Шокантан меч у Хумској, Евертон сачувао бод против Напретка (ФОТО, ВИДЕО)

58

Партизан је одиграо заостали меч шестог кола Супер лиге, а Напредак су секунде делиле од велике победе у Београду

ФОТОГРАФИЈЕ: И. Веселинов
Партизан – Напредак 1:1 (0:1)
Стрелци: 0:1 – Аливодић у 43, 1:1 – Евертон у 90+6. минуту.
Стадион: Партизана. Гледалаца: око 1.000. Судија: Новица Анђеловски (Краљево). Помоћници: Дејан Поточан (Вршац) и Горан Бељин (Бела Црква). Жути картони: Ђуричковић (Партизан), Марковски, Вулић, Не. Петровић (Напредак). Црвени картон: Боранијашевић (други жути) у 28. минуту.
ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Н. Р. Милетић, Остојић, Н. Г. Милетић (од 46. С. Илић), Јевтовић (од 60. Соломон), Евертон, Тошић (од 50. Ђуричковић), Јанковић, Ожеговић, Тавамба.
НАПРЕДАК: Ни. Петровић, Боранијашевић, Симоновић, Миладиновић, Урошевић, Не. Петровић, Вулић, Марковски (од 75. Митровић), Милисављевић, Вукановић (од 61. Касалица), Аливодић.

Партизан је био доминантан у поседу лопте, па и у шансама у првом полувремену, али је на одмор отишао са голом заостатка.

До прве прилике домаћи су стигли у 12. минуту, Тошић је проиграо Милетића, који је шутирао, али је изнудио само корнер, после којег није било опасности.

Четири минута касније покушао је Тошић, шутирао је из слободног ударца искоса са леве стране, али је Никола Петровић избио лопту у корнер.

Занимљива ситуација у 28. минуту. Добио је Напредак аут, Боранијашевић је протестовао код главног судије Анђеловског, добио је жути картон, потом је демонстративно бацио лопту, уследио је и други жути картон и искључење у раној фази меча.

Није то много променило у односу снага. Тек осам минута касније Партизан је имао нову прилику, Тошић је проиграо Ожеговића, који је на 16 метара грудима спустио лопту, уследио је ударац Тавамбе, али поред гола.

Потом у наредна два минута још две прилике. Прво, после центаршута Милетића ка Тавамби, који је са 12 метара шутирао преко гола. Био је то само један у низу промашаја Камерунца на овом сусрету.

Друга прилика, Евертон је са 30 метара шутирао, лопта се одбила од одбрамбених играча Напретка, на њу је натрчао Ожеговић, али је његов ударац завршио поред гола Крушевљана.

И онда хладан туш за Гробаре. Била је то једноставна контра Напретка, Вукановић је главом пребацио лопту ка Аливодићу, а овај је рутински савладао истрчалог Стојковића – 0:1.

До краја првог полувремена, у четири минута надокнаде, Партизан је имао још два покушаја, али далекометни ударци Јевтовића и Тошића били су непрецизни.

У наставку меча, очекивано, офанзива Партизана. Мирослав Ђукић је већ на полувремену у свлачионици оставио Немању Г. Милетића, а на терен послао капитена Сашу Илића.

У 49. минуту извршио је и другу измену, овога пута принудну. Због повреде меч није могао да настави Зоран Тошић, у игру је ушао Петар Ђуричковић.

Прву прилику у наставку меча Партизан је имао у 55. минуту, Вулићевић је центрирао на Тавамбу, који је главом само креснуо лопту, она му је пала на ногу, али је његов шут из одличне позиције био непрецизан.

Пет минута касније одличан шут Марка Јевтовића са 25 метара, али је Петровић крајњим напором одбранио. Било је то све од Јевтовића, с обзиром да је одмах потом уступио место још једном нападачу, Соломону.

У 64. минуту још једна комбинација Вулићевић – Тавамба, после центаршута Камерунац је главом шутирао покрај гола Крушевљана. Два минута касније центаршут Јанковића, главом је шутирао Ђуричковић, али је голман гостију био опрезан.

У 71. минуту још једна шанса за црно-беле. Саша Илић је упутио топовски ударац са 17 метара, али је Никола Петровић сјајно одбранио шут бившем саиграчу.

