Партизан срушио Суботичане за пола сата, па одрађивао посао (ВИДЕО)

7

Црно-бели имали веома добру увертиру пред финале Купа Србије против лучанске Младости

Партизан – Спартак 2:0 (2:0)
Стрелци: 1:0 – Пантић у 3, 2:0 – Тавамба у 28. минуту.
Стадион: Партизана. Гледалаца: око 2.000. Судија: Драган Чоловић (Рашка). Помоћници: Ненад Курћубић (Крагујевац) и Слободан Павловић (Ужице).
ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Н. Р. Милетић, Марковић, Антонов, Јевтовић, Пантић, Ђерлек (од 71. Јанковић), Здјелар, Ивановић (од 80. Косовић), Тавамба (од 59. Ђ. Јовановић).
СПАРТАК: И. Лучић, Шимура, Керкез, Текијашки, М. Лучић (од 46. Торбица), Главчић, Дунђерски, Вукчевић (од 67. Милошевић), Ђуричин, Стојковић, Ћаласан.

У мечу који је резултатски био далеко битнији Суботичанима, као да је играо само један тим – Партизан!

И све је било решено после пола сата игре, већ тада црно-бели су имали два гола предности, практично из два ударца на гол Спартака.

Већ у трећем минуту сјајна соло акција Данила Пантића, можда и најбољег играча Партизана у овој полусезони, нанизао је неколико играча Спартака у шеснаестерцу, а потом прецизно послао лопту у мрежу – 1:0.

У 28. минуту још једна прелепа акција, овога пута тимска, дупли пас су одиграли Ивановић и Тавамба, а Камерунац је лепо захватио лопту и други пут савладао Ивана Лучића.

Између та два гола није се догађало ништа специјално, углавном се играло на средини терена.

У финишу првог полувремена вредан помена још само покушај Јевтовића, са 25 метара, Лучић је некако успео да избије лопту у корнер.

Слична слика и у другом полувремену, лопта је била у поседу Партизана, који је имао и шансе, али се мреже нису тресле.

А могле су. У 52. минуту снажан шут Антонова са 25 метара, лопта је прохујала поред стативе гола Спартака.

Пет минута касније Ивановић је пронашао Тавамбу, а овај је са 14 метара шутирао преко гола гостију.

У 59. минуту ударац Ђерлека одбранио је Лучић, а четири минута касније и шут Ђорђа Јовановића.

Прву шансу гости су имали у 54. минуту, Дунђерски је са десетак метара шутирао преко гола Стојковића.

У 67. минуту покушао је и Милошевић, али је лопта отишла тик поред стативе гола Партизана. До краја меча углавном одрађивање после, уз одличан покушај Марковића у 84. минуту, али без реализације.

Семафор последњег, седмог кола плеј–офа Супер лиге:
Партизан – Спартак 2:0 (Пантић 3, Тавамба 28)
Чукарички – Војводина 1:6 (Тедић 27 – Аврамовски 12, Езе 22. једанаестерац, 32, 51, 52, Арсић 77)
Раднички (Ниш) – Напредак 4:1
20,00: Црвена звезда – Вождовац
Табела: Црвена звезда (меч мање) 57 бодова, Партизан 43, Раднички (Ниш) и Спартак по 37, Вождовац (меч мање) 33, Чукарички 32, Напредак 30, Војводина 28.

Kоментари (7)

Zole

Gde je minut cutanja za Trbu? Jel to sto je glasao za drugu stranu na izborima, razlog da ovako postupate?? Kakvi monstrumi sede u upravi Partizana, mislim da nismo ni svesni. Setite se kako su dosli na vlast pre 2 godine, kao najveci razbojnici.. Ovo danas je stvarno prevrsilo svaku meru, nemam reci...