Vojvodina golom Đuričina ostala na čelu, remi Javora i Napretka

8

Rad i Voždovac odbranili Beograd istovetnim rezultatom (2:0) protiv Mačve i Mladosti

Voždovac – Mladost 2:0 (1:0)

Beograd - Stadion: Voždovca. Gledalaca: 1.200. Sudija: Novica Anđelovski. Pomoćnici: Goran Beljin i Dejan Potočan. Žuti kartoni: Nišić (Voždovac), Pavlović, Radivojević (Mladost). Strelci: 1:0 Jevtić u 43, 2:0 Purtić u 66. minutu.

VOŽDOVAC: Ilić, Lasickas, Mikić, Bošnjak, Hajdin, Nikolić, Purtić (od 71. Cvetićanin), Stojčev (od 33. Mašović), Nišić, Krasić, Jevtić (od 64. Dević).

MLADOST: Zečević, Andrić, Milošević, Šatara, Sekulić (od 81. Obrovac), Stojanović, Leković, Jovanović, Radivojević, Pavlović (od 68. Odita), Suraka (od 89. Eliomar).

Tokom svih 90 minuta, činilo se da Voždovčani imaju punu kontrolu u meču. Bili su ofanzivniji, konkretniji, a zahvaljujući golovima Aleksandra Jevtića i Stefana Purtića i zadovoljniji na kraju bitke. Potpuno zasluženo, ostvarili su drugu uzastopnu pobedu u sezoni - 2:0!

Izabranici trenera Kokovića su, definitivno, bolje i ušli u meč.

U 11. minutu, Stojčev je na desnoj strani sjajno proigrao kapitena Purtića, a on, iako defanzivni vezista, pronašao put do ivice peterca i šutirao snažno - pošteno zatresao bližu stativu golmana Zečevića!

Sredinom poluvremena, nakon prekida, odbijene lopte i centaršuta Krasića, blizu pogotka za Zmajeve bio i štoper Mikić, ali je glavom, iz srca šesnaesterca, tukao preko gola.

Na drugoj strani, Lučanci su u istom periodu šansu uglavnom tražili dugim loptama, odnosno polukontrama, ali bez istinske opasnosti po Ilićev gol.

U 43. minutu, pravom po Voždovčane, stanje snaga na terenu odrazilo se i na rezultat. Iz slobodnjaka sa desne strane, Nemanja Nikolić je sjajno centrirao, a Aleksandar Jevtić udarcem glavom, iz naleta, potvrdio kakav je majstor! Iako je zakačio loptu, golman Zečević nije mogao da je zaustavi na putu ka golu - 1:0!

Shodno zaostatku, Mladost je u nastavku izašla visoko i vršila pritisak na defanzivnu liniju domaćih, da bi prva prava prvilika za gol stigla je u 56. minutu. Nakon kornera i dobre kombinacije na levom boku, Sekulić se našao u prilici da sa desetak metara zatrese mrežu, šutirao je iz prve, ali previsoko.

Na druoj strani, Nišićev pokušaj iz daljine išao je prema meti, ali nedovoljno snažno da bi zabrinuo Zečevića.

Mnogo opasniji bio je udarac Alena Mašovića, u 63. minutu! Nakon solo akcije na ivici kaznenog prostora, ofanzivac Voždovca lukavo je naciljao suprotni ugao, ali je stativa još jednom bila saveznik Lučanaca.

Ipak, nije se Mašović obeshrabrio, već u 66. minutu napravio prostora u visini linije šesnaesterca i dao povratnu Stefanu Purtiću, koji je izuzetnim, preciznim udarcem sa 18 metara ostavio Zečevića bez šansi - pravo u ugao, 2:0!

Po dodavanju Devića, malo je nedostajalo da Nišić u 76. minutu otkloni sve dileme, ali je šutirao tik pored stative.

Da vrati Mladost u igru, u 83. minutu pokušao je Jovanović, topovskim udarom koji je produvao dalju stativu Ilićevog gola, sa pogrešne strane.

Bio je to i poslednji trzaj Mladosti na krovu, a da pobeda Voždova na bude i ubedljivija, postarao se Zečević, sjajno odbranivši Devićev pokušaj glavom.