Партизан је, помало неочекивано, иамо добру прилику у 89. минуту. Лопта је дошла до Ожеговића на 25 метара од гола, он је направио два корака, шутирао из тешке позиције, Петровић је нешто лошије интервенисао, али на његову срећу лопта је погодила стативу и отишла у корнер.

Показао је четврти судија шест минута надокнаде, али су и даље напади Партизана изгледали прилично јалово и конфузно.

У трећем минуту надокнаде Петровић је одбранио и ударац главом Соломона. После корнера у напад је отишао и голман црно-белих Стојковић, који је сјајно шутирао на истеку 94. минута, са 20 метара, Петровић је одбранио и кратко одбио лопту, а Ожеговић је натрчао и затресао мрежу. Али, био је у офсајду.

Изједначење у 96. минуту! После корнера лопту је главом захватио Стојковић, она је некако дошла до Евертона, који је лако погодио са пол метра – 1:1. Остаје питање да ли је био у офсајд позицији.

Kоментари (58)

lopovi

AHhahah iskljucenje izmisljeno u 28' gol u 96, bruka i sramota.

...

12 komentara od tebe u nizu !?

Armija Terzinih tvorica

Sta drugo reci...

robin hud

moram samo da kazem da je sudija napravio kardinalnu gresku kod prvog zutog kartona ali ne kod drugog ali da nije dao prvi mozda ne bi ni drugi ili imao je mogucnost da mu zbog prigovora uvijek da zuti karton ali je ovim napravio kardinalnu gresku i ostetio Napredak ali i Partizan i na kraju citav fudbalski svet u Srbiji ! Trebao da dodjeli loptu Partizanu zbog greske napravljenje prilikom zadrzavanja lopte i eventualno posle prigovora zuta kartan ali ne nikako ovako kao sto je on reagovao ! Samo je sada bacio ljagu na nas fudbal koji je inace do guse u blatu a tek o onom golu iz ofsajda ne treba ni kometarisati ali opet kazem iz licnog iskustva, takve stvari se desavaju i sudije su ljudi kao i svi mi ostali i greske se desavaju ali kada je nesto bas uocljivo i kada se na sudiji primjeti da je sudio u korist samo jedne ekipe onda to nije NIKAKO u redu a moj utisak je da on nije pravio balans na terenu nego obrnito disbalans i to nije dobro !

Marko

Ima Boga....i bod je kao kuca protiv veliki lopova....

Marko

Koja lopvska kradja,nema svet ovo......

assss

6 minuta nadoknade.... bruka

dex

Ovo je tuga da evropski partizan izjednaci u 96 minutu iz ofsajda cistog.

crno-beli svet

Mi jednostavno ne zasluzujemo bolje,u dvomilionskom gradu nama na utakmicu dodje HILJADU gledalaca.Djukicu tebe treba da je sramota,svaku utakmucu igras sa dva zadnja vezna,kao da igras protiv Mancestera,a toliko pojma nemamo da je to sramota.Svi sem VELIKOG EVERTONA,treba da razduze opremu Partizana.Svaka cast Vulicevicu i centarhalfovima na borbenosti,sve ostalo,jednom reci SMUCKAJ I PROSPI.Ja mesecima givorim da je ovo izuzetno losa ekipa i rupasi imaju za dve klase bolju ekipu od ove koju je selektirao prodavac KIMBO kafe.I jos jednom ponavljam ako Suma ne igra svaku utakmicu ovo je smesna ekipa,a pitanje je kada ce on biti spreman.Napredak je zasluzio sva tri boda,mene je sramota ovoga sto se veceras desavalo,mi nismo svesni koliko smo losi.

Marko

Sada recite da je Stojkovic posten covek,.....

Samo Partizan

Pa posteniji je od bilo kog igraca od one ,,rezimske ekipe,,

robin hud

@samo Partizan. Jel to mislis na onu rezimsku ekipu koja je za virjeme Vucica uzela 3 titule ??? Pa slazem se druze ! Vama ni grad ne moze nista, bilo ko da dodje vi ste "osigurani" ! Lova kapa u FK Partizan bilo da je neki Zvezdas na celu drzave a da za Partizanovce i ne govorim to je vec tradicija. To je hvala sto vam je dao pare i pomogao da sada igrate Ligu Evrope !!!

pamtim

Bruka , sramota , gol iz čistog ofsajda !!!! Alo , što se sad ne oglasi FSS , Vazura , drug vučela , Ilijev ??? Dno dna !!!!

