Чукарички победио Спартак за коту три, у стопу прати Звезду и Партизан (ВИДЕО)

0

Чукарички – Спартак 3:1 (1:0)

Београд – Стадион: на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Петар Пипер. Помоћници: Оливер Петровић и Никола Ђоровић. Жути картони: Тедић (Чукарички), Денковић (Спартак). Стрелци: 1:0 Тедић у 13, 1:1 Шимура у 52, 2:1 Мудрински у 77, 3:1 Кајевић у 82. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Н. Стевановић, М. Стевановић, Копитовић, Пушкарић, Богосавац, Ђорђевић, Доцић, Овусу, Стојановић (од 59. Кајевић), Бирманчевић (од 76. Зорић), Тедић (од 76. Мудрински).

СПАРТАК: Остојић, Текијашки, Ћаласан, Керкез, Вукчевић (од 81. Ђенић), Шимура, Милошевић, Чечарић, Главчић (од 78. Марчић), Денковић (од 74. Обрадовић), Јочић.

Теже него што то крајни резултат показује, Чукарички је дошао до друге везане, иначе пете победе у Супер лиги Србије, против. Спартака – 3:1 (1:0).

Симо Крунић је при резултату 1:1 начинио сјајне измене, а управо резервисти на овом сусрету били су играчи одлуке, Мудрински и Кајевић.

Већ прву прилику за гол Чукарички је искористио. Био је то мат у три потеза, Богосавац је маестрално протурио лопту кроз ноге ривалу, она је дошла до Бирманчевића, који је упослио усамљеног Тедића, а центарфор Брђана је лако савладао Остојића – 1:0.

У завршници полувремена две добре прилике за домаће, најпре је акцију иницирао Доцић, који је додао до Бирманчевића, а овај је још једном пронашао Тедића, чији је шут Керкез изблокирао.

После убацивања Доцића из угла Миладин Стевановић је главом послао лопту на другу стативу, где је за мало закаснио Тедић. Између водећег гола Чукаричког и поменутих шанси у завршници лопта је углавном била у поседу Суботичана, који су имали више од игре, али су били без конкретне завршнице.

Само што је кренуло друго полувреме, после грешке одбране гостију, Овусу је био у шанси, “заломио” је противничког играча и шутирао, али је Ћаласан изблокирао и избио у корнер. После убацивања из угла Доцића, главом је шутирао Лука Стојановић, али је лопта отишла преко гола Спартака.

У 52. минуту изједначење. Одлично је по левој страни прошао Главчић, а још боље главом шутирао Шимура, Стевановић је био немоћан – 1:1. На нову шансу чекало се све до 66. минута, кад је Пушкарић центрирао са десне стране, а на другој стативи шутирао је Бирманчевић, али право у голмана Остојића.

Добру прилику Чукарички је имао у 74. минуту, била је то уиграна комбинација из слободног ударца, Бирманчевић је одлично додао до Доцића, али овај није најбоље захватио лопту, из врло добре позиције.

Само што је ушао у игру, Мудрински је постигао гол. Било је то убацивање искоса са леве стране, Кајевић је шутирао главом, одбрана гостију је лопту избила само до Мудринског, који је погодио после мање од пола минута проведених у игри – 2:1.

У 82. минуту гости су могли до изједначења, центрирао је Марчић, а поново је највиши у скоку био Шимура, али је тај ударац главом укротио Стевановић. Већ у наредном противнападу пала је одлука о победнику. Била је то брза и прецизна контра, која је завршена убацивањем Мудринског и егзекуцијом Кајевића – 3:1.

У завршници меча још једна сјајна контра Чукаричког, Зорић је додао до Овусуа, овај га је одличним пасом избацио самог испрег голмана гостију, али је Остојић стигао да реагује.