Партизан се коцкао на Бањици, Јовановић и Тавамба ипак дотукли Рад за тројку пред долазак Динама

23

Чак шест голова на Бањици, од тога четири у другом полувремену и победа Партизана – 4:2

Рад – Партизан 2:4 (0:2)
Стрелци: 0:1 – Ожеговић у 15, 0:2 – Митровић у 28, 1:2 – Зоњић у 49, 2:2 – Вујачић у 54, 2:3 – Јовановић у 79, 2:4 – Тавамба у 88. минуту.
Стадион: „Краљ Петар Први”. Гледалаца: 1.500. Судија: Милорад Мажић (Врбас). Помоћници: Милован Ристић (Београд) и Далибор Ђурђевић (Крушевац).
РАД: Зоговић, Волков, Денић, Лутовац, Пишчевић (од 19. Младеновић), Вицо (од 24. Шипчић), Зоњић, Петровић, Стојановић (од 46. Вујачић), Лукић, Рендулић.
ПАРТИЗАН: Јовичић, Вуличевић, Н. Р. Милетић, Митровић, Антонов, Радин, Марјановић, Ђуричковић, Пантић (од 62. Сума), Ожеговић (од 74. Јовановић), Тавамба.

Био је планиран наравно Владимир Стојковић за меч против Рада на Бањици, али је репрезентативни голман Србије на загревању осетио бол у мишићу, те је уместо њега на гол је стао Јовичић.

Црно-бели су од првог минута у офанзиви, домаћини на својој половини доста оштри и чекају контре и полуконтре. Први ударац ка голу Рада Партизан је имао преко Ђуричковића у деветом минуту, Зоговић је избио лопту у корнер.

Гости су повели у 15. минуту голом Ожеговића. Ђуричковић је са 25 метара убацио лопту у простор иза леђа одбране Грађевинара, утрчао је Ожеговић, примио лопту у трку и левом ногом је послао у даљи угао – 0:1.

Невероватан број малера задесио је Рад на овом мечу. Први је због повреде ван терена морао Пишчевић у 19. минуту, пет минута касније то се догодило и Вицу, а на крају првог полувремена и Стојановићу!

Тренер Рада Горан Петрић је морао да изврши три принудне измене, те је на терен послао Младеновића, Шипчића и Вујачића.

Митровић је био врло расположен на овом сусрету, имао је шансу већ у 23. минуту, али је после корнера и одбијене лопте шутирао из прве преко гола Рада.

Минут касније Тавамба је имао прилику, био је сам пред голманом Зоговићем, лоше је примио лопту, мало оклевао и онда из друге шутирао левом ногом преко гола.

Црно-бели су дуплирали предност у 28. минуту. Ђуричковић је извео корнер, голман Зоговић је лоше проценио лет лопте, а Митровић је поклон искористио, главом је лако погодио мрежу – 0:2.

До краја полувремена имао је Партизан још неколико прилика, преко Ожеговића у

37, Ђуричковића у 40, Тавамбе минут касније, а потом и у 45. минуту.

Од старта другог полувремена сасвим другачија слика на терену. Рад је у 48. минуту смањио предност, Зоњић је погодио, после прекида и одбијене лопте, налетео је Младеновић и послао јак ударац, Јовичић кратко одбио, а Зоњић је притрчао и убацио је у мрежу.

Могао је Рад до изједначења после ударца Лукића са 18 метара, али је лопта прохујала тик поред стативе. Али, то што нису учинили тада, јесу у 54. минуту.

Вујачић је после одличне лопте Денића са стране, утрчао у шеснаестерац и закуцао лопту у мрежу Јовичића – 2:2.

Један од кључних детаља меча догодио се у 66. минуту. Била је то сјајна прилика да Рад преокрене преко најбољег стрелца ове сезоне Лутовца, који је лепо примио лопту, изборио се за позицију и шутирао, али за мало изнад пречке Партизановог гола.

Имао је после тога Партизан иницијативу, која му се и исплатила у 79. минуту. Претходно је Ђукић на терен послао младог Ђорђа Јовановића, који је био човек одлуке.

Тавамба је лепо прошао по левој страни, промешао је одбрану Рада, потом уз мало среће упутио лопту ка петерцу ривала, где је мајсторски реаговао Јовановић – 2:3.

У 85. минуту је Антонов могао да реши меч, али је његов шут са 18 метара одбранио Зоговић.

Али, три минута касније све је било готово. Тавамба је примио лопту, видео да је одбрана Грађевинара разређена, ушао је у шеснаестерац и рутински савладао Зоговића – 2:4.

Семафор 11. кола Супер лиге:
Земун – Спартак 1:1 (Димић 22 – Хајдин 35)
Црвена звезда – Војводина 2:0 (Доналд 29, Канга 64)
Чукарички – Борац 2:0 (Мудрински 57, Доцић 67)
Младост – Вождовац 1:3 (Гафуров 88 – Путинчанин 35, Филиповић 49, Георгијевић 64)
Напредак – Мачва 3:1 (Маркоски 35, Вукановић 50, 75 – Адамовић 42)
Рад – Партизан 2:4 (Зоњић 49, Вујачић 54 – Ожеговић 15, Митровић 28, Јовановић 79, Тавамба 88)
Раднички (Ниш) – Јавор 1:0 (Павков 38. једанаестерац)
Радник – Бачка 3:1 (Ивановић 3, Радовић 15, 53 – Спремо 18)

Kоментари (23)

Marko

Jadan je ovaj fudbal u Srbiji,,Rad nije smio da pobedi,zna se i zasto....

kondor

Marko , samo vi smete da pobedite , drugi niko . Odgovori citaocima komentara zasto Rad nije smeo da pobedi , kada si tako pametan i sve znas . Gugni golube pa da i mi znamo .

