БРЂАНИ САЧУВАЛИ ОРЕОЛ НЕПОБЕДИВОСТИ - Празне пушке на Бановом брду, Чукаричком и Војводини по бод

Црвена звезда остала на челној позицији и после дуела са београдским Радом

Чукарички – Војводина 0:0

Београд - Стадион: на Бановом брду. Гледалаца: 1.050. Судија: Милош Милановић. Помоћници: Оливер Петровић и Јован Грујић. Жути картони: Алексић (Чукарички), Ђуричин, Ђурић, Езе (Војводина).

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Доцић, Тедић, Ендијае, Кајевић, Стојановић (од 54. Бирманчевић), Богосавац, Ћирковић, Остојић (од 46. Пушкарић), Шапић, Ковач (од 89. Алексић).

ВОЈВОДИНА: Роцков, Саничанин, Топић, Матић (од 71. Николић), Петковић, Дринчић, Ђурић (од 59. Стојковић), Бојић, Веселиновић, Ђуричин (од 71. Гемовић), Езе.

Неколико добрих шанси на обе стране виђено је у дербију 12. кола Супер лиге, али се мреже у дуелу Чукаричког и Војводине нису тресле – 0:0.

Брђани су сачували ореол непобедивости ове календарске године на Бановом брду, док су Новосађани после пет узастопних победа на страни дошли до бода.

Тек у 20. минуту први покушај једног од два тима. Учинио је то центарфор Војводине Матић, покушао је са 16 метара, али је Петровић био одлично постављен. Десет минута касније узвратио је Кајевић, после додавања Ковача лепо је циљао доњи, десни угао голмана Роцкова са ивице шеснаестерца, али је голман Војводине био опрезан.

Сјајну прилику у 34. минуту имао је некадашњи играч Чукаричког Петар Бојић, који је уз доста среће дошао до лопте, потом је снажно шутирао са десет метара, али је био непрецизан, лопта је прохујала поред Петровићевог гола. Како се полувреме ближило крају, тако су Брђани били све опаснији.

Имали су и две одличне прилике после корнера. Најпре, после прелепе акције домаћи су изиграли одбрану Војводине, али је Стојановић на девет метара од гола ривала начинио потез више, довољно да Новосађани интервенишу. Потом, у 44. минуту још боља прилика, Доцић је убацио лопту из угла са десне стране, Тедић је главом у паду шутирао, али је Роцков рефлексно одбранио.

Како је почело друго полувреме, одмах су домаћи дошли до прилике. У 47. минуту Стојановић је прелепо спустио лопту Кајевићу, који је шутирао из прве, али је Роцков још једном био сјајан. Изненада је Матић дошао у шансу у 56. минуту, после одличног продора и центаршута Петковића, али је из врло добре позиције шутирао високо преко гола Чукаричког.

У 61. минуту најбоља прилика за Војводину, Дринчић је маестрално извео корнер, Топић је захватио лопту главом, али је Петровић сјајно одбио лопту, на коју је натрчао Веселиновић, али је шутирао преко гола.

Три минута касније зицер за Тедића, Ендијае је пресекао лопту, додао до центарфора Чукаричког, који је дриблингом избацио чувара и шутирао са 12 метара, али је Роцков још једном био маестралан, избио је лопту у корнер.

У 68. минуту још једна шанса за Тедића, после идеалног убацивања Доцића, али је млади нападач Чукаричког шутирао преко гола Војводине. Четири минута касније сјајна прилика за Новосађане, Топић је са 17 метара снажно тукао, Петровић је врховима прстију закачио лопта, која је потом погодила пречку.

Нешто касније добро је шутирао и Гемовић, али је Петровић још једном интервенисао. У 77. минуту слободан ударац за Војводину, са 25 метара, снажно је тукао Дринчић, али је био за мало непрецизан. Пробао је и Петковић у 84. минуту, али је лопта поново прохујала поред Петровићевог гола.

Семафор 12. кола Супер лиге:

Чукарички - Војводина 0:0

Црвена звезда - Рад 3:1 (Павков 6, Марин 39. једанаестерац, Гобељић 75 - Перендија 66. једанаестерац)

15.00: Младост - Партизан

18.00: Јавор - ТСЦ

18.00: Пролетер (НС) - Радник

18.00: Раднички (Ниш) - Напредак

18.00: Спартак - Инђија

18.00: Вождовац - Мачва