Radan

Nazalost, sve sto sam pre neki dan napisao, obistinilo se. Nemamo tim. Odbrana naizgled dobra, ali uvek neko pogresi i primimo gol. Zadnji vezni ocajni, dugo drze loptu, ustvari tu mogu da racunam samo Evertona, ostali nemaju kvalitet. Napad ne postoji, i tu je greska Ilieva, cekao zadnji dan da dovede napadaca. I doveo limitiranog Ozegovica. Solomon nema kvalitet. Kad je izasao Tosic, delovali smo kao razbijena banda. Tawamba moze da igra samo stopera ili zadnjeg veznog. Mada, primetan je pad forme. Na kraju Djukic, sta god da je u pitanju, nije za velika dela. Uvodi Sasu Ilica i Djurickovica koji su samo smetali. Gde je Djordje Jovanovic, kad ce dobiti sansu, ako ne sada. Napredak je odigrao muski, voleo bih ovakvog da ga vidim protiv Zvezde. Danas je titula izgubljena i za to krivim iskljucivo Upravu. Plasim se da je raspad sistema.

lemi

Opet zvezda imala igraca vise od 25 minuta opet sudija priznao zvezdi gol iz ofsajda opet je partizan oštećen simbol poštenja i svega dobrog u srpskom fudbalu. Dokle vise ovakav odnos prema crno belom velikanu sramota stvarno

ja

ha ha ha koja komedija od pisanija ostaje pitanje da li je bio ofsajd,pa sta ima da ostaje svako ko ima oci vidi da je ofsajd kao kuca

JESTE

BIO JE OFSAJD!

E MOJI GROBARI

Dokle da se igra,do trećeg dnevnika,ali kako ne komentarišu novinari žurnal_Partizan izjednačio po istewku nadoknade iz sumnjive situacije jer Zvezdu uvek komentarišu kada da sumnjiv gol a ovo,e ovo je sramota!

marinada

sve smo videli, i sve je jasno. ovo se radi godinama unazad vec

Šokirani

Jedino što je ovde šokantno je način na koji je partizan stigao do boda. Sramotno.

Knego

Ne sviđa mi se igra Partizana, to nije igra nego jurnjava...

mare fkv

Gol iz ofsajda, komentator koji ne moze da sakrije pristrasnost, sedamsto minuta nadoknade,...niste vi nista bolji od druge glave azdaje. Samo deo istog problema...

rb

Da budem posten i iskren. Kao prvo sramota me je ovakvog Partizana a kao drugo jos vec je bruka da nam priznaju gol iz ciste ofsajd pozicije! Igra nam je bila u smislu kako da se rvamo sa njima a ne kako da ih fudbalski dotucemo i uvalimo jedno 5 komada. Ovo je bruka i sramota!

Ja

Vidi se Napredak u igri Partizana!

lemi

Opet igrac vise za zvezdu, opet gol iz ofsajda za zvezdu u 90 + 1000, opet navlacanje za zvezdu. Dokle vise da partizan bude u podredjenom polozaju kao simbol svega dobrog i naprednog u srpskom fudbalu. Najposteniji i najcistiji klub u istoriji fudbala ponovo ispasta. Pravda za crno-bele

Madjionicar

Nisam gledao utakmicu, ali igrati sa igracem vise citavih 70 minuta, pa sve i da ne igras na domacem terenu, to se mora iskoristiti. Opet, sad druge strane, u drugom poluvremenu Djukic je u igru uveo 2 ofanzivna igraca (Ilic, Solomon) umjesto 2 defanzivna (Miletic, Jevtovic) tako da stvarno ne znam sta vise je trener kao trener mogao tu da uradi. Ali kad se sve sabere i oduzme, nije ni vazno cija je krivica ili cija je veca krivica – poenta je ta da nam se ovakve stvari vise ne smiju ponavljati.

NinoL

Je n li Vas barem malo sramota posle svih onih izjava o Zvezdi. Prvo sudija ne svira faul neposredno pre kornera, a onda ofsajd od dva metra naravno da ne vidi. Hajde, moralne gromade, da Vas čujem kako ovo pravdate?

