Нома голом у 89. минуту донео Радничком победу и друго место (ВИДЕО)

9

Нишлијама се у кратком року повредио и други голман, па је шансу добио Милорад Којић

Раднички – Вождовац 1:0 (0:0)

Ниш - Стадион: Чаир. Гледалаца: 1.000. Судија: Зоран Широки (Смедерево). Помоћници: Милош Мишкељин (Беорад) и Никола Ђоковић (Крагујевац). Жути картони: Панков, Хаскић (Раднички), Михајлов, Милутиновић (Вождовац). Стрелaц: 1:0 Риота Нома у 89. минуту.

РАДНИЧКИ (НИШ): Булајић (од 4. Којић), Тодоровски, Панков, Црномарковић, Станковић, Нома, Мићић (од 46. Ранђеловић), Дринчић, Станисављевић, Грбић (од 58. Никодијевић), Хаскић.

ВОЖДОВАЦ: Кнежевић, Петровић, Дуроњић, Луковић, Милутиновић, Ковачевић, Михајлов, Павловић, Срећковић (од 81. Зоћевић), Машовић (од 89. Јевтић), Ћирковић.

Иако слаби у првом, а веома добри у другом полувремену, успели су фудбалери Радничког да победе и освоје три бода.

Играли су домаћи у других 45 минута веома амбициозно, створили добре прилике, и у финишу сусрета ипак преко Јапанца Риоте Номе успели да свладају одличног Марка Кнежевића на голу Вождовца.

У другом делу, иако је Раднички озбиљније кренуо у нападе и имао иницијативу, прву праву прилику имали су гости у 56.минуту, Луковић је одлично прошао левом страном и оштро центрирао пред гол, где је Машовић лопту, која је прошла поред Којића, за делић секунде закаснио да убаци у мрежу.

У периоду од 60. до 70.минута и после притиска на гол гостију фудбалери Рандичког непрестано су били испред казненог простора Вождовца. Најозбиљнију прилику имали су у 69.минуту када су после корнера Хаскић и Никодијевић скочили на пет метара од гола Кнежевића и један од њих захватио лопту. На њихову жалост она је отишла право у руке гостујућег чувара мреже.

Шест минута касније нова прилика, Никодијевић је захватио лопту у ваздуху, Кнежевић успео да одбије лопту, а Станисављевић је искоса шутирао непрецизно. Сличну шансу Раднички је имао и у 80.минуту, појово је била гужва пред голом Вождовца, али је опет Кнежевић био успешнији од нишких нападача и спрчеио погодак.

Када се очекивало реми, пала је одлука – после соло продора млади Ранђеловић одлично је убацио лопту пред гол Вождовца где је у скоку успео да је захвати јапански интернационалац Нома, који је послао иза леђа немоћмог Кнежевића1:0.

УТИСАК ДАНА

Френетична нишка публика има богат вокабулар, попут њиховог шефа Лименог(ТраЛалатовић), којем узгред буди речено, баш добро пристаје она ограда на коју се попео.

Tranzicija

Izvini što postoji niška publika, što postoji Radnički...

Niki

Nemozemo mi kao vi iz begesa vi ste bg gospoda samo da mi je znato odakle su vam koreni mislim koju vukojebinu Ali kad see covek umisli to je strasno ipak 1 u nisu

trecepozivac

Ono sto su cinili igraci vozdovca na terenu postideo bi se svako normalan(prvo poluvreme licili su na mma borce u drugom na padavicare nakon svakog povetarca valjali bi se do iznemoglosti) i onda je niska publika nasla za shodno da im kaze sta misli o njihovom ponasanju

janko

gledaj ti druze u svoju avliju, taj Lalatovic jeste kakav jeste ali gura tim napred a publika je strastvrna i voli svoj klub

Sale

Najvatreniji navijači su vam Siroki( ovu utakmicu) sledi su vam Colovic,Nikolic,Piper!!!!