Неуспешна генералка - Касијера и Мостовој матирали Звезду у Сочију (ВИДЕО)

Једини стрелац за Звезду био је Катаи, за Русе погодила Звездина жеља - Касијера

Црвена звезда – Зенит 1:2 (0:0)

Сочи - Стадион: Фишт. Гледалаца: 30.334. Жути картони: Драговић, Николић (Црвена звезда). Стрелци: Катаи у 80. минуту за Црвену звезду, а Мостовој у 53. и Касијера у 74. минуту за Зенит.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Пићини (од 55. Родић), Ераковић, Драговић, Гобељић, Срнић (од 73. Николић), Кангва (од 84. Станковић), Канга, Букари (од 55. Иванић), Ибрахим (од 65. Катаи), Павков (од 65. Бен).

ЗЕНИТ: Одојевски (од 46. Кержаков), Сантос (од 62. Круговој), Алип (од 90. Скроботов), Чистјаков (од 62. Ловрен), Сутормин (од 62. Адамов), Бариос (од 71. Кравтсов), Бакаев (од 46. Вендел), Клаудињо (од 71. Ерохин), Малком (од 46. Кузјаев), Мостовој (од 78. Сандрачук), Сергејев (од 71. Касијера).

Фудбалери Црвене звезде поражени су од Зенита у генералној проби пред почетак нове сезоне - 1:2 у утакмици одиграној у Сочију у изузетно пријатељској атмосфери.

Једини погодак на мечу за Звезду постигао је Александар Катаи после луцидног додавања Мирка Иванића.

У првом полувремену имао је Мустафа неколико прилика после грешака одбране шампиона Русије, али их није искористио.

Голови су дошли у наставку.

Мостовој је довео екипу Зенита до предности после доброг ударца са леве стране у 35. минуту, у ближи угао, поред блока Пићинија, Борјан је остао на коленима - 1:0.

Звездина жеља, Касијера, тек што је ушао је у 74. минуту изашао пред Борјана, добио је сјајан пас у простор, и погодио даљи угао - 2:0.

Повукао је Николић лопту по средини, одиграо за Иванића, он између двојице дефанзиваца пронашао Александра Катаија који је сјајно погодио даљи угао дијагоналом - 2:1.