Dva dalekometna hica Jankovića za slavlje Partizana u Ivanjici (VIDEO)

17

Javor i Partizan kraj Moravice odigrali meč 17. kola Super lige Srbije koji je obeležio reprezentativac Crne Gore

Javor – Partizan 0:2 (0:2)

Ivanjica - Stadion: kraj Moravice. Gledalaca: 1.000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac). Pomoćnici: Vladimir Jovanović (Čačak) i Nenad Kurčubić (Kragujevac). Žuti kartoni: Jevtović (Partizan). Strelci: 0:1 Marko Janković u 9, 0:2 Marko Janković u 37. minutu.

JAVOR: Đogatović, Amanović, Karišik, Kornelius, Terzić, Eliomar, Kolaković (od 65. Cvetković), Sević (od 51. Ilić), Ivanovski (od 82. Obadović), Mitošević, Milanović. Trener: Vlado Jagodić.

PARTIZAN: Stojković, N. G. Miletić, Mitrović, N. R. Miletić, Vulićević, Pantić, Jevtović, Tošić, Janković (od 61. Suma), Tavamba, Ožegović (od 71. Đuričković). Trener: Miroslav Đukić.

U 4. minutu Vulićević je na dva metra skinuo loptu glavom ispred Sevića koji je natrčavao i bio spreman da je smesti u mrežu.

Dva minuta kasnije sa 20 metara iz slobodnog udarca probao je Eliomar, ali je lopta otišla dva, tri metra iznad gola.

Prvi dobar napad crno-belih rezultirao je golom. Minut deveti, loptu je dobio Janković na tridesetak metara, povukao je napred, odlučio se za šut sa dvadesetak metara i pogodio rašlje Đogatovićevog gola - 0:1.

Zatišje do 31. minuta kada je Tavamba probio po levoj strani, uz gol aut liniju zaobišao i golmana Đogatovića, a onda vratio loptu na peterac Ožegoviću koji je natrčavao, ali se napadač crno-belih okliznuo, loše zahvatio loptu i šansa je propala.

Šest minuta kasnije preslikan gol, sa istog mesta šutira Janković, samo je sada pogodio suprotni levi golmanov ugao - 0:2.

Na prvu priliku u nastavku čekalo se do 58. minuta kada je Miletić probao glavom posle kornera, ali je Đogatović ponovo loptu prosledio u korner.

U 65. minutu posle kornera probao je i drugi Miletić, bek, nogom, ali je sa nekoliko metara promašio za nekoliko centimetara.

Suma i Tošić su u 77. minutu kombinovali u kaznenom Ivanjičana, na kraju je Tošić probao sa desetak metara, ali je šutirao pravo u Đogatovića.

Pet minuta kasnije je Miletić probao sa nekoliko metara, ali iz mrtvog ugla, Đogatović se nije dao iznenaditi. U nadoknadi je probai i Danilo Pantić, ali po sredini gola, Đogatović je odbranio.

Semafor 17. kola Super lige Srbije:
Javor – Partizan 0:2 (Janković 9, 37)
Zemun – Mačva 1:0 (Vučić 39. jedanaesterac)
Spartak – Borac 3:1 (Savković 45+3. jedanaesterac, Torbica 53, Radovanović 86. jedanaesterac – Jovanović 27)
Mladost – Radnički (Niš) 2:2 (Simunović 7. autogol, Trifunović 75 – Stojanović 19, Pavkov 33. jedanaesterac)
Crvena zvezda – Rad 6:1 (Pešić 4, 54, Boaći 20. jedanaesterac, 26, 63, 83 – Lutovac 41)
Napredak – Čukarički 1:2 (Đerić 21 – Kopitović 20, Bojić 38)
Vojvodina – Radnik 0:0
Voždovac – OFK Bačka 2:0 (Pavlović 40, Luković 85. jedanaesterac)
Tabela: Crvena zvezda 46 bodova, Partizan 42, Spartak 32, Voždovac, Vojvodina i Čukarički po 31, Radnički (Niš) 24, Napredak 23, Radnik 22, Mladost 20, Zemun 18, Mačva 16, OFK Bačka 13, Javor i Rad po 11, Borac 10.

Komentari (17)

Miki-|Gvelf

A zasto mi stalno igramo protiv 11 protivnickih igraca a Zvezda protiv 10 od 15-og minuta....

Zjajo

Vi Partizani igrate stalno protiv 11protivnickih igraca zato sto mi imamo Terzica, Mrakica,laznog grobara Gruju,Djokica,Maju,Obrada , ( Sirokog i M.Jankovica ,koje smo proslo prvenstvo pred vasu odlucujucu utakmicu u Nisu pokusali predstaviti kao vase sudije,ali ste nas razotkrili ) pa Santraca, Pipere,Ilica,i da dalje ne nabrajam. Kada i vi budete imali ovako casne ljude,i vi ce te igrati sa 10 igraca i ako jos zafali naravno penal pa i dva pride.

