Inđija za pola sata zgromila Dinamo i došla na korak od povratka u Super ligu

22

Vranjanci od 52. minuta igrali sa igračem manje posle isključenja Macukasa, revanš je 26. maja u Vranju

Inđija – Dinamo (Vr) 3:0 (3:0)

Inđija - Žuti kartoni: Dimitrijević, Bjeličić, Banjac (Inđija), Popović, Macukas, Stevanović (Dinamo). Crveni kartoni: Macukas (FK Dinamo) u 52. minutu. Strelci: 1:0 Ivan Rogač (jedanaesterac) u 4, 2:0 Srđan Dimitrov u 22, 3:0 Nikola Dimitrijević u 33. minutu.

INĐIJA: Preković, Dimitrijević, Vraštanović (od 66. Banjac), Bjeličić, Dimitrov (od 88. Maksimović), Ilić, Andrejić, Anđelković, Rogač, Bađi (od 77. Damnjanović), Vidić.

DINAMO (VR): Lakić, N. Stevanović (od 86. Antić), Veškovac (od 21. Nedeljković), Dimitrov (od 65. Karapandžić), Jovanović, Gašić, Matsoukas, Ožegović, M. Stevanović, Pavišić, Popović.

Inđija je osnovana 1933. kao klub zaposlenih na železnici, ali tokom jugo perioda nije uspevala da se domogne elite, uglavnom je nastupala u trećem rangu.

Elite se prvi put domogla 2010/11. pošto je sezonu pre bila najbolja u Prvoj ligi, tada je za klub igrao dobro znani Predrag Kodžo.

Sada je Inđija na putu povratka u Super ligu, pošto je u prvom meču baraža za popunu elite na svom terenu savladala Dinamo iz Vranja 3:0 (3:0).

Brzo se sve rasplelo i Inđiji, Pavišić je u 3. minutu skrivio penal i dobio žuti karton, a minut kasnije sa kreča je pogodio Rogač - 1:0. Ubrzo je kod gostiju požuteo i Macukas. Do 13. minuta od gostiju je i Stevanović bio u sudijskoj beležnici sa opomenom.

Samo što je u 21. minutu u Dinamu Nedeljković zamenio Veškovca usledio je novi gol za domaćina, pogodio je Srđan Dimitrov, kao i nedavno kada je bio precizan protiv kragujevačkog Radničkog, Inđija je povela - 2:0.

Samo deset minuta, do 32, čekalo se na novi gol, tada je Bađi uposlio Dimitrijevića, usledio je lak mat - 3:0.

Kada je u 52. minutu gostima isključen Macukas činilo se da bi Vranjanci mogli da pretrpe i ubeljdiviji poraz, ali su odoleli do kraja.

Inđija je stekla solidnu zalihu (3:0), čini se i nedostižnu pred revanš 26. maja u Vranju (16 časova).