Почетна / Фудбал / Супер лига

Да ли је Јавор оштећен за пенал? (ВИДЕО)

Нишки суперлигаш је уз поновљену слабу и неубедљиву игру (као и против Борца) освојио три бода, а имао је 88 минута играча више.

Невероватно је почео сусрет на Чаиру. У првом минуту Стеван Трипковић, играч гостију, зарадио је заслужено жути картон јер је лактом ударио домаћег фудбалера Ковачевића.

Само што су фудбалери Радничког извели слободан ударац изгубили су лопту – Распоповић је неопрезно је покушао да је врати голману Живковићу, али је Трипковић прозрео његову намеру и пресекао је и са њом ушао метар-два у казнени простор домаћих, где га је срушио голман Живковић.

Уместо да свира пенал за госте, који је био  школски пример једанаестерца и „велики као Чаир”, јер је гостујући фудбалер пре стигао до лопте од нишког голмана, енергично и ауторитативно Данило Грујић, интернационални судија из Ниша, казнио је Трипковића другим жутим картоном наводно због симулирања прекршаја.

Утакмица без Мераклија

Највернији навијачи Радничког, популарне Мераклије, нису биле на својој позицији и бојкотовале су меч са Јавором.

Само је неколико њих ушло на јужну трибину пред почетак сусрета и поставили су транспарент са натписом „Причају се бајке, а ништа не штима – празне трибине нек` су опомена свима“.

Потом су изашли са стадиона.

Одмах је аутоматски уследио и црвени картон за гостујућег фудбалера. На семафору је стајало да се игра три минута и 11 секунди.

Раднички је ипак постигао гол – енергични судија Данило Грујић досудио је једанаестерац за домаће у 37. минуту.

Саша Стојановић је са лоптом ушао у казнени простор Јавора, преварио једног фудбалера и пао, а Грујић је показао на белу тачку.

Павков је реализовао најстрожу казну и затресао мрежу – 1:0 за Раднички, 38. минут.

Семафор 11. кола Супер лиге:
Земун – Спартак 1:1 (Димић 22 – Хајдин 35)
Црвена звезда – Војводина 2:0 (Доналд 29, Канга 64)
Чукарички – Борац 2:0 (Мудрински 57, Доцић 67)
Младост – Вождовац 1:3 (Гафуров 88 – Путинчанин 35, Филиповић 49, Георгијевић 64)
Напредак – Мачва 3:1 (Маркоски 35, Вукановић 50, 75 – Адамовић 42)
Рад – Партизан 2:4 (Зоњић 49, Вујачић 54 – Ожеговић 15, Митровић 28, Јовановић 79, Тавамба 88)
Раднички (Ниш) – Јавор 1:0 (Павков 38. једанаестерац)
Радник – Бачка 3:1 (Ивановић 3, Радовић 15, 53 – Спремо 18)