Сјајан меч на Бановом брду: Узбудљив реми Чукаричког и нишког Радничког

Чукарички је трећи на табели са 26 бодова, а Раднички је на 11. позицији са 13. У наредном колу Брђани ће дочекати Јавор, док ће Нишллије угостити крагујевачки Раднички 1923

Чукарички - Раднички (Ниш) 2:2 (1:1)

Стрелци: 1:0 - Доцић из једанаестерца у 12, 1:1 - Јовановић у 24, 2:1 - Ковач у 86, 2:2 - Пејовић из једанастерца у 88. минуту.

Београд - Стадион на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Марко Ивковић. Помоћници: Милан Пашајлић и Никола Обрадовић. Жути картони: Тошић, Петковић, Ковачевић (Чукарички), Стојановић, Пејовић (Раднички).

ЧУКАРИЧКИ: Белић, Тошић, Ковачевић, Доцић, Стевановић, Ивановић, Бадамоси, Пушкарић (од 8. Дрезгић), Лучић (од 54. Аџић), Петковић (од 54. Ковач), Овусу (од 82. Ендијае).

РАДНИЧКИ: Росић, Јамкам, Штулић, Пејовић, Ђуришић (од 85. Марјановић), Димић, Стојановић, Јовановић (од 68. Цветковић), Савић, Петров (од 90+4. Ајдар), Аксентијевић.

Чукарички и Раднички су одиграли нерешено у последњем мечу 13. Кола Супер лиге Србије – 2:2. Могли су Брђани до победе, с обзиром на то да су по други пут повели у 86. минуту голом Ковача, али су само два минута касније Нишлије изједначиле из једанаестерца, који је реализовао Пејовић. Претходно је Чукарички повео са пенала, који је у 12. минуту искористио Доцић, а у 24. минуту леп погодак за раднички постигао је Јовановић.

Већ у петом минуту велики пех за Чукарички, после дуела са Штулићем на трави је остао искусни Пушкарић, којем се дуго указивала помоћ, а потом га је заменио млади Дрезгић. Ипак, у 12. минуту Брђани су дошли до велике прилике, коју су одмах и искористили. Ивановић се борио за лопту на 18 метара од гола, она је дошла до Бадамосија, којег је у свом шеснаестерцу оборио голман Росић. Сигуран реализатор најстроже казне био је капитен Доцић - 1:0.

У 15. минуту Брђанима је поништен погодак. Доцић је упутио пас ка Овусуу, овај је одмах упослио Ивановића, који је сместио лопту у мрежу. Ипак, после видео провере погодак је поништен, судије из ВАР собе су сигнализирале да је репрезентативац Гане био у офсајд позицији. Имале су тада Нишлије среће, а у 24. минуту су стигле до изједначења. Бивши играч Чукаричког Саша Јовановић примио је лопту на 18 метара и изузетно прецизним ударцем савладао је Белића - 1:1.

До краја полувремена виђена је велика борба између два шеснаестерца, а највећу прилику имали су бело-црни. После додавања Овусуа Ивановић је остао сам са Росићем, искоса са десне стране са девет метара је шутирао, али је голман Радничког тај ударац одбранио. Сјајну прилику Нишлије су имале на старту другог полувремена, у 48. минуту Пејовић је брзо извео слободан ударац, упослио је Димића који је са десне стране послао сјајну лопту ка Штулићу, али најбољи стрелац Радничког се обрукао у тој ситуацији, пред празним голом очајно је реаговао.

Сличну прилику у 64. минуту имао је Чукарички, Аџић је идеално извео слободан ударац искоса са леве стране, а Стевановић је са два метра главом шутирао преко гола Радничког. Могао је Овусу много боље да реагује у 71. минуту, примио је лопту на ивици шеснаестерца, дриблингом се лако ослободио чувара, али је потом шутирао право у Росића. Боља опција је била да покуша да упосли неког од саиграча. Шансу утакмице Чукарички је имао у 76. минуту, Ковач је изашао сам испред голмана, Росић је његов шут са 15 метара одбранио, лопта се одбила до Аџића, који је са 17 метара шутирао поред гола Нишлија.

Ипак, у 86. минуту Чукарички је поново повео. Ковач је повукао напад, додао је до Ендијаеа, овај је успео да је пошаље на страну ка Бадамосију, који је шутирао са земље, Росић је одбранио, али је све то одлично испратио Ковач, који се искупио за малопређашњу грешку, лако је убацио лопту у противничку мрежу - 2:1. Ипак, само два минута касније Нишлије су изједначиле, Ковачевић је уместо лопте у свом шеснаестерцу закачио Штулића, а Пејовић је искористио једанаестерац – 2:2.