@kondor

zato sto je rad vecita Filijala zagrebackog kluba!

@ Marko

Reci "marko" zasto?

dex

Evo ja cu da ti kazem zasto na kraju prvog poluvremena petric se ubi od smeha sa linijskim sudijom dok mu treci igrac lezi na terenu povredjen stvarno sramota.

@Marko

Ćuti Haradinajac...samo vi ćutite

Klasican Terzin bot

Sa ispranim mozgom. Ljudi koji godinama legalizuju Zvezdine sklanjalice i sudijske kradje.

Radan

Necu pomenuti upravu, ni trenera. Ovo sto igraju ovi nazovi profesionalci je u najmanju ruku neozbiljno. Videli ste Sumu. Tawamba se igra, kao stariji deran, medju malom decom. A ovi nasi odbrambeni kao da su se prejeli u poluvremenu. Kako cemo dalje. Niko ne zna. E da, Zvezda dobija do kraja sve po 2:0.

ivo

Tavu volim gledati i ja se naljutim nekad na njega ali gradi loptu ,pas mu nije loš ,samo ovi koj ga nečitajusu užas driblat zna .

Pamcev

Ono sto sam gledao sticem utisak da se u pionirskim ligama igra ostriji fudbal a odbrane su sjajne sto se tice onih koji gledaju fudbal radi golova a da se ona dvojica ne pogurkase mazic ne bi ni znao da je bio na utakmici kao sudija. I ono najglavnije ni jedan jaci duel a tri prinudne izmene zbog povreda ocigledno da ili se lose radi sa igracima ili oni sami ne treniraju punim intezitetom mada kakvi su nam tereni povrede nisu ni cudo

Radiša

Mateus zna zašto.

Bik Koji Sedi

Citiracu Dina Merlina iz njegove pesme,kad je nas odnos prema Djukicu u pitanju: "Tesko meni sa tobom,a jos teze bez tebe!" Ocigledno da Partizan u ovom trenutku i na terenu i van terena,tesko parira Zvezdi,pa se namece zakljucak da je Djukic doveden zbog Evrope i da tu treba da se vidi njegov pravi kvalitet. Prezimimo li u Evropi,treba mu pruziti svaku podrsku,ali je za mene misterija sta ako ne prodjemo grupnu fazu. Da ostaje,nema nikakvog smisla,jer niti on moze da napravi neki progres u igri,niti je za ocekivati da ce Terzic dva puta uzastopce stati na istu grabulju. Da li je onda prava prilika da se sansa pruzi Stolici,mada je i on kiksirao u Dobanovcima,a navodno su izjavljivali da ce ove godine pokusati da uzmu kup! Ne verujem da bi Katanec i ako pristane,nesto vise uradio u domacoj ligi,mislim da bi prica bila slicna kao sa Djukicem. Neko treci? Evo,kazite ljudi sta mislite,samo bez Bekvalca,Svabe Djurdjevica,Vignjevica,Tomica,Cernisova i slicnih opskurnih likova,molicu lepo...

Karlo Veliki @ Bik Koji Sedi

U smislu promena u sportskom delu kluba predlozio bih tandem Zahovic-Milanic, s tim da u prvoj godini provetre roster i formiraju bazu za naredni period. Hteli mi to ili ne CZ je ove godine upravo to uradila.

Antiglodar

Dovedite umesto djukica vasu najvecu legendu kluba fadilja vokrija i resen problem!

ivo

Neeee, Marko Nikoli da se vrati

Ranko

Bik Koji sedi...Odlican ti je komentar i na zalost, istinit. Narocito prvi deo. Sto se trenera tice, ja sam vec godinama za Kataneca, a moze i Darko Milanic. Obojica su dobri strucnjaci, a sa druge strane vrlo dobro znaju sta je Partizan. Sto se Djukica tice, ja sam da on odmah ode. Cak i taj Stolica je bolje resenje. Zaista dobar komentar...Tuzan. Pozdrav!

Marko

Nise Partizan kockao ,vec FSS,,,batilite tu ligu ultimatuma....

kondor

Ako ti se ne svidja ova liga , gledaj one koje ti smatras da su odlicne . Imas sansa hvala dragom Bogu mozes da gledas sto pozelis kod danasnje tehnike .

Providno

klasicna Sklanjalica JSD filijale zvane rad...

firma ns

a mi smo dosli za bg samo da vam pokazemo transparent! jel vam se dopao sluge rezima??? kad si tako pametan,znas li zasto everton,inace po meni najbolji vezni u srbiji, nije igrao??? a nije povredjen!

miki

Djukiću odlazi.

crni

posle prosle god i recimo onog penala protiv vojvodine navijaci crvene zvezde bi trebali da cute. Ali ipak ne...