Звезда се намучила са Лучанцима, голом из пенала и бомбом Јовичића са 18 метара пала Младост

Црвена звезда има последњу проверу пред гостовање страшном Пари Сен Жермену у Лиги шампиона, против лучанске Младости

Црвена звезда – Младост 2:1 (0:0)

Стрелац: 1:0 – Кафу у 50. из једанаестерца, 1:1 – Јевремовић у 65, 2:1 – Јовичић у 67. минуту.

Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: 6.227. Судија: Александар Васић. Помоћници: Дејан Поточан и Срђан Милутиновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Бабић, Хајдин, Јованчић (од 60. Крстичић), Јовичић, Кафу (од 85. Чаушић), Ебисилио (од 60. Марин), Симић, Павков.

МЛАДОСТ: Росић, Андрић, Јевремовић (од 85. Одита), Милошевић, Синђић, Пејовић, Павловић, Тумбасевић, Маркоски (од 55. Димић), Л. Јовановић, Пешић (од 74. Голубовић).

Црвена звезда и Младост ће у једном од дербија отворити десето коло Супер лиге. Актуелни шампион је лидер шампионата, са пет бодова предности у односу на Партизан и нишки Раднички, односно седам више у односу на Чукарички и ривала Младост.

Са друге стране, Лучанци играју одлично ове сезоне, у врху су табеле, имају прилично искусан тим. На највећи српски стадион дошли су растерећени, али и жељни доказивања. Будите уз zurnal.rs и уживо пратите сва дешавања са стадиона „Рајко Митић”.

Ток меча:

0` Владан Милојевић није много калкулисао са саставом, ван строја су повређени Боаћи и Родић, њихова места попунили су Павков и Гобељић. Од старта меча шасу је добио и Јованчић, као и Кафу, који је био бледуњав на вечитом дербију...

11` Добра прилика из корнера за Лучанце, после убацивања Тумбасевића главом је шутирао Пејовић, лопта је отишла за мало поред гола Борјана.

12` Звезда је постигла гол, учинио је то Симић, али је он на сигнализацију помоћника поништен.

17` Сјајан напад Младости, Лазар Јовановић је одлично центрирао са леве стране, а лопту је на волеј дочекао Маркоски, шутирао је са 16 метара, за мало поред гола домаћина.

28` Солидна прилика за Звезду, можда и најбоља на мечу, центрирао је ебисилио, а Хајдин шутирао главом, али је Росић лако ухватио лопту.

29` Минут касније покушао је и Симић са девет метара, али је његов шут после убацивања Кафуа изблокиран.

38` Добар покушај Ебилисија из слободног ударца, шутирао је са 25 метара, али је Росић прозрео његову намеру, погодио страну и лако отклонио опасност.

40` Још један покушај Холанђанина, овога пута је Ебисилио шутирао са 17 метара после повратног паса Павкова, али је био непрецизан.

42` Опробао је ударац из даљине и новопечени репрезентативац Србије Бранко Јовичић, али је лопта после његовог шута са скоро 20 метара прохујала поред стативе Росићевог гола.

50` ГООООООООООООООООООООООООООЛ

Предраг Павловић и Стефан Хајдин су били у дуелу, пао је леви бек Звезде, а на запрепашћење Лучанаца судија је показао на белу тачку. Лопту је узео Кафу, био је прецизан, Росићу није помогло ни то што је погодио страну – 1:0.

65` ГООООООООООООООООООООООООООЛ

Прелеп гол дебитанта у дресу Младости Јевремовића, опалио је по лопти, Борјан је био немоћан – 1:1.

67` Невероватан промашај Кафуа, после мастралног додавања Марина, Бразилац је са пет метара погодио голмана Лучанаца Росића.

68` ГООООООООООООООООООООООООООЛ

Каква голчина Бранка Јовичића! Улазак Марина дефинитивно је променио однос снага на терену, после његовог додавања центрирао је Симић, одбрана Лучанаца избила је лопту, а тако је сачекао Јовичић и са 18 метара упутио пројектил у гол Младости за ново вођство Звезде – 2:1.

73` Сјајна акција Симића и Хајдина, разменили су дупли пас, а потом је овај први шутирао из близине, из тешке позиције, погодио је стативу.

88` Опао је ритам меча, Лучанци су покушавали да створе прилику, Звезда је затворила прилазе свом голу, а није се претерано залетала ка голману Росићу.