Инђија водила до 87. минута, а онда су Звезду до победе грешкама погурали судија и голман гостију

Милан Павков у финишу режирао преокрет са два гола са беле тачке

Црвена звезда – Инђија 2:1 (0:1)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 5.000. Судија: Игор Стојилковић. Помоћници: Горан Станојевић и Милан Мишкељин. Жути картони: Димитров, Јањић, Видић, Милосављев (Инђија). Стрелци: 0:1 Бранислав Томић у 35, 1:1 Милан Павков (једанаестерац) у 88, 2:1 Милан Павков (једанаестерац) у 90. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић (од 46. Томане), Дегенек, Милуновић, Родић, Јованчић, Кањас, Иванић (од 67. Вулић), Гарсија, Ван ла Пара (од 81. Вукановић), Павков. Тренер: Владан Милојевић.

ИНЂИЈА: Прековић, Димитријевић, Бјеличић, Босанчић (од 74. Јосовић), Димитров (од 62. Јањић), М. Илић, Рогач, Томић, Б. Илић, Милосављев (од 50. Бастајић), Видић. Тренер: Срђан Благојевић.

24. минут: Прва каква-таква прилика тек на половини првог полувремена, Ван ла Пара је на премијери у црвено-белом дресу продро по левој страни, ушао у казнени, убацио полувисоку лопту ка пеналу, натрчао је Гарсија и ухватио волеј, али је шутирао право у голмана Прековића.

35. минут: После корнера за инђију на 14 метара лоше је одреаговао играч гостију, лопта му се одбила од ногу, кренула ван казненог, још даље је пробао да је избаци бек Звезде Гајић, али је добацио само до Томића, који се са више од 30 метара одлучио на ударац, скоро по средини гола, али је успео да матира Борјана - 0:1.

46. минут: Већ на полувремену тренер црвено-белих одлучио је да промени формацију, уместо бека Гајића ушао је центарфор Томане.

48. минут: Владан Милосављев је одлично примио далекометну дијагоналу, ушао у казнени, шутирао са 13 метара, али је Борјан био сигуран. Том приликом се повредио играч Инђије, заменио га је Бастајић.

55. минут: Гарсија је центрирао са леве стране, лопта је закачила дефанзивца Инђије и умало преварила голмана Прековића, који је у задњи час скренуо у корнер.

56. минут: Родић је на "капици" петерца нашао Томанеа, који је шутирао из прве под пречку, али је Прековић лопту скренуо у корнер.

59. минут: Први жути картон на мечу добио је капитен гостију Димитров, у контри је поткачио Милуновића.

61. минут: Контра Инђије, Брана Илић надмудрио је целу одбрану Звезде, сам кренуо ка Борјану, сустигли су га у казненом, ослободио се са два дриблинга, шутирао, неуспешно, али се лопта одбила на седам метара до Томића, и он је дриблао, створио сјајну прилику за шут, али је Борјан одбранио ногом.

62. минут: Изашао је једини "пожутели" Димитров, заменио га је Јањић, коме је требало десетак секунди да и он добије жути картон!

63. минут: После убачене лопте са леве стране на другу стативу на мање од метар од гол линије утрчао је Ван ла Пара, шутирао, али му је зицер одбранио Прековић.

67. минут: Незапаженог Иванића заменио је Вулић.

77. минут: Вулић је гађао рашље, али је Прековић сјајном парадом одбранио и спречио изједначење.

83. минут: Гости су честим излежавањем на терену "крали" време, нервирало је то домаће, па је Павков жешће стартовао на ривала, али је прошао без картона.

87. минут: Видић је на 17 метара оборио Вукановића, али је судија Стојилковић показао на пенал без оклевања.

88. минут: Павков је шутирао са 11 метара, Прековић је закачио лопту, али није спречио изједначење - 1:1.

89. минут: Још један у низу покушаја "крађе" времена обио се о главу гостима. Голман Прековић није хтео да хвата лопту рукама после убацивања Кањаса, већ је штоповао главом, одбила му се предалеко, кренуо је пре њу, али је пре стигао Гарсија, Прековић га је оборио и у том случају судија Стојилковић није погрешио, са правом је показао на креч.

90. минут: Павков је сада одабрао другу страну и погодио за преокрет - 2:1.

Семафор 8. кола Супер лиге:

Раднички (Ниш) – Војводина 1:2 (Михајловић 9 - Матић 33, Деветак 77)

Црвена звезда – Инђија 2:1 (Павков 88. једанаестерац, 90. једанаестерац - Томић 35)

Јавор – Рад 3:0 (Маричић 25, Петковић 63, Мркаић 66)

Радник – Напредак 1:4 (Макарић 36. једанаестерац - Бјелош 9, Ивановић 16, Зец 67, 76)

Вождовац – Чукарички 2:2 (Стојчев 61, Николић 65 - Стојановић 34, Бирманчевић 59)

Пролетер (НС) – Партизан 0:3 (Тошић 56, Садик 73, Марковић 78)

19.00: ТСЦ – Мачва

19.00: МладостСпартак