Напредак убедљив против Рада иако је промашио пенал (ВИДЕО)

Сјајан гол Вукановић, сумњив Урошевића, као и проблематичан пенал, уз црвени картон Ћулума обележили меч у Крушевцу

Напредак – Рад 2:0 (2:0)

Крушевац - Стадион: под Багдалом. Гледалаца: . Судија: Новица Анђеловски. Жути картони: Ћулум x2 (Рад). Црвени картон: Милан Ћулум (Рад) у 53. минуту). Стрелци: 1:0 Алекса Вукановић у 3, 2:0 Слободан Урошевић у 20.

НАПРЕДАК: Петровић, Гобељић, Лековић, Ндиај, Миладиновић, Симоновић, Шљивић, Урошевић, Пројић (од 71. Вулић), Вукановић (од 77. Шарац), Маркоски (од 82. Пуношевац). Тренер: Драган Ивановић.

РАД: Дејановић, Ћулум, Денић, Дринчић, Лутовац, Љубинковић, Мараш, Обрадовић, Петковић, Веселиновић, Вицо. Тренер: Небојша Петровић.

Напредак је савладао Рад, имао је 40 минута играча више, а промашио је и пенал.

Крушевљани су повели сјајним голом Алексе Вукановића после само три минута. Ушао је са леве стране само који корак у казнени простор Београђана и између неколико играча опалио по лопти, а она је изнад руке голмана Рада Дејановића погодила пречку и завршила у мрежи.

Напредак је дуплирао предност у 20. минуту, са тридесетак метара слободан ударац је извео Маркоски, главом је до ње на петерцу пре голмана Рада стигао Гобељић, лопта је кренула да пада на метар од гол линије где је притрчао Слободан Урошевић и повећао предност - 2:0.

Остаје само питање да ли је после асистенције Гобељића главом било офсајда.

Покушао је Рад да смањи у надокнади првог полувремена, после мини партитуре Лутовца на десној страни и центаршута са три метра је главом на првој стативи покушао Денић, али је погодио само пречку.

Једини играч који се нашао у бележници судије Анђеловског је Милан Ћулум, и то два пута. Прво у 27. а потом и 53. минуту после несмотреног фаула лактом. Морао је ван игре, што је олакшало посао домаћину.

Још када је у 58. минуту арбитар можда и престрого досудио пенал за домаћина после прекршаја Обрадовића над Ндиајем, чинило се да је можда и потоп Грађевинара на помолу.

Ипак, Урошевић је у 58. минуту затресао стативу из пенала, а потом се исправио главом, али судија Анђеловски, који је првобитно признао погодак, после приговора Грађевинара га је поништио и досудио индирект.

Да је неки други играч Напретка после одбијања лопте у стативу послао лопту у мрежу погодак би био признат, али пошто је то урадио извођач пенала гол је оправдано поништен је после његовог шута у стативу лопта није никога дотакла.

Последња права прилика виђена је у 67. минуту када је Шљивић после корнера Маркоског, поклопио лопту искоса са леве стране на ивици казненог и погодио рогаљ гола Рада.