ТСЦ изгубио у Сурдулици, Раднички са играчем више славио у Шапцу

Чукарички на Бановом брду шест од шест, реми Рада и Пролетера на Бањици

Чукарички – Јавор 2:0 (1:0)

Београд - Стадион: на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Зоран Широки. Помоћници: Оливер Петровић и Ивица Стојановић. Жути картон: Колаковић (Јавор). Стрелци: 1:0 Ковач у 13, 2:0 Ндиај у 62. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Доцић, Ендијае (од 85. Никчевић), Каменовић, Кајевић (од 77. Мићин), Стојановић, Богосавац, Ћирковић, Шапић, Ковач, Бирманчевић (од 81. Алексић).

ЈАВОР: Лазовић, Јевремовић, Кувељић, Пишчевић, Ђерић (од 69. Јовановић), Крнић, Колаковић, Севић (од 69. Цветковић), Петковић (од 82. Маричић), Мркаић, Амановић.

Чукарички је остварио осму победу ове сезоне у Супер лиги, шесту у исто толико мечева на Бановом брду. Бело-црни су са три бода освојена против Јавора стигли на деобу првог места са Војводином. Брђани су повели у 13. минуту ефектним поготком Ковача после додавања Ндиаја, а Сенегалац је тријумф оверио голом у 62. минуту.

Сјајно је Чукарички ушао у утакмицу, већ у прва четири минута имао је две врло добре прилике. Најпре је после убацивања Доцића Стојановић шутирао главом преко гола Јавора, а недуго затим је Шапић, такође главом, погодио пречку. У деветом минуту још једна одлична шанса за домаће, Кајевић је овога пута погодио стативу.

Иницијатива се исплатила Брђанима у 13. минуту. Био је то прелеп напад домаћих, Ндиај је прошао по десној страни и упутио повратни пас, а тамо је на 16 метара на лопту натрчао Ковач, који је милиметарски прецизно погодио угао Лазовићевог гола – 1:0.

Уследио је период игре углавном између два шеснаестерца, све до 33. минута кад је Доцић шутирао из слободног ударца са више од 25 метара, али је Лазовић скренуо лопту у корнер.

Сјајну контру су имали домаћи у 40. минуту, Богосавац је прелепо одиграо дупли пас са Стојановићем, који је после два дриблинга шутирао са 15 метара, али је Лазовић још једном успео да одбрани. Оба тима су играла прилично офанзивно на старту другог полувремена, било је шанси на обе стране, али се мрежа затресла тек у 62. минуту.

Богосавац је сјајно истрчао контру, послао је пас ка Бирманчевићу, један играч Јавора је само кратко одбио лопту ка Кајевићу, који је између двојице противничких играча упослио Ндиаја, а овај је постигао првенац у дресу Чукаричког – 2:0.

У 79. минуту добар покушај Стојановића са 18 метара, али је шутирао за мало поред гола Ивањичана. Гости су опасно запретили у 89. минуту, кад је Крнић погодио пречку са пет матара.