Први тријумф Бачке, Рад славио у Шапцу, Малбашић за тријумф Воше у Ивањици, нуле на Брду и у Суботици

У првим мечевима 6. кола Супер лиге Србије победе су остварили ОФК Бачка, Војводина и Рад, док голова није било на мечевима Спартак - Вождовац и Чукаричи - Раднички Ниш

Фудбалери Бачке победили су на свом терену Младост са 1:0, у шестом колу Супер лиге голом Луковића у 79. минуту.

Бачка је тако остварила прву победу и освојила прве бодове у српском првенству ове сезоне.

Рад је остварио другу победу у првенству, пошто је савладао Мачву у Шапцу са 2:1.

Стрелци за Рад били су Ненад Лукић у четвртом и Владимир Волков у 15. минуту, док је гол за Мачву у надокнади полувремена из пенала постигао Бојан Матић.

У Суботици снаге су одмерили Спартак и Вождовац, а после 90. минута игре голова није било. Исти резултат био је и на мечу Чукарички - Раднички Ниш.

Војводина је голом Малбашића у 70. минуту савладала Јавор у Ивањици.