Почетна / Фудбал / Супер лига

Звезда славила на Брду у ватромету голова, Анђелковић човек одлуке (ВИДЕО)

Чукарички се два пута враћао из понора, имао и "меч лопту" али Ожеговић и Јевтић нису искористили зицер у 72. минуту при резултату 3:3
Чукарички – Црвена звезда 3:4 (1:2)
Београд - Стадион: на Бановом брду. Гледалаца: 3.200. Судија: Милорад Мажић (Врбас). Помоћници: Милован Ристић и Далибор Ђурђевић. Жути картони: Богосавац, Кајевић, Јовановић (Чукарички), Милић (Црвена звезда). Стрелци: 0:1 Ричмонд Боаћи у 8, 0:2 Александар Луковић једанаестерац у 16, 1:2 Ожеговић једанаестерац у 44, 2:2 Асмир Кајевић у 47, 2:3 Ричмонд Боаћи у 54, 3:3 Александар Јевтић у 67, 3:4 Душан Анђелковић у 83. минуту.
ЧУКАРИЧКИ: Петрић, Доцић (од 33. Срнић), Кајевић, Зорић (од 63. Јовановић), Обрадовић (од 52. Јевтић), Јовановић, Бојић, Лагатор, Ожеговић, Машовић, Богосавац. Тренер: Ненад Лалатовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Ал. Луковић, Фримпонг, Анђелковић, Ле Талек, Канга (од 78. Вујаклија), Доналд, Плавшић (од 78. Ристић), Милић (од 60. Срнић), Боаћи. Тренер: Миодраг Божовић.

Ватромет голова на Бановом брду и победа Звезде, али после каквог меча.

Прва добра акција виђена је у 8. минуту и одмах гол. Дуга лопта Канге са десне стране из брзо изведеног слободног ударца и то са Звездине половине у простор, у лету је докторски врхом копачке примирио Боаћи, избио је сам пред голмана Петрића и рутински га матирао - 0:1.

Нових осам минута било је потребно да црвено-бели дуплирају предност. Доналд је утрчао у казнени, добио лопту у простор, са леђа се залетео нападач Чукаричког Дарко Зорић, није успео да се зауставио и оборио га је, а судија Мажић је уперио прстом на пенал. Сигуран је био капитен Александар Луковић - 0:2.

Уследило је двадесетак минута „изгубљеног времена“, а онда у 34. и покушај Кајевића да у дуелу са Фримпонгом изнуди пенал, пошто је симулирао Мажић се није огласио, а могао је да га „части“ жутим картоном.

Бојић је у 38. минуту заврнуо два играча Звезде на десној ивици казненог, а онда солидно шутирао левицом изнад гола са двадесетак метара.

Чукарички је смањио после грешке Звездине одбране. Лопта је убачена у простор, Анђелковић је покупио испред свог голмана Манојловића и ривала Бојића на 15 метара, али је потом направио грешку и оборио Бојића, а судија Мажић је показао на пенал. Ожеговић је у 44. минуту био сигуран - 1:2.

Тек што је почело друго полувреме Чукарички је изједначио. Ожеговић је шутирао са двадесетак метара, шут је изблокиран, али је лопта дошла до Зорића, био је очи у очи са голманом Манојловићем, који је његов шут са осам метара зауставио ногом, али лопта му се вратила, па је центрирао по земљи на петерац где је сам био Кајевић и пласирао је у мрежу - 2:2.

Петковић је у 50. минуту прошао ривала по десној страни, центрирао, лопта је неког закачила и умало преварила голмана Петрића.

Није дуго требало да Звезда поново поведе. Милић и Петковић изменили су дупли пас на десној страни у казненом Чукаричког, Петковић је центрирао из мртвог угла, лопта је прошла испод ноге голмана Петрића и између стативе и докотрљала се на средину гола на гол линији, одакле је у мрежу само ћушнуо Боаћи у 54. минуту - 2:3.

Пет минута касније Звезда је могла да дуплира предност. Лопту у простор добио је Плавшић и када је требало да заобиђе истрачалог голмана Петрића на тридесетом метру од гола, оклинуо се и сјајна прилика је пропала.

Казна је стигла у 67. минуту, Јовановић, који је четири минута раније заменио Зорића, центрирао је са леве стране, на десној у казненом је сам био Јевтић и волејом је послао у супротни угао - 3:3.

У 72. минуту сјајна прилика за Чукарички да поведе. Лопту у простор добио је Ожеговић сам је изашао испред Манојловића, али је лоше захватио лопту, она је отишла на три метра од гола где је натрчао Јевтић, али из близине није успео да погод мрежу.

У 80. минуту са двадесетак метара гађао је Доналд, али је лопта отишла непосредно поред стативе.

Три минута касније поново је повела Звезда. Боаћи се сјајно заградио у казненом, примио лопту на седам, осам метара, одложио је на петерац, она је уз мало среће стигла до Анђелковића, који је натрчао и закуцао је у мрежу - 3:4.

Семафор 27. кола Суперлиге Србије:

Нови Пазар – Радник 1:0 (Крстић 53)

OФК Бачка – Раднички (Ниш) 1:2 (Луковић 49 -  Којић 13,  Арсић 82)

Спартак ЖК – Борац 1:0 (Мудрински 50)

Јавор – Металац 1:0 (Мфутила 76)

Партизан – Вождовац 4:0 (Ђурђевић 9, 62. једанаестерац, Леонардо 44, Миленковић 54)

Рад – Напредак 0:1 (Вукановић 72)

Чукарички – Црвена звезда 3:4 (Ожеговић 44. једанаестерац, Кaјeвић 47, Јевтић 67 - Боаћи 8, 54, Ал. Луковић 16. једанаестерац, Анђелковић 83)

Војводина – Младост 0:1 (Одита 9)