Звезда лако са Војводином уз два гола Боаћија, дебитовали, Јирка, Иванић, Гајић...

После пролећне премијере чини се да ће црвено-бели лако до одбране пехара

Црвена звезда – Војводина 4:0 (2:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 22.364. Судија: Милан Илић. Помоћници: Милан Минић и Јован Грујић. Жути картони: Савић (Црвена звезда), Митошевић, Езе, Месаровић (Војводина). Стрелци: 1:0 Ричмонд Боаћи у 24, 2:0 Вељко Симић у 28, 3:0 Ричмонд Боаћи у 68, 4:0 Милан Павков у 89. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Милуновић, Гајић, Јовичић, Чаушић, Ел Фарду Бен (од 62. Јирка), Марин, Симић (од 84. Иванић), Боаћи (од 75. Павков). Тренер: Владан Милојевић:

ВОЈВОДИНА: Роцков, Стојковић, Граовац, Саничанин, Деветак, Милојевић, Митошевић, Ђуричин, Ђурић (од. 64. Нешковић), Гојков (од 78. Месаровић), Езе (од 73. Матић). Тренер: Радован Кривокапић.

Звезда није имала много муке са Војводином, нарочито пошто је за пет минута постигла два гола, после тога је све ишло као по лоју. Црвено-бели сунаправили нови корак ка одбрани титуле.

Од старта су жестоко кренули Београђани, две несигурне интервенције голмана Роцкова ипак нису донеле промену резултата.

Новајлија у Звездином дресу Милуновић је после два минута могао и до жутог картона јер је жустро зауставио контру гостију, али судија Илић је одлучио да није време за санкционисање картонима.

А, онда је уследило десетоминутно затишје, до 12. минута када је Чаушић шутирао са десетак метара из срца казненог, после лоше избијене лопте, али се оклизнуо, па је ударац био млак, а лопта је постала лак плен за голмана Роцкова.

У 16. минуту на шут из даљине се одлучио Милојевић, али је лопта завршила бар пет метара од гола Звезде.

Четири минута касније слободан ударац за Звезду, шутирао је Марин са 18 метара преко зида, гађао голманов угао, а Роцков је сјајно одбранио.

Голман Новосађана, ипак, капитулирао је у 24. минуту. Напад по левој страни, лопта враћена по земљи негде на ивицу казненог, не баш најбољи ударац Симића је изблокиран, али лопта се одбила до Боаћија, који је снажним ударцем лопту сместио у мрежу - 1:0.

Нису се гости још ни сабрали, а поново су вадили лопту из мреже. Пас Марина између два одбрамбена играча Војводине, иза леђа им је зашао Симић, однео лопту у страну испред голмана Роцкова и онда лопту послао у празну мрежу - 2:0.

Капитен Звезде Савић је спречио брз продор по левој страни Ђурића и за то је добио жути картон.

Најближе голу ривала гости су били у 35. минуту када је Граовац из гужве настале у казненом шутирао метар, два изнад гола.

Почетком наставка жути картон добио је и Езе. А, прву прилику имали су домаћи, убачена лопта у казнени у 54. минуту одбила се на другу стативу, Бен је био бржи од голмана Лала, али Роцков му је скратио угао и одбранио.

Езе је у 57. минуту имао најбољу прилику за госте, добио је добру лопту на десној страни у казненом Звезде, повукао је који корак, па шутирао, али је Борјан одбранио.

Бена је у 62. минуту заменио Јирка. Непун минут потом одлична прилика за госте, шут Ђуричина са десетак метара одбранио је Борјан.

У 68. минуту нови гол, центаршут Стојковића са леве стране, прешла је лопта двојица играча Војводине и пала на ногу Боаћију за лак мат - 3:0.

Уследио је нешто мирнији период, без шанси, али са доста измена, тако је у 84. минуту за Звезду дебитовао некадашњи капитен Војводине Мирко Иванић.

На уласку у 88. минуту Митошевић је у казненом нашао Матића, који је гађао под пречку, али је Борјан одбранио и његов покушај.

На другој страни гол. Изгубили су Новосађани лопту на средини терена, повукао је Марин до ивице казненог, а онда на пеналу проиграо Павкова, уследио је лак мат у ситуацији један на један -  4:0.