Zvezda lako sa Vojvodinom uz dva gola Boaćija, debitovali, Jirka, Ivanić, Gajić...

13

Posle prolećne premijere čini se da će crveno-beli lako do odbrane pehara

Crvena zvezda – Vojvodina 4:0 (2:0)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 22.364. Sudija: Milan Ilić. Pomoćnici: Milan Minić i Jovan Grujić. Žuti kartoni: Savić (Crvena zvezda), Mitošević, Eze, Mesarović (Vojvodina). Strelci: 1:0 Ričmond Boaći u 24, 2:0 Veljko Simić u 28, 3:0 Ričmond Boaći u 68, 4:0 Milan Pavkov u 89. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Gajić, Jovičić, Čaušić, El Fardu Ben (od 62. Jirka), Marin, Simić (od 84. Ivanić), Boaći (od 75. Pavkov). Trener: Vladan Milojević:

VOJVODINA: Rockov, Stojković, Graovac, Saničanin, Devetak, Milojević, Mitošević, Đuričin, Đurić (od. 64. Nešković), Gojkov (od 78. Mesarović), Eze (od 73. Matić). Trener: Radovan Krivokapić.

Zvezda nije imala mnogo muke sa Vojvodinom, naročito pošto je za pet minuta postigla dva gola, posle toga je sve išlo kao po loju. Crveno-beli sunapravili novi korak ka odbrani titule.

Od starta su žestoko krenuli Beograđani, dve nesigurne intervencije golmana Rockova ipak nisu donele promenu rezultata.

Novajlija u Zvezdinom dresu Milunović je posle dva minuta mogao i do žutog kartona jer je žustro zaustavio kontru gostiju, ali sudija Ilić je odlučio da nije vreme za sankcionisanje kartonima.

A, onda je usledilo desetominutno zatišje, do 12. minuta kada je Čaušić šutirao sa desetak metara iz srca kaznenog, posle loše izbijene lopte, ali se okliznuo, pa je udarac bio mlak, a lopta je postala lak plen za golmana Rockova.

U 16. minutu na šut iz daljine se odlučio Milojević, ali je lopta završila bar pet metara od gola Zvezde.

Četiri minuta kasnije slobodan udarac za Zvezdu, šutirao je Marin sa 18 metara preko zida, gađao golmanov ugao, a Rockov je sjajno odbranio.

Golman Novosađana, ipak, kapitulirao je u 24. minutu. Napad po levoj strani, lopta vraćena po zemlji negde na ivicu kaznenog, ne baš najbolji udarac Simića je izblokiran, ali lopta se odbila do Boaćija, koji je snažnim udarcem loptu smestio u mrežu - 1:0.

Nisu se gosti još ni sabrali, a ponovo su vadili loptu iz mreže. Pas Marina između dva odbrambena igrača Vojvodine, iza leđa im je zašao Simić, odneo loptu u stranu ispred golmana Rockova i onda loptu poslao u praznu mrežu - 2:0.

Kapiten Zvezde Savić je sprečio brz prodor po levoj strani Đurića i za to je dobio žuti karton.

Najbliže golu rivala gosti su bili u 35. minutu kada je Graovac iz gužve nastale u kaznenom šutirao metar, dva iznad gola.

Početkom nastavka žuti karton dobio je i Eze. A, prvu priliku imali su domaći, ubačena lopta u kazneni u 54. minutu odbila se na drugu stativu, Ben je bio brži od golmana Lala, ali Rockov mu je skratio ugao i odbranio.

Eze je u 57. minutu imao najbolju priliku za goste, dobio je dobru loptu na desnoj strani u kaznenom Zvezde, povukao je koji korak, pa šutirao, ali je Borjan odbranio.

Bena je u 62. minutu zamenio Jirka. Nepun minut potom odlična prilika za goste, šut Đuričina sa desetak metara odbranio je Borjan.

U 68. minutu novi gol, centaršut Stojkovića sa leve strane, prešla je lopta dvojica igrača Vojvodine i pala na nogu Boaćiju za lak mat - 3:0.

Usledio je nešto mirniji period, bez šansi, ali sa dosta izmena, tako je u 84. minutu za Zvezdu debitovao nekadašnji kapiten Vojvodine Mirko Ivanić.

Na ulasku u 88. minutu Mitošević je u kaznenom našao Matića, koji je gađao pod prečku, ali je Borjan odbranio i njegov pokušaj.

Na drugoj strani gol. Izgubili su Novosađani loptu na sredini terena, povukao je Marin do ivice kaznenog, a onda na penalu proigrao Pavkova, usledio je lak mat u situaciji jedan na jedan -  4:0.