Реми Чукаричког и Муре

Брђани су били врло добри у првом полувремену и сасвим коректни у другом делу игре. То је у најкраћем резиме другог припремног меча Чукаричког у Анталији

Чукарички – Мура 1:1 (1:1)

Стрелци: 0:1 - Мулахусејновић у 20, 1:1 – Ракоњац у 34. минуту.

Стадион: “Мардан”. Судија: Мехмет Челик (Турска).

ЧУКАРИЧКИ (прво полувреме): Петровић, Стевановић, Обрадовић, Пушкарић, Рогановић, Белић, Чолић, Ајдар, Јанковић, Кајевић, Ракоњац. (друго полувреме): Белић, Рогановић, Дрезгић, Танасијевић, Тошић, Мијаиловић, Лукић, Кемпбел, Чоловић, Миладиновић, Спасојевић.

МУРА: Залокар, Карамарко, Ципот, Горенц, Пуцко, Оуро, Беганович, Брезник, Козар, Бобичанец, Мулахусејновић. Играли су још: Лотрич, Ђерђек, Балажиц, Ципот, Коус, Штурм, Марушко, Хорват, Ципот Т, Касало, Клепач.

Чукарички је одиграо врло добар меч против Муре, екипе која је ове сезоне учествовала у групној фази Лиге конференција. То се није до краја потврдило кроз резултат, с обзиром да победника није било – 1:1. Брђани су били врло добри у првом полувремену и сасвим коректни у другом делу игре. То је у најкраћем резиме другог припремног меча Чукаричког у Анталији.

Добро су бело-црни деловали у првом полувремену. Податак да су извели чак осам корнера до 20. минута меча најбоље говори о њиховој доминацији. Словеначки клуб имао је и доста среће, посебно кад је Ракоњац погодио стативу у деветом минуту. Рогановићеве лопте „имале су очи“, али изостао је завршни ударац.

Свој дан имао је и Залокар, голман Муре, који се истакао у неколико наврата. Шут Пушкарића главом сјајно је извукао из горњег левог угла. У јеку напада Чукаричког, Словенци су дошли до вођства. Слабију интервенцију голмана Петровића искористио је Мулахусејновић и неометано са неколико метара пласирао лопту у празан гол.

То није утицало на екипу Саше Илића. Наставили су са нападима Београђани и награда за то стигла је у 34. минуту. Маестралан потез Кајевића избацио је комплетну одбрану Муре, а акцију је евроголом крунисао Ракоњац, који је притом избегао офсајд замку. Млади нападач ухватио је волеј са десетак метара и закуцао лопту у гол ривала.

Други део игре донело је далеко изједначенији меч. Играчи Муре су показали да нису случајно победили Тотенхем у Лиге конференција.

У једном минуту дошли су до три шансе, али Немања Белић је маестралним одбранама сачувао мрежу. Уследио је одговор Чукаричког, али шутеви Чоловића и Кемпбела завршили су замало поред стативе.

Последњи занимљив моменат на меч био је ударац Рогана који је завршио изнад пречке гола Муре.

Наредни ривал бело-црних је екипа Аланије, тај меч на програму је 29. јануара.