Miodrag Vasiljević Zajača

Kako je moguće da sudija nije video da je Everton bio u opsajd poziciji. Nepravda za hrabre igrače napretka koji su se znalački branili i za trud i disciplinu zaslužili su i voiše od 1 boda

Odgovor

Sudija nije video ofsajd isto ko onaj smesni potez Zvezde gol posle gol auta, pokrijte se delije i ne komentarisite ovde, ako bude postenog sudjenja prvaci biti necete, a spremajte se za katastrofu zvanu Arsenal pa nadalje, pozdravcic.

Apis

Interesuje me kako će Partizanovci komentarisati, prisustvo samo oko 1000 gledalaca i Partizanov specijalitet, kao dati go u 96 minuti toka utakmice. i dobrotu sudije da ne svira kraj utakmice dok Partizan ne da go.

ljubo

bilo je 6 izmena ,ulazci doktora izlezavanje igraca napetka opravdano 6 minuta

Drinkwater

Za ovaj očaj i čemer od mučenja lopte, za ovo nemoćno batrganje igrača Partizana koji su večeras glavinjali terenom kudkoji bez ikakvog plana i ideje, ko obezglavljene kokoške, najveći  krivac je Miroslav Đukić!  Koliki je taj čovek zapravo ziheraš i improvizator videlo se savršeno od trenutka kada je Napredak ostao sa igračem manje a on i dalje drži 4231 sa 2 defanzivna vezna Everton-Jevtović iako su obojica ofanzivno impotentni baš kao i megašeprtlja Tawamba čija završnica je kriminalna i nije nivo ni za seosku ligu. Zatim u 2. pol pravi zakasnele i totalno nelogične izmene, dugo držao previše veznjaka i napravio bespotrebnu gužvu na sredini koja je najviše nama štetila a jedini klasični špic mu bio Ožegović jer se odrekao Đoleta Jovanovića! Amaterski vođena utakmica od strane Đukića!

Madjionicar

Izmisljas! Kao prvo i prvo, Jevtovica je izveo iz igre – treba imati obraza pa lagati za nesto sto se vrlo lako moze provjeriti – a drugo, utakmicu smo zavsili sa 3 napadaca. To nije 4-2-3-1 formacija nego je 3-4-3 (Miletic je ostao u svlacionici jos na poluvremenu) ili ako bas hoces Tavambu da trpas u vezu, to je onda 3-4-1-2. Znaci, lazes za formaciju. I pod tri, koliko ofanzivnije od toga smo mogli da igramo? Jel' trebao mozda covjek da ubacuje jos napadaca u igru da bi ti bio zadovoljan? Plus, jel' znas koliko izmjena je dozvoljeno u jednoj utakmici? 3! Covjek je iskoristio sve 3 i sve 3 izmjene su bili ofanzivno orjentisani igraci. U prevodu, covjek je uradio ono sto je bilo do njega, a igraci sto i pored toga nisu bili u stanju da dadnu gol, to se zali njima.

gaga

Pogledajte samo reakciju Stojkovica , klasican debil

mister no

kad igrac odugovlaci sa izvodjenjem auta sudija dosudjuje " oduzimanje lopte i dodeljivanje protivniku " a ne zuti karton !!! i to im nije bilo dovoljno nego i gol iz ofsajda !!!

tajka

Nije ofsajd jer jedan igrač Napretka stoji na gol liniji.

istina

Sramna otimacina. Pocelo je

Resenje.

Djukicu odlazi iz Partizana, igra ti je ocajna, nisi ti za Partizan, niti je ovakav klub za tebe, najbolje resenje je da tebe vise ne vidimo na klupi Partizana, pozdrav.

SramotA

OtetA 3 boda ljudima na oci cele nacije. Nije bilo dovoljno izbaciti igraca iz igre u 20 minutu, posle cirkusa i dva zuta kartona u jednoj sekundi, nego su jos i odlucili da zmure na ofsajd od pola metra. Partizan nije stvorio jednu cistu sansu na utakmici. Najbolja prilika im je bila sut sa 20 metara Sase Ilica. Ne bi im dali regularan gol, da se igralo do prekosutra.

dud

Djukicu gde je igraaa__!! ovo nije vise slucajno!

pngro

Ozegovic, Tavamba, Solomon ... odaberite najboljeg

Zoran CZZG

90+6+ofsajd=mali komšija(mukice).

Mutombo

Pogledajte snimak, nakon 14 sekundi igrač dobija žuti karton za odugovlačenje.

