Tošić, Sadik i povratnik Lazar Marković pogađali za laku pobedu Partizana u Novom Sadu

10

Proleter ostao pri dnu tabele, beogradski crno-beli i dalje imaju dva meča manje

Proleter (NS) – Partizan 0:3 (0:0)

Novi Sad - Stadion: Karađorđe. Gledalaca: 2.000. Sudija: Bojan Nikolić: Pomoćnici: Nenad Kurčubić i Srđan Minić. Žuti kartoni: Tanasin, Pejić (Proleter), Natho (Partizan). Strelci: 0:1 Zoran Tošić u 56, 0:2 Umar Sadik u 73, 0:3 Lazar Marković u 78. minutu.

PROLETER (NS): Petrić, Andrejević, Babić (od 61. Radinović), Čolović, Jovanović, Kovačević, Lukašević, Marjanović, Novaković (od 65. Rušević), Pejić (od 57. Balabanović), Tanasin. Trener: Milić Ćurčić.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, S. Pavlović, Vujačić, Brežančić, Natho, Šćekić, Zdjelar, F. Stevanović (od 84. Ivanović), Tošić (od 63. Marković), Sadik (od 74. Asano). Trener: Savo Milošević.

17. minut: Natho je u kaznenom na sedam metara našao utrčalog Miletića, koji je imao zicer, ali je dijagonalom gađao nekoliko centimetara pored stative.

22. minut: Stevanović je šutirao sa dvadesetak metara, lopta je prošla kroz ruke i noge golmana Petrića, krenula ka nebranjenoj mreži, ali je uspeo da je stigne pre nego što je prešla gol liniju.

25. minut: Pavlović je posle kornera zahvatio loptu glavom, krenula je pored stative, ali je na nju natrčao Šćekić, ali je sa manje od metra prebacio prečku.

30. minut: Posle kornera lopta je pala na pet metera, probao je da se baci Strahinja Pavlović, ali i Andrejević, pre je do lopte stigao štoper Partizana, ali je poslao visoko iznad prečke.

48. minut: Grobari su zagrmeli sa tribina "penal za Zvezdu, hoćemo penal za Zvezdu..."

56. minut: Posle ukradene lopte na sredini terena usledio je pas do Sadika, kratka povratna do Tošića i plasirani udarac sa 18 metara, lopta je očešala levu stativu i odsela u golu – 0:1.

59. minut: Sadik je zaobišao golmana, onda krenuo da mrsi, petlja, na kraju je sa nekoliko metara umalo polomio stativu.

73. minut: Natho je sa 22 metra gurnuo loptu u kazneni, našao Sadika, koji je driblingom izbacio rivala, a onda "ubio pauka" u gornjm levom uglu gola Proletera - 0:2. Samo što je dao gol Sadika je zamenio Asano.

78. minut: Još jednom Nathov pas u prostor, Marković je na povratku među crno-bele rutinski matirao Petrića plasiranim udarcem - 0:3.

Semafor 8. kola Super lige:

Radnički (Niš) – Vojvodina 1:2 (Mihajlović 9 - Matić 33, Devetak 77)

Crvena zvezda – Inđija 2:1 (Pavkov 88. jedanaesterac, 90. jedanaesterac - Tomić 35)

Javor – Rad 3:0 (Maričić 25, Petković 63, Mrkaić 66)

Radnik – Napredak 1:4 (Makarić 36. jedanaesterac - Bjeloš 9, Ivanović 16, Zec 67, 76)

Voždovac – Čukarički 2:2 (Stojčev 61, Nikolić 65 - Stojanović 34, Birmančević 59)

Proleter (NS) – Partizan 0:3 (Tošić 56, Sadik 73, Marković 78)

19.00: TSC – Mačva

19.00: Mladost – Spartak