Кукуличић за прву победу Земуна, реми Брђана и Нишлија, по бод и за Напредак, Вождовац, Радник и Пролетер (ВИДЕО)

Фудбалери Земуна победили су Рад на свом стадиону са 1:0, у седмом колу Супер лиге Србије.

Стрелац је био Филип Кукуличић у 46. минуту.

Земуну је то прва победа ове сезоне, после четири везана пораза и пре тога два нерешена резултата.

Рад је поражен после три утакмице и сада је 12. на табели српског првенства са седам бодова.

Фудбалери Чукаричког и Радничког из Ниша играли су данас на Бановом брду нерешено 1:1.

Чукарички је водио од 23. минута поготком Луке Стојановића, а изједначење Радничком у 29. донео је Миладин Стевановић аутоголом.

Раднички је други на табели српског првенства са 14 бодова, два више од трећепласираног Чукаричког.

Фудбалери Напретка и Вождовца играли су вечерас у Крушевцу нерешено без голова, у седмом колу Супер лиге.

Напредак није искористио то што је Вождовац од 62. минута имао играча мање, због искључења Милоша Михајлова који је направио пенал.

Алекса Вукановић није реализовао једанаестерац.

Истим резултатом завршена је утакмица између Радника и Пролетера у Сурдулици.

Чукарички – Раднички (Ниш) 1:1 (1:1)

Стрелци: 1:0 – Стојановић у 23, 1:1 – М. Стевановић у 29. аутогол.

Стадион на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Срђан Јовановић. Помоћници: Урош Стојковић и Срђан Милутиновић. Жути картони: Богосавац, Стојановић, Доцић (Чукарички), Грбић, Ранђеловић, Нома, Станисаљвевић (Раднички).

ЧУКАРИЧКИ: Н. Стевановић (од 46. Белић), М. Стевановић, Копитовић, Пушкарић, Богосавац, Ђорђевић, Доцић, Овусу, Стојановић, Бирманчевић (од 74. Кајевић), Тедић (од 76. Мудрински).

РАДНИЧКИ: Ристић, Тодоровски, Црномарковић, Панков, Станковић, Нома, Дринчић, Хаскић, Грбић (од 70. Бондаренко), Мркић (од 60. Ранђеловић), Никодијевић (од 33. Станисављевић).

У дерби мечу седмог кола Супер лиге Србије Чукарички и Раднички су одиграли нерешено – 1:1, у веома динамичном и занимљивом сусрету. Већ у првом минуту Чукарички је имао два ударца на гол ривала. Најпре је после грешке одбране Нишлија покушао Овусу, Ристић је избио лопту у корнер. Покушао је директно из корнера Доцић, али је Ристић још једном отклонио опасност.

У трећем минуту прва прилика за госте, после убацивања са леве стране Мркић је био у идеалној позицији, али је промашио лопту. У 13. минуту још једна шанса за Раднички, убацио је лопту из слободног ударца Дринчић, али је на другој стативи закаснио Грбић.

Само минут касније фантастична прилика за домаће, Бирманчевић је прошао по десној страни, ушао у шеснаестерац, упутио повратни пас, Стојановић је пропустио лопту, а Тедић је из одличне позиције са пет метара, очајно шутирао, право у голмана Ристића.

Чукарички је повео у 23. минуту, био је то одличан продор по десној страни, потом и центаршут Миладина Стевановића, те егзекуција главом Луке Стојановића – 1:0. Само шест минута касније Раднички је изједначио, и то аутоголом Миладина Стевановића. Конфузно је реаговала одбрана Чукаричког пред својим голом, испоставило се на крају да је десни бек бело-црних затресао сопствену мрежу – 1:1.

Није било узбуђења све до првог минута надокнаде првог полувремена. Тада је из слободног ударца са 25 метара покушао Доцић, али је живи зид гостујућег тима тај покушај изблокирао. У трећем минуту надокнаде добра акција Чукаричког преко десне стране, Овусу је лепо проиграо расположеног Стојановића, а овај је шутирао са 18 метара за мало преко гола Радничког.

На полувремену тренер Чукаричког Крунић морао је да изврши принудну измену, уместо повређеног голмана Немање Стевановића на терен је послао Белића. После два минута домаћи су имали прву прилику у наставку, после продора Овусуа лопта је дошла до Пушкарића, али је штопер Чукаричког лоше шутирао.

У 51. минуту одличан покушај Овусуа, шутирао је са 17 метара, голман Ристић је крајњим напором избио лопту у корнер. Гости су запретили после корнера који је врло добро извео Станисављевић, Хаскић је остао усамљен, али је главом шутирао поред гола домаћих.

Стојановић је у 64. минуту упутио маестралан пас преко половине терена, Овусу је побегао чуварима, па упослио Бирманчевића, који је интелигентно шутирао у други голманов угао, али се на правом месту нашао Панков, који је спречио сигуран погодак.

Покушао је четири минута касније агилни Овусу, поново је вукао лопту скоро до ивице шеснаестерца, али је његов лопта после његовог шута отишла високо преко гола Нишлија. Идеалну прилику имали су гости у 78. минуту, Хаскић је преварио чуваре на десној страни, ушао у шеснаестерац, потом мајсторски упутио повратни пас ка Станисављевићу, који је на 15 метара натрчао на лопту, а она је после његовог шута прохујала поред стативе гола домаћих.

У 84. минуту ударац са 25 метара је опробао Ђорђевић, голман Радничког Ристић је крајњим напором одбранио. Имали су домаћи добру прилику и у првом минуту надокнаде, али је Мудрински са 12 метара био за мало непрецизан.