Štulić pregazio Maricu: Nišlije razbile Bugare, mladi napadač četvorostruki strelac

2

Radnički iz Niša na pohorju ubedljivo savladao bugarski tim

Radnički Niš – Marica Plovdiv 6:0 (1:0)

Teren: na Pohorju. Strelci: Štulić u 4, 46, 55, 65, Marjanović u 80, Dušanić u 88. minutu.

RADNIČKI: Stevanović, Aksentijević, Jovičić, Mlađović, Stajić, Pejović, Arsić, Mesaromvić, Petrov, Jovanović Štulić. Igrali su još: Marjanović, Dušanić, Dujmović, Mitrović, Mićibući, Dimić, Marković, Maka, Arauho i Živojinović.

Fudbaleri Radničkog zabeležili su ubedljivu pobedu u trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Sloveniji.

Niški tim je u Pohorju savladao bugarskog drugoligaša Maricu iz Plovdiva rezultatom 6:0, a četvorostruki strelac bio je Nikola Štulić, po jedan gol dali su Marjanović i Dušanić.

Izabranici Tomislava Sivića odigrali su odličan meč, protivnik bukvalno nije uspevao da se približi golu Stevanovića. Uz to Nišlije su propustile nekoliko odličnih šansi da još više napune mrežu Marice. Radnički je poveo sa 1:0 već u četvrtom minutu. Arsić je centrirao iz slobodnog udarca, a Štulić glavom matirao protivničkog golmana.

U nastavku utakmice Radnički je očitao lekciju Marici.

Štulić je na 2:0 povisio već u 48. minutu. Živojinović je centrirao sa boka, Arauho glavom spustio loptu ka mladom napadaču, a ovaj je iz neposredne blizine zatresao mrežu.

Marjanović je u 55. minutu odlično izveo korner, a Štulić se ponovo odlično snašao i pogodio za 3:0.

Četvrti pogodak na meču, Štulić je postigao u 65. minutu, na asistenciju Markovića.

Saša Marjanović je u 80. minutu preciznim udarcem sa distance savladao golmana Marice za 5:0. Konačnih 6:0 postavio je mladi Dušanić u 88. minutu, posle lepe timske akcije.