Младост после преокрета срушила Вождовац, нула Воше и Чуке

Андрија Луковић донео је предност Змајевима, али су се онда Лучанци распуцали

Фудбалери Младости из Лучана на свом терену су били бољи од Вождовца са 3:1 у мечу 27. кола Супер лиге Србије.

Гости из Београда су преко Луковића дошли до предности у 32. минуту, али до полувремена је домаћи тим дошао до преокрета.

Прво је Бојовић погодио у 40. минуту, да би у 45. на 2:1 повисио Радивојевић. Коначних 3:1 поставио је Пејовић са беле тачке.

Војводина – Чукарички 0:0

Стадион: „Карађорђе“. Гледалаца: 2.000. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Дејан Петровић и Светлана Билић. Жути картони: Величковић, Копитовић, Ђорђевић, Луковић (Чукарички).

ВОЈВОДИНА: Роцков, Деветак, Саничанин, Ђурић, Матић (од 46. Коне), Граовац, Милојевић, Ђуричин (од 62. Гојков), Срећковић (од 73. Сречковић), Митошевић, Веселиновић.

ЧУКАРИЧКИ: Н. Стевановић, Величковић, Копитовић, Шапић, Каменовић, Доцић, Ђорђевић, Овусу (од 73. Луковић), Стојановић (од 56. Бирманчевић), Кајевић, Мудрински (од 77. Тедић).

И на другом везаном гостовању Чукарички је одиграо нерешено, против Војводине у Новом Саду – 0:0.

На тај начин Брђани су продужили серију непобедивости на пет мечева, пред паузу у Супер лиги због обавеза репрезентације Србије.

Први покушај на мечу имао је Чукарички, Овусу је шутирао са 25 метара, Роцков је уз мало потешкоћа укротио тај ударац.

Узвратио је на сличан начин Митошевић три минута касније, али је био непрецизан.

У 13. минуту је и Ђорђевић натрчао на једну одбијену лопту, те је шутирао са 30 метара, али преко гола Новосађана.

Идеалну прилику имао је Ђуричин у 20. минуту, умакао је одбрани Чукаричког, изашао сам испред Немање Стевановића, али је голман бело-црних маестрално интервенисао.

До полувремена се углавном играло између два шеснаестерца, без изгледнијих прилика.

У наставку прву прилику је имао Бирманчевић, у 60. минуту, после соло акције, „промешао“ је одбрану Новосађана у њиховом шеснаестерцу и потом шутирао, али право у Роцкова.

Потом су Новосађани запретили у два наврата, најпре у 65. минуту кад је Ђурић окушао ударац са 25 метара, био је непрецизан, потом и четири минута касније Милојевић, из изгледне позиције шутирао је високо преко гола Стевановића.

У 71. минуту је из велике удаљености, са 25 метара шутирао и Овусу, али је и он био непрецизан.

Шест минута касније у много бољој позицији био је Кајевић, али је црногорски репрезентативац са 18 метара шутирао право у голмана Војводине.

Испоставило се да је то било и последње узбуђење на мечу у Новом Саду.

Семафор 27. кола Супер лиге:

Бачка – Динамо (Вр) 5:1 (Бјелош 31, Макарић 35, 45, Лакић 43. аутогол, Пантић 60 - Митровић 90. једанаестерац)

Партизан – Спартак 1:3 (Гомеш 8. једанаестерац - Денковић 18, Ђенић 50, Обрадовић 90+4)

Земун – Раднички (Ниш) 0:1 (Панков 83)

Радник – Напредак 1:0 (Миловановић 56)

Мачва – Пролетер (НС) 2:1 (Ђоковић 45, 57 - Човић 13)

Рад – Црвена звезда 0:3  (Јовељић 20, 53, Бен 86)

Младост – Вождовац 3:1 (Бојовић 40, Радивојевић 45, Пејовић 59. пенал – Луковић 32)

Војводина – Чукарички 0:0