Odluka na Čairu pala u drugom minutu, Voždovac i Radnik slavili u gostima, Mladost ubedljiva kod kuće (VIDEO)

1

Ekipa sa Dušanovca slavila u Kruševcu golovima Andrije Lukovića pristiglog iz Crvene zvezde, tim iz Surdulice iznenadio Čukarički na Banovom brdu

Radnički (Niš) – Borac 1:0 (1:0)

Niš - Stadion: Čairu. Gledalaca: 650. Sudija: Srđan Obradović (Jagodina). Pomoćnici: Goran Stanojević (Beograd) i Ivica Stojanović (Aleksinac). Žuti kartoni: Aksentijević (Radnički) Bajić, Kostić, Vasilić, Filipović (Borac). Strelac: 1:0 Ivan Miladinović u 2.minutu

RADNIČKI (NIŠ): Živković, Aksentijević, Petrović, Raspopović, Miladinović, Kovačević (od 65. Riota Noma), Arsić (od 86.Mrkić), Stanković, Golubović (od 57.Saša Stojanović), Jovanović, Pavkov.

BORAC: Bajić, Čađenović, Kostić, Vasilić, Dubovac, Ignjatijević (od 46. Pavle Propadalo), Zoćević, Lima, Stamenić (od 85.Sajčić), Filipović (od 62. Romanić), Otašević.

Radnički je na utakmici koja će sigurno već danas biti zaboravljena zbog veoma loše igre oba protivnika, slavio novu pobedu i osvojio sva tri boda protiv „fenjeraša“ iz Čačka. Susret je rešen u prvom napadu i za 90 minuta igre nije viđeno ništa od fudbala.

Samo što su pošli sa centra domaći fudbaleri organizovalo su silovito napad, sabili odbranu Borca u njegov kazneni prostor i posle samo jednog minuta i četiri sekunde postigli gol.

Najpre je Pavkov šutirao i loptu je odbrana gostiju odbila u korner, a posle udarca sa ugla zatresla se mreža crveno-belih - Arsić je prebacio sve pred golom Čačana, lopta je došla do Petrovića koji je vratio pred gol gde ju je zahvatio volejom novajlija u redovima Radničkog Miladinović i zakucao je iza leđa nemoćnog Bajića. 2.minut – 1:0 za Radnički.

Očekivalo se da će ekipa sa Čaira nastaviti sa napadima, ali... Kao da su se domaći fudbaleri zadovoljili ovim vođstvom i umesto da dotuku grogiranog protivnika počeli su beskorisnim i besciljnim kombinovanjem na sredini terena da muče loptu.

Jedinu pravu akciju organizovali su tek u 45.minutu kada je Stanković proigrao Arsića po levoj strani, a ovaj u jakom šprintu pretrčao čuvare, ubljacio loptu pred gol gde je Pavkov uspeo da je zahvati vrhom cipele i uputi udarac ka golu, ali pravo u istrčalog Bajića.

Umeđuvremenu gosti, koji su takođe u prvom delu susreta igrali dosta neubedljivo, pokušali su u dva navrata da opasnije napadnu gol Nišlija, ali bez rezultata – Lima je, posle dodavanja Filipovića iskosa sa desne strane lepo šutirao, ali pored gola (23.minut), a Otašević je posle izvedenog kornera (Filipović) bio najviši u skoku pred golom Živkovića, ali je glavom loptu poslao iznad prečke.

Posle desetak minuta slabe igre u nastavku Radnički je zaigrao nešto malo bolje i ali ne i baš toliko opasno. U 56.minutu, posle prodora Arsića po desnoj strani kada je ušao duboko u kazneni prostor gostiju i skoro do korner linije i zavrnuo loptu pred gol Borca, Stanković je bio u dobroj prilici. Ali, kada je hteo da šutira posrnuo je, usput je uz loptu zahvatio i malo trave, i šansa je otišla u nepovrat. I to je, nažalost, bilo sve na sinoćnjem meču.

Pokušala su oba trenera u prvoj polovini drugog poluvremena da razdrmaju svoje ekipe, ali nije bilo velike vajde.

Pred sam kraj, u 85. minutu gosti su posle lepe akcije postigli gol - Sajčić je zatresao mrežu, ali su glavni sudija Obradović poništio pogodak na intervenciju pomoćnika Ivice Stojanovića zbog ofsajda čačanskih fudbalera.

Sve u svemu na niškom Čairu je odigrana jedna od najslabijih i najlošijih utakmica u poslednjih nekoliko decenija...!?!