Nema sta

Auuu grobari grobari kakve vi komplekse imate , vi i dalje mislite da mi ne mozemo nikod da dobijemo, lazete sebe samo tako...

Drinkwater

Kao da je Janković pročitao moje zamerke njegovom šutu pa je rešio da me demantuje. Imao je doduše i sreće da kod oba šuta lopta zakači defanzivce Javora, dobije putanju parabole i prevari Đogatovića, ali još jednom se potvrdilo zlatno pravilo: ko ne šutira neće ga ni dati! Treba šutirati iz svih pozicija, treba šutirati i kada imaš ispred sebe igrača u bloku, jer udariće lopta u telo ili nogu protivnika, promeniće smer, i prevariti golmana! Janković je danas 2x uradio pokaznu vežbu koja potvrđuje i dokazuje to zlatno pravilo. Samo tako nastavi Jankela, šutiraj i protiv Bojsa kad god ti se ukaže i milimetar prostora za šut. Ko ne šutira neće ga ni dati!

Pigeon

Pa ja stalno zameram sto ne sutiraju u zoni 20m. Eto, zasto se nerviram. Isto vazi i za napad po boku, sto takodje retko radimo. Uvek je opasno, sami protivnici mogu da ga uguraju...A mi 80%, igramo kroz sredinu...Pa, da li je moguce da su oni kao iz struke, a da to ne znaju?

Drinkwater

Janković ima jednu fantastičnu osobinu koju nema nijedan drugi igrač, a to je da ume da iznervira i digne pritisak navijačima (bar onom mislećem delu) Partizana čak i tada kada postigne 2 gola! Nije prošlo ni 24h od utakmice u Ivanjici a crnogorski "Aristotel" valjda još u stanju euforije zbog 2 dosta srećno postignuta gola dao je dubokoumnu izjavu o "nenormalnosti" Partizanovog niza od 40 utakmica bez poraza u prošlom prvenstvu! Ljubi ga čika Terzić, njegov zemljak! Čim je "nenormalno" znači da je pokradeno! Lepo vam je čika Tvorza, lice s poternice, govorio a vi mu ne verujete. Partizan je pokrao 4 derbija i još 36 u nizu! Evo i njihov Mesi/Maradona Janković potvrdio. E blago si ga nama kad imamo ovakvog filozofa! Uzgred, mogu da tvrdim da je crnogorski Aristotel potrošio u Ivanjici svoju dozu sreće za narednih 10 godina i da će protiv Mladih Dečaka biti nevidljiv ko duh. Neće ga nigde biti na terenu. Posle silnog laprdanja za medije to tako obično biva:-(

Zuk

Pravilniji komentar bi bio da Partizan igra redovno protiv jedanaest naostrenih protivnika i protiv sudija.Zvezda igra uglavnom trening utakmice sa svojim filijalama a ako se neko drzne da igra cvrse i odgovornije, onda na scenu nastupaju njene sudije izbace igrace u samom pocetku utakmice dosude po penal,i Zvezda ima redovno dva igraca vise.Iskljuceni igrac i sudje.

@Zuk

Pa vidis kako je Borac danas prosao zato sto nije pristao na sklanjalicu koju su ih terali cele prosle sedmice da prihvate. Danas je stigla kazna jer je sudija morao da im pomaze pa smo svi videli nesto ocigledno. A jadnici pozurili da to rese, penal pa iskljucenje a mozda bi ih zvezda dobila i bez toga. Ali ona petarda u rupi im je jos u svezem secanju. Hej petardu primiti na svom terenu od Borca.

Sta reci?

Pa ako mi igramo protiv Filijale zasto nas partizan ne dobi???

Zuk

Da ima pravde, Zvezda protiv Bate Borisova bi trebala da primi tri ili vise golova.Razlog je prost ne sude zvezdine sudije.

ccc

Nema vama pomoci..

GP

Svi na Jang bojs

Branko

A zato vi u evropi nemozete da postignete golove u 97 minuti ,golove iz ofsajda.crvene za protivnicke igrace pri izvodenju auta,penale dok protivnicki igraci su na zemlji a vasi im skacu na glavu (o prelomima nogu da nepricamo).A da tamo nema Mazuca,Grujica,Jovanovica,....... i dva glavna igraca FSS i Kokeze.Da je pravde igrali bi ste u vasoj maticnoj drzavi vase prvenstvo Hrvatske.I cetri golova nemoze ni Arsenal da nam da a kamoli Bate ,to vi dobijate od amatera i ribara,koji cemo da pobedimo.