Партизан прекинуо црну серију - Штопер Марковић у 95. минуту донео победу црно-белима

Црно-бели су у Новом Саду гостовали новајлији Младости ГАТ и победили 1:0 на дебију тренера Гордана Петрића

Раднички (Ниш), ТСЦ, Нови Пазар у Супер лиги, па два пута АЕК у квалификацијама за Лигу Европе, а онда вечерас гостовање у Српској Атини код Младости, Партизан пет мечева у низу није знао за победу! До вечерас!

Чинило се да ће и у Новом Саду уследити кикс, а онда је у петом минуту надокнаде штопер Светозар Марковић скинуо невиђени терет са плећа црно-белих, после корнера и убацивања Дијабатеа је погодио главом!

У Новом Саду на стадиону "Карађорђе" Младост ГАТ - Партизан 0:1.

Бледа игра црно-белих, ништа бољи ни Новосађани.

У 8. минуту Андрија Радуловић, играч Звезде на позајмици у Младости, се завукао иза леђа штопера Вујачића, сам је избио пред голмана Партизана, али је шутирао тик поред стативе.

На неку озбиљнију прилику Београђана чекало се до 32. минута, капитен Урошевић је са двадесетак метара искоса пробао да изненади голмана Новосађана, али је он био на опрезу и парадом је лопту преко пречке избацио у корнер.

Никола Поповић је у контри у 57. минуту шутирао са 25 метара под пречку, брани сјајно парадом његов презимењак Александар на голу Партизана.

После корнера Ковачевић покушава главом са линије петерца, срећа по голмана Поповића, лопта му је ишла право у руке иначе би свашта било.

У 66. минуту Јовић из слободног ударца са 18 метара погађа место где се спајају пречка и статива. Била је то најбоља шанса за госте, на чијој је клупи дебитовао тренер Гордан Петрић.

У 90. минуту Рикардо се заградио у казненом, примио је лопту, онда са осам метара пробао из окрета, али је лопта отишла високо преко пречке.

Пет минута је продужен меч, а у четвртом контра домаћих преко Бабића, сам је био пред голманом Поповићем, који је истрчао на 16 метара, пробао је да га дрибла и није успео, зицер је пропао.

Када се очекивао крај, корнер за Партизан, кратко извођење, брзо, Дијабате је центрирао, неспремна је била одбрана Младости, утрчао је штопер Марковић и са три метра погодио главом у 95. минуту – 0:1.

СУПЕР ЛИГА – 6. КОЛО:

Раднички (Ниш) – Нови Пазар 1:3 (Штулић 90+2 - Никчевић 45+1, Мајдевац 55, Рубежић 77)

Напредак – ТСЦ 0:0

Колубара – Војводина 2:2 (Милојевић 27. пенал, Марјановић 79 - Симић 57, Николић 71)

Црвена звезда – Вождовац 4:0 (Пешић 3, Букари 8, Бен 84, Иванић 88)

Спартак – Јавор 2:2 (Срећковић 13 - Тодороски 30 - Гигић 22, Елиомар 68)

Младост (Лу) – Радник 3:2 (Бојовић 29. пенал, Гордић 53, Веснић 89 - Недељковић 26, Мићевић 85. аутогол)

Младост ГАТ (НС) – Партизан 0:1 (Марковић 90+5)