Почетна / Фудбал / Супер лига

Луковић срушио „своју“ Војводину, шокантан меч у Шапцу, минималац Рада, тријумф Крушевљана и Нишлија

Прва два суботња меча 18. кола Супер лиге обиловала су узбуђењима, посебно у финишима тих сусрета

Бачка је славила у локалном дербију против Војводине, остварио је тим из Бачке Паланке четврту победу ове сезоне.

Новосађанима је пресудио Лука Луковић, њихов бивши играч, који је постигао једини погодак у 70. минуту.

У Шапцу су се навијачи досађивали до 88. минута. А тада је фудбал режирао невиђену драму. Мачва је повела два минута пре краја, а Ивањичани су потом изједначили у шестом минуту надокнаде!

Грађевинари су славили тријумф против Младости, а једини гол на мечу игрнаом на Бањици постигнут је у 39. минуту.

Напредак је био успешан на гостовању Раднику у Сурдулици, Крушевљани су водили са чак 3:0, али је домаћин успео да постигне два поготка, али прекасно да би освојили макар бод.

У последњем мечу дана Раднички је у Нишу са 4:1 савладао Земун.

Семафор 18. кола Супер лиге Србије:
Мачва – Јавор 1:1 (Матић 88 - Цветковић 96. једанаестерац)
ОФК Бачка – Војводина 1:0 (Луковић 70)
Рад – Младост 1:0 1:0 (Денић 39)
Радник – Напредак 2:3 2:3 (Пуровић 87, Мицић 90+4 – Ескић 19, Вукановић 51, Дерић 58)

Раднички (Ниш) – Земун 4:1 (Павков 9, Арсић 16, Томић 58, Мркић 76. пенал – Бељић 34)

15,00: Чукарички – Црвена звезда
17,00: Партизан – Спартак
Борац – Вождовац 0:0