Минималци Вождовца и Напретка, завршили све до 7. минута, реми Чукаричког и Земуна на Брду (ВИДЕО)

0

Традиција није срушена ни овога пута, ни у десетом суперлигашком окршају Земун није успео да слави на Бановом брду

Чукарички – Земун 1:1 (1:0)

Београд - Стадион: на Бановом брду. Гледалаца: 700. Судија: Срђан Јовановић. Помоћници: Милан Михајловић и Драган Богићевић (сви Београд). Жути картони: Пушкарић, Богосавац (Чукарички), Луковић, Подунавац, Ђаловић, Ристовић, Петровић, Њамцуловић x2 (Земун). Црвени картон: Maтеја Њамцуловић (Земун) у 93. минуту. Стрелци: 1:0 Самјуел Овусу у 25, 1:1 Вељко Симић у 61. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Белић, Стевановић, Копитовић, Пушкарић, Богосавац, Дринчић, Овусу (од 90. Шапић), Доцић, Бојић (од 74. Бирманчевић), Стојановић (од 84. Кисо), Мудрински.

ЗЕМУН: Милошевић, Станимировић, Цветковић, Вукадиновић, Симић, Цуцкић, Марковић (од 81. Њамцуловић), Луковић, Ристовић (од 90. Петровић), Подунавац, Ђаловић.

Традиција није срушена ни овога пута, ни у десетом суперлигашком окршају Земун није успео да слави на Бановом брду. Но, слаба је то утеха Брђанима, који су дошли само до бода, а најзаслужнији за такав исход је голман гостију Милошевић.

Већ у другом минуту Чукарички је имао добру шансу, после продора по десној страни центрирао је Стевановић, на лопту је натрчао Бојић, али је шутирао поред гола Милошевића.

Само два минута касније друга прилика за домаће, овога пута напад је ишао по левој страни, центрирао је одлично Богосавац, а главом је шутирао Мудрински, али је голман Земунаца још једном био на висини задатка.

У петом минуту Чукарички је имао још једну прилику, после грешке ривала лопта је дошла до Бојића, који је шутирао са 17 метара по земљи, али право у голмана Земуна.

Прву прилику гости су имали из слободног ударца у 11. минуту, са 30 метара удаљености шутирао је капитен Луковић, али није било опасности. Недуго потом из још веће удаљености шут је опробао Симић, лопта је прохујала изнад пречке Брђана.

Станимировић је у 17. минуту имао одличну прилику за Земун, преварио је чувара, ушао у шеснаестерац Чукаричког и шутирао по земљи, али је Белић ногама још боље одбранио.

Чукарички је повео у 25. минуту, после одличне акције. Овусу је најпре отео лопту Земунцима на 40 метара од гола, проследио је до Стојановића, овај је уочио усамљеног Дринчића на левој страни, а искусни фудбалер је још боље проиграо Овусуа, који је прецизним шутем са девет метара савладао Милошевића – 1:0.

Десет минута касније још једна шанса за расположеног Овусуа, који је са 15 метара покушао да пласира лопту у гол Земунаца, шутирао је одлично, али је голман Милошевић још боље интервенисао.

Феноменална акција Брђана у 38. минуту није резултирала голом. Све је опет кренуло од Овусуа, који је додао до Мудринског, а овај је петом проиграо Стојановића. Недостајала је само завршница, везисти Чукаричког зицер је скинуо Милошевић. У 43. минуту још једна добра акција домаћих, Овусу је на 17 метара од гола додао до Доцића, који је шутирао за мало преко гола Земунаца.

После грешке Чукаричког Земун је дошао до шансе и изједначио. Симић је примирио лопту на 18 метара од гола, те је прецизним шутем савладао Белића – 1:1.

Одличну прилику за ново вођство Чукарички је имао у 67. минуту, слободан ударац са 20 метара је извео Дринчић, али је шутирао преко гола Земунаца. Слична ситуација само три минута касније, овога пута слободан ударац са друге стране, после прекршаја на Овусуу. Ипак, Доцићево убацивање скоро у петерац ривала није уродило плодом.

Сјајну прилику Брђани су имали у 72. минуту, кад је Доцић био у ситуацији “један на један” са Милошевићем, али је голман Земуна још једном изашао као победник.

Још бољу прилику у 75. минуту имао је Мудрински, који је такође остао сам у дуелу са голманом Земуна, али је Милошевић још једном био несавладив.

Из контре је само минут касније запретио Земунац Марковић, шутирао је са 18 метара, али право у голмана Брђана Белића.

Опасни су гости били у тим тренуцима, у контри су имали фантастичну прилику у 79. минуту, али се овога пута истакао голман Чукаричког Белић, који је одбранио зицер Луковића са десет метара.

У 83. минуту још једна прилика за домаће овога пута после убацивања Доцића из корнера, лопта је на другој стативи дошла до Пушкарића, чији је шут изблокиран.

Судија је оштетио Брђане за корнер у тој ситуацији, а минут раније могао је да покаже други жути картон и искључење Луковићу, али га је само последњи пут опоменуо.

Могао је Кисо да пресуди бившим саиграчима, у 90. минуту је шутирао са 17 метара, али је лопта отишла мета род десне стативе гола Земуна. Било је то последње узбуђење на овом мечу.