Пречка спасила Радник, Пишчевић умало погодио у надокнади

Ратничка утакмица без лепих потеза и већих узбуђења, али са доста борбености и жеље да се дође до победе

Од почетка утакмице гости су преузели иницијативу док су домаћи меч почели конфузно са много грешака. Већ у седмом минуту добар шут Стојановића, али и одлична одбрана голмана Јавора Лазовића.

Први добар напад Јавор је извео у 40. минуту, али Кувељић није искористио добру прилику. У надокнади првог полувремена Ивањичани су извели слободан ударац са 18 метара, Јевремовић је шутирао изнад гола.

И у наставку утакмице Радник је кренуо офанзивно, већ у 46. минуту велику шансу имао је искусни Томић, али је сјајно интервенисао голман Јавора.

Домаћин се затим тргао и озбиљније кренуо ка голу гостију. Гости су се мало повукли, али су из контранапада били и те како опасни.

Распламсала се борба у финишу утакмице и у том делу Јавор је бацио све карте на напад, али добро организована одбрана Радника успела је да сачува свој гол.

Идеалну шансу за домаћина пропустио је Петковић у 79. минуту, али се спетљао и прилика је пропала. У последњем минуту надокнаде времена сјајан шут Пишчевића, лопта је погодила пречку.

Семафор десетог кола Супер лиге:
Јавор – Радник 0:0
Раднички (Ниш) – Партизан 1:4 (Хаскић 11. једанаестерац – Натхо 23. једанаестерац, Садик 29, 77, Сума 55)
Црвена звезда – Мачва 3:1 (Томане 8, Ел Фарду Бен 32, Кањас 37 – Мијаиловић 83)
Младост – Војводина 1:2 (Бојовић 36 – Дринчић 12, Матић 85)
Пролетер (НС) – Напредак 2:0 (Балабановић 9, Миросављев 75)
ТСЦ – Рад 2:0 (Силађи 2, Лукић 53)
Спартак – Чукарички 0:1 (Кајевић 47)
Вождовац – Инђија 4:1 (Стојчев 3, 54, Машовић 63, Девић 90+2 – Томић 48)