Ивановић са два гола и асистенцијом за победу Партизана, Нишлијама измиче Европа? (ВИДЕО)

У последњем мечу трећег кола плеј-офа Супер лиге Партизан је победио нишки Раднички у Хумској са 3:1
Партизан – Раднички (Ниш) 3:1 (2:1)
Стрелци: 0:1 – Павков у 13, 1:1 – Ивановић у 16, 2:1 – Ивановић у 44, 3:1 – Тошић у 57. минуту.
Стадион: Партизана. Гледалаца: 2.000. Судија: Далибор Манојловић (Књажевац). Помоћници: Владимир Јовановић (Чачак) и Павле Пипер (Чачак).
ПАРТИЗАН: Јовичић, Н. Р. Милетић, Марковић, Јевтовић, Антонов, Здјелар, Пантић, Ђерлек, Тошић (од 75. Јанковић), Ивановић (од 89. Јовановић), Ожеговић (од 67. Илић).
РАДНИЧКИ: Шаранов, Сл. Стојановић, Мркић (од 60. Са. Стојановић), Аксентијевић (од 73. Јовановић), Петровић, Мићић, Павков, Симуновић, Бабић, Лалатовић (од 53. Станисављевић), Станковић.

Прву шансу на мечу имао је Партизан, у четвртом минуту дупли пас су разменили Ђерлек и Тошић, а млађи фудбалер домаћих је са десетак метара шутирао, но право у Шаранова.

Девет минута касније прва прилика пред голом Партизана и одмах гол. Бабић је шутирао са 25 метара, Јовичић је избио лопту у корнер. После убацивања из угла један играч Радничког је главом додао до Павкова, а овај је такође главом сместио у мрежу Партизана – 0:1.

Три минута касније изједначење. Ивановић је примио лопту после паса Пантића, кренуо је ка голо Шаранова и шутирао, овај му је одбранио из прве, али је центарфор црно-белих још једном шутирао, овога из теже позиције и погодио је, поред збуњених играча из одбране Нишлија – 1:1.

Само два минута касније шансу је имао и Пантић, али је са 12 метара шутирао тик поред стативе.

У 22. минуту још један сјајан покушај Мићића, овога пута са 25 метара, још једном Јовичић је одлично одбранио. И то је отприлике било све од Радничког у првих 45 минута.

Остатак првог полувремена протекао је у иницијативи Партизана. Ређале су се шансе, у 29. минуту Ожеговић је затресао мрежу ривала после додавања Антонова, али је свиран офсајд. Испоставило се да је помоћник Пипер жестоко погрешио.

Седам минута касније покушао је Ивановић, али је Шаранов био на месту, а ударац истог играча у 42. минуту после додавања Тошића је изблокиран.

Али, иницијатива се исплатила црно-белима. У 44. минуту дупли пас су разменили Ивановић и Тошић, а центарфор Партизана је са 12 метара други пут савладао Шаранова – 2:1.

На старту другог полувремена најпре је Павков имао врло добру прилику за изједначење, атрактивно је захватио лопту, али је и шутирао за мало преко гола са пет-шест метара.

Казна је стигла у 57. минуту. Поново је у центру пажње био Ђорђе Ивановић, овога пута у улози асистента, узвратио је Тошићу, а искусни везиста је лако послао лопту у мрежу поред тада већ немоћног Шаранова.

Могле су Нишлије да се врате у меч у 62. минуту, Бабић је предриблао и голмана Јовичића, али је отишао исувише удесно, шутирао је и погодио спољни део стативе.

Сјајну прилику за хет-трик имао је Иваниовић у 69. минуту, побегао је чуварима, дао ишпак мало јачи фор, но успео је да шутира, али је Шаранов одбранио тај ударац.

Десет минута касније шанса какву центарфор екипе квалитета Партизана не сме да промашује! Пантић му је упутио маестралан пас, центарфор црно-белих изашао је сам испред Шаранова, повукао је лопту и покушао да га предрибла, али је голман Радничког ухватио „живу” лопту!

У 81. минуту покушај Бабића са 20-так метара, лопта је одскочила после његовог шута, али је Јовичић из два наврата успео да сачува своју мрежу.

У 89. минуту фантастична прилика за Нишлије, Саша Стојановић је пропустио лопту, на њу је налетео Станковић, али је неометан шутирао преко гола са 12 метара.

У другом минуту надокнаде две спорне ситуације, оба пута је Партизану свиран офсајд. У првом случају Ђерлек није био у недозвољеној позицији, велико је питање да ли је то одмах потом био случај и са Јовановићем или је млади нападач био у линији са последњим играчем одбране Нишлија.