Почетна / Фудбал / Супер лига

Звезда у комбинованом саставу прејака за безопасни Борац у Чачку (ФОТО, ВИДЕО)

Црвена звезда је, са много измена у тиму, одрадила посао у Чачку, забележила победу и поново се осамила на челу табеле
ФОТОГРАФИЈЕ: М. Јелисавчић
Борац – Црвена звезда 0:2 (0:1)
Стрелци: 0:1 – Милић у 36, 0:2 – Боаћи у 75. минуту.
Стадион крај Мораве. Гледалаца: око 1.500. Судија: Мајо Вујовић (Нови Сад). Помоћници: Дејан Петровић (Кикинда) и Дарко Савовић (Бачка Паланка). Жути картони: Кувељић, Зоћевић, Матеус (Борац), Радоњић (Црвена звезда).
БОРАЦ: Бајић, Чађеновић, Дуповац, Јовановић, Кнежевић, Костић, Куљевић (од 46. Зоћевић), Обрадовић, Оташевић, Пропадало (од 89. Воротовић), Стаменић (од 67. Матеус).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Родић (од 70. Анђелковић), Савић, Бабић, Гобељић, Рачић, Крстичић, Милић, Милијаш (од 75. Л. Илић), Пешић (од 61. Радоњић), Боаћи.

Док су се широм Србије играли мечеви шеснаестине финала Купа Србије, Црвена звезда и Партизан су у том термину имали заказане заостале мечеве шестог кола Супер лиге.

Имао је доста кадровских проблема тренер црвено-белих Владан Милојевић пред гостовање у Чачку, неке играче је желео и да одмори, пред дерби са Војводином и гостовање Келну у Лиги Европе.

Дао је шансу гостујући тренер Бабићу, Рачићу, Гобељићу, Милијашу, а на терен је послао оба шпица, Пешића и Боаћија. На другој страни је био повратник у чачански тим, Филип Кнежевић.

Прву шансу на мечу имали су Београђани, у 11. минуту капитен Милијаш извео је слободан ударац искоса са 16 метара, али је његов шут обранио Бајић.

Сјајну прилику Звезда је имала три минута касније. Крстичић је освојио једну лопту у шеснаестерцу Чачана, одлично је центрирао, Милић је захватио волеј, али је лопта прохујала за мало поред стативе Борчевог гола.

Најбољу прилику Звезда је имала у 30. минуту. Крстичић је прошао по левој страни, одлично убацио лопту ка Пешићу, који ју је стигао клизећи, али је она за мало отишла поред гола Бајића.

Црвено-бели су повели у 36. минуту. Милић је додао лопту до Боаћија, овај је сјајно вратио истом играчу, који је ушао у шеснаестерац и са девет метара шутирао у ближи угао лоше постављеног Бајића – 0:1.

Невероватан промашај гостију само два минута касније. Смушена је била обрана Борца, изгубили су лопту у свом шеснаестерцу, поново је до ње дошао Крстичић, који је затим проиграо Боаћија, али је репрезентативац Гане промашио са шест метара!

Није било већих узбуђења у другом полувремену, све до 60. минута, кад је гост имао фантастичну прилику. Бабић је сјајно проиграо Боаћија, овај је додао до Пешића, који је могао да изађе „очи у очи” са голманом Бајићем, али је желео да асистира Боаћију. Но, сустигао га је играч Борца, који је избио лопту у корнер.

Одмах потом Милојевић је Пешића заменио, а на терен послао Немању Радоњића. Недуго потом Родић је своје место уступио искусном Анђелковићу.

Мењао је и тренер Борца Спасић, који је шансу пружио Зоћевићу, још од старта другог полувремена, а потом је у игру увео и Бразилца Матеуса.

Тек у 70. минуту Чачани су озбиљније запретили лидеру на табели, била је то контра коју је повео Филип Кнежевић, бивши играч Партизана је центрирао са леве стране, а главом је покушао Костић, али је лопта отишла далеко од Кахримановог гола.

Ако је и било дилема, оне су решене у 75. минуту. Звездин универзалац Гобељић, на овом мечу десни бек, сјајно је прошао по својој страни, још боље центрирао, а Боаћи се одлично снашао, поставио ногу и савладао Бајића – 0:2.

Два минута касније прелепа акција младог Луке Илића, прошао је Дуповца, ушао у шеснаестерац и шутирао, али је голман Борца ногом одбранио.

Јак пљусак на стадиону крај Мораве знатно је отежао услове игре, а после другог поготка Црвене звезде ритам је додатно опао. Ретко су Чачани прелазили на половину ривала, а ни Звезда није имала изгледнијих шанси у финишу.