Почетна / Фудбал / Супер лига

Нова победа Војводине, Ђуричин, Кокир и Зукић у главним улогама

Војводина је поново била много бољи ривал од свог противника, али за разлику од претходних мечева, није била толико успешна у реализацији

Војводина – Кршко 1:0 (1:0)

Кршко - Стадион: Матија Губец. Гледалаца: 100. Стрелац: 1:0 Зукић у 45. минуту.

ВОЈВОДИНА: Симић (од 70. Тороман), Стојковић (од 62. Лазаревић), Веселиновић, Саничанин (од 46. Ђурић), Деветак (од 62. Вучић), Винсент (од 46. Кокир), Дринчић, Бојић (од 46. Милојевић), Нешковић (од 40. Зукић), Матић, Ђуричин (од 70. Топић).

КРШКО: Залокар, Флорјанц (од 46. Збиљски), Филиповић (од 46. Перић), Закрајшек, Српак (од 46. Мрвич), Дадић (од 46. Будан), Жабец (од 46. Штефанец), Ригони (од 46. Штајцер), Соклер (од 46. Баришић), Марциус (од 46. Смиљанич), Пушкарић (од 46. Попић).

Фудбалери Војводине победили су екипу Кршког (1:0), у пријатељском мечу одиграном у истоименом граду у Словенији.

Војводина је поново била много бољи ривал од свог противника, али за разлику од претходних мечева, није била толико успешна у реализацији. Прва прилика виђена је у 26. минуту, када је Матић са пет метара упутио ударац из прве, али је шутирао право у голмана.

Само минут касније, после корнера који је извео Дринчић, поново је Матић био у прилици. Овога пута, упутио је ударац главом, али је лопта отишла преко гола, да би у 35. минуту била виђена лепа акција када је Стојковић одлично проиграо Ђуричина, који је избио сам испред голмана и лобовао га, а лопта отишла неколико центиметара поред стативе.

У 38. минуту, Огњен Ђуричин је добио други жути картон, односно црвени, али уз сагласност домаћег тренера, могао је да настави игру, да би у последњем минуту првог полувремена био виђен једини погодак на утакмици.

На десној страни терена, Винсент је прихватио лопту и дриблингом сјајно прошао поред свог чувара, а потом и одиграо пас пред гол, где је до лопте дошао Зукић и са десетак метара успео да се упише у стрелце – 1:0.

У другом полувремену, за само два минута, домаћини су имали две добре прилике. Најпре је у 57. минуту добар ударац са око 20 метара упутио Попић, а потом су играчи Кршког извели лепу акцију која је завршена шутем Смиљанича са ивице шеснаестерца. Међутим, у оба случаја, лопта је отишла неколико центиметара поред стативе.

Већ у 63. минуту, Војводина је могла да удвостручи вођство после доброг центаршута Матића, али је Ђуричин са пет метара шутирао високо преко гола, да би у 70. минуту борбени Ђуричин одузео лопту на противничкој половини и додао је до Кокира, чији је шут са око 12-13 метара одбранио голман Залокар.

Лепа акција Војводине виђена је и у 78. минуту, када су дупли пас одиграли Зукић и Кокир, али је ударац овог другог поново одбранио чувар мреже словеначког тима. Коначно, у 90. минуту, Војводина је пропустила две нове сјајне прилике за погодак. У оба случаја, у шанси се нашао Зукић, али је и у овим ситуацијама као победник изашао голман Кршког Залокар.