Stop namestanju

Kao sto prtizan salje snimke Zvezde i trazi kaznjavanje, tako treba i Zvezda da posalje ovu neverovatnu kradju UEFI da vidi kako se sudi u srbiju i tole-kokeza namestenoj ligi. Kada neko odugovlaci sa autom ili se pomeri mnogo sa mesta ili lose izvede, onda mu za kaznu oduzimas aut i dajes ga protivnickoj ekipi, ne dajes zuti i crveni zbog toga. Ako za ovaj protest sudija da crveni onda treba svaki put da da zuti kad god s eneki igrac nesto buni. Ipak jedan od vecih bisera mi je bio kako nije ofsajd jer je Everton bio iza ledja golmana. Neko se pitao kako je ofsajd kad je bio korner, pa tako lepo jer lopta nije upucena direktno evertonu, a ovaj dao gol, vec je lopta isla unazad, a onda dodata od strane tima koji napada. Medjutim i da nije bio gol, potrajalo bi ovo jos dokle god prtizan ne izjednaci. Vrhunac je izjava djukica kako nije zadovoljan rezultatom. Inace utakmica je zavrsena u 21:02, a pocela u 19h. Dovoljno govori taj podatak gde se vidi da je sve bilo dobro isplanirano!

zuk

Od početka sam znao, da lavor klub bez pomoci sudija, ne može sa Napredkom... bruka i sramota kakvo pristrasno sudjenje!

JSD

Lopovi lopovi lopovi....

darko

A utakmica je trajala dok rezimski klub ne izjednaci i to iz cistog ofsajda... SRAMOTA!!

Dragan Bgd

I sad ja ovde trba nesto kao da pljujem,ne necu,samo cu reci bruka i sramota,na ocigled svih nas ovakve pljacke.Pazi,jedva su se od Zvezde spasili,jedva su preziveeli onaj Jong Bojs a ovde i nisu preziveli,sudija im direktno svojim kretenskim i namernim sudjenjem uterao bod.Ljudi,imate li malo srama.

Branko

A, sto ti, Dragance majkino, nisi nista napisao kada ste vi dali gol a lopta je bila izasla pola metra izvan terena? Sto nisi napisao nesto, kada ste OFK "pobedili" 2:6, sto nisi napisao nesto, kada ste Vojvodinu "pregazili" posle 2:0 na poluvremenu? Znas li ti, Dragance majkino, koliko ste vi ovakvih golova dali? Sto malo ne prokomentarises "igru" cacanskog Borca protiv vas, u stilu: ivolte molim vas, sta treba....Nego, ono cigansko u vama, neda vam da budete realni i normalni. U ovakvoj situaciji, vi bi prozivali Toleta, Tita, Jovanku....a mi Grobari prozivamo nasu bagru, dok vi vasu podrzavate u svemu. To je ta razlika izmedju nas i vas. Normalnost i realnost na jednoj strani, nenormalnost i nerealnost na drugoj.

Marko

Kada se ovakav Napredak ne moze da pobedi onda je to znak i za Upravu trenera i strucni stab.Uslo se u utakmicu kao lakocemo a takav pristup redovno se sveti.Koliko sanse je potrebno Tawambi da bi dao gol.D jukic je podbacio i sa pripremom za utakmicu a i postavom tima.Partizan je igrao totalno antifudbalski,sporo bez kombinacije, losom postavom igraca pri skoro svakom napadu.Davljenje lopte bez agresivnosti brzine i stalnog pokusaja suta ne moze da se savlada nijedna odbrana.

journalist u mirovini

Isključivi krivac za zaostatak u bodovima od pet, iza državnog kluba Crvene Zvezde, je trener Partizana Djukić.Toliko prevrće tim,da se ne zna ko gde igra i kome da doda loptu.Nema ni jedne utakmice,gde trener uigrava ekipu,što se lepo vidi po nevidjeno slaboj pas igri i vraćanjem lopte svom golmanu,u nedostatku ideje za napad.Partizanu nedostaju igrači gotovo cele odbrane,(Miletići,Veličkovići i ostali,.koji lutaju i ostavljaju prazan prostor protiv napadima protivnika).Ne znam već koliko puta ponavljam, Taribo Westa,koji je držao napade Reala i Porta,pa Partizan nije gubio ni jednu utakmicu kod kuće.Posle toga,nedostaje brz i skoncentrisan špic,a treba se osloboditi Ilića,koji izaziva samo podsmehe,i ostale "probne" igrače,koji se samo šetaju po terenu kao gluve kučke.