Napredak ubedljiv protiv Rada iako je promašio penal (VIDEO)

0

Sjajan gol Vukanović, sumnjiv Uroševića, kao i problematičan penal, uz crveni karton Ćuluma obeležili meč u Kruševcu

Napredak – Rad 2:0 (2:0)

Kruševac - Stadion: pod Bagdalom. Gledalaca: . Sudija: Novica Anđelovski. Žuti kartoni: Ćulum x2 (Rad). Crveni karton: Milan Ćulum (Rad) u 53. minutu). Strelci: 1:0 Aleksa Vukanović u 3, 2:0 Slobodan Urošević u 20.

NAPREDAK: Petrović, Gobeljić, Leković, Ndiaj, Miladinović, Simonović, Šljivić, Urošević, Projić (od 71. Vulić), Vukanović (od 77. Šarac), Markoski (od 82. Punoševac). Trener: Dragan Ivanović.

RAD: Dejanović, Ćulum, Denić, Drinčić, Lutovac, LJubinković, Maraš, Obradović, Petković, Veselinović, Vico. Trener: Nebojša Petrović.

Napredak je savladao Rad, imao je 40 minuta igrača više, a promašio je i penal.

Kruševljani su poveli sjajnim golom Alekse Vukanovića posle samo tri minuta. Ušao je sa leve strane samo koji korak u kazneni prostor Beograđana i između nekoliko igrača opalio po lopti, a ona je iznad ruke golmana Rada Dejanovića pogodila prečku i završila u mreži.

Napredak je duplirao prednost u 20. minutu, sa tridesetak metara slobodan udarac je izveo Markoski, glavom je do nje na petercu pre golmana Rada stigao Gobeljić, lopta je krenula da pada na metar od gol linije gde je pritrčao Slobodan Urošević i povećao prednost - 2:0.

Ostaje samo pitanje da li je posle asistencije Gobeljića glavom bilo ofsajda.

Pokušao je Rad da smanji u nadoknadi prvog poluvremena, posle mini partiture Lutovca na desnoj strani i centaršuta sa tri metra je glavom na prvoj stativi pokušao Denić, ali je pogodio samo prečku.

Jedini igrač koji se našao u beležnici sudije Anđelovskog je Milan Ćulum, i to dva puta. Prvo u 27. a potom i 53. minutu posle nesmotrenog faula laktom. Morao je van igre, što je olakšalo posao domaćinu.

Još kada je u 58. minutu arbitar možda i prestrogo dosudio penal za domaćina posle prekršaja Obradovića nad Ndiajem, činilo se da je možda i potop Građevinara na pomolu.

Ipak, Urošević je u 58. minutu zatresao stativu iz penala, a potom se ispravio glavom, ali sudija Anđelovski, koji je prvobitno priznao pogodak, posle prigovora Građevinara ga je poništio i dosudio indirekt.

Da je neki drugi igrač Napretka posle odbijanja lopte u stativu poslao loptu u mrežu pogodak bi bio priznat, ali pošto je to uradio izvođač penala gol je opravdano poništen je posle njegovog šuta u stativu lopta nije nikoga dotakla.

Poslednja prava prilika viđena je u 67. minutu kada je Šljivić posle kornera Markoskog, poklopio loptu iskosa sa leve strane na ivici kaznenog i pogodio rogalj gola Rada.