Почетна / Фудбал / Супер лига

КОРНЕР: Празнина у јесени оздрављења

Јесен резултатског оздрављења наших највећих клубова и репрезентације очигледно није довољна да Супер лига добије више поклоника
ФОТО: И. Веселинов

ПИШЕ: Златибор Репић

Долазак хладних дана у доброј мери испразнио је суперлигашке стадионе. Мање од 9.000 гледалаца у претпоследњој радној среди, односно 10.600 прошлог викенда, потврда су и да пада интересовање за домаћи фудбал.

Црвена звезда посебно, и Партизан делимично, привлаче, логично, много више публике на европским утакмицама.

Скупље улазнице и позна јесен не представљају проблем кад у Београд долази Арсенал, Јанг Бојс, сигурно и Келн, гост црвено-белих у четвртак, у одлучујућој утакмици за пласман у нокаут фазу.

Пред укупно 900 сведока Раднички из Ниша одиграо је последња два меча на Чаиру. Није било много више гледалаца ни на претходним утакмицама у другом граду по броју становника у Србији.

Челници некадашњег Реала са Нишаве морали би да се запитају шта је узрок што трибине њиховог стадиона зврје празне.

Слично је и у Новом Саду, поготово од како је Војводина у резултатској кризи.

Можда искрени љубитељи фудбала клубове из најбројнијих места после Београда клубове више не схватају „својим”, можда су незадовољни што нема много домаћих играча или су незадовољни како се често мењају тренери и све више губе дуго стварани идентитети.

Освежење ове сезоне представља Мачва. Трибине су у Шапцу, на недавној утакмици против Партизана биле испуњене скоро до последњег места, а како су, што је тренер црно-белих Мирослав Ђукић нагласио, близу терена, осећала се енглеска атмосфера.

Прави фудбалски амбијент је у Крушевцу, али је на последње две утакмице под Багдалом укупно било само 2.000 људи.

Јесен резултатског оздрављења наших највећих клубова и репрезентације очигледно није довољна да Супер лига добије више поклоника.

Сви морамо да пронађемо разлоге. Поново се појављују сумње у исходе појединих мечева, судијске грешке све су чешће и мало ко их сматра случајним, дуго година већ навијачи не могу да се вежу за одређеног играча, јер он пребрзо одлази у иностранство.

Мало је, изгледа, што је квалитет у успону захваљујући повратницима у српски фудбал и неколицини странаца.

Коментари7
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

PENZIONER
koja i kava fudbalska liga u nas ... mislite na zvezdinu NAMESTENU-NEREGULARNU ligu ... pa koga to jos zanima ...??? osim placenih navijaca ili onih koji jos na tim tekmama koji dinar zarade ... ima tu jos po koji naivni navijac ... koji misli - ocekuje da se nesto na bolje promeni ... skoro nece, dok je u fudbalu ova fudbalska mafija sa obe strane brda u rupi i lavoru.
dejavu
Prvo, imidž i atmosfera oko naše lige su mračni i negativni najviše zbog bahatog ponašanja čelnika klubova i neodgovarajućeg ponašanja FSS.Ne tvrdim da li se krade ili ne ali u Premijer ligi se na primer sudi još gore nego ovde pa svi ćute i igraju,jer su kazne ogromne.Treće,ulaganja u marketing i na nivou klubova i na nivou lige skoro da i nema,a u uslovima trenutnih svojinskih odnosa,lopovluka i posledično hronične besparice,neće ih ni biti.Četvrto,Infrastruktura je skoro ista kao pre 50 godina,a igranje pod,po pravilu, teškim uslovima (od 15.11. do 15 12.) niko ne želi ni da igra ni da gleda.Evo baš da vidimo kakve ćemo biti sreće 13. na derbiju.Privatizacija je jedino moguće rešenje jer osim što bi ušle investicije u klubove,i FSS bi morao znatno ozbiljnije da se postavi u organizaciji i kontroli takmičenja.Onda bi država mogla da ulaže u bezbednost i regularnost umesto u veštačko disanje klubova i još gore,konstantno punjenje đepova kvazi funkcionera u njima.
Пази
Рачунате ли Нови Сад као град у Србији пошто сте прогласили Ниш за други највећи град у Србији?
mare fkv
Nis brojniji? Sedi. jedan...
Ne brini
Nis je veci od Novog Sada, ili da budem precizniji: brojniji. Ima vise stanovnika.
pngro
odavno, ne bih rekao po raspadu Juge, verovatno odkada Obilic "dominantno" postaje sampion one Jugoslavije, fudbal se ne igra za publiku ! fudbal se igra za menadzere, funkcionere , prodaju igraca, pranje novca, podmicivanje sudija, namestanje, dogovor klubova ... tu nema fudbala, veciti imaju satelite, bratske klubove, mi vama bod, dva vi nama igraca ... svasta sam se nagledao i u lokalu, ne igraju talenti, igraju deca mocnika ... zato, kada izadjes u Evropu, svi poginu, igraju bolje nego sto vrede, velike su pare u pitanju, inostrani monitoring, nema privilegija, cak bivamo osteceni ... i sada mi kazite, ko (sem, ruku na srce, navijaca zvezde, gladnih bivsih uspeha, a pod teretom 10to godisnje pogibije) da dodje da gleda namestene utakmice, nepostojece penale, ponistene regularne golove ... samo mazohisti, samo jezgro navijaca (koji imaju nuspojave, droga, alkohol, pripadanje grupi, baja u kraju ...) poneki rodjak, prijatelj, poznanik, retko verni, obican navijac ! ostace uvek tako
Ranko
Besparica, opste beznadje, kvalitet fudbala, stalne sumnje u regularnost takmicenja, koje traju godinama, sve to utice na posetu. Jedino derbi i evropske utakmice privuku vise publike, ali ako su karte skupe, ni tu onda nema ljudi koliko bi trebalo. Stanje u fudbalu reflektuje stanje u drzavi. Tesko se zivi, a kada ce biti bolje???

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт zurnal.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта zurnal.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.