, Петровић 83. аутогол - Стојановић у 85)

Рад - Спартак 2:0 (Трифуновић 1, Касалица 34)

Радник - Младост 0:1 (Шатара 39)

Мачва - Војводина 0:1 (Матић 7)

14.30: Јавор - Црвена звезда

14.30: ТСЦ - Вождовац

16.30: Партизан - Инђија