Нула у Сурдулици, инцидент на крају меча, Чукарички демолирао Колубару, ТСЦ у надокнади до бода против Нишлија (ВИДЕО)

Утакмицом Вождовац – Војводина, која се игра у уторак од 14 часова, биће комплетирано 19. коло Супер лиге Србије

Фудбалери Радника и Радничког 1923 одиграли су нерешено 0:0 у утакмици 19. кола Супер лиге Србије.

У трећем минуту надокнаде избио је озбиљан инцидент, сукобили су се Недељковић и Томић, уследила је гужва и кошкање...

Фудбалери Радника ће у наредном гостовати Црвеној звезди, док ће Раднички 1923 угостити ТСЦ.

Фудбалери ТСЦ одиграли су на свом терену у Бачкој Тополи нерешено 1:1 против Радничког из Ниша.

Раднички је повео у 62. минуту голом Стефана Митровића, а бод домаћима обезбедио је Петар Ратков поготком у петом минуту надокнаде времена.

Екипа из Ниша је осми пут у лиги одиграла нерешено и заузима шесто место на табели са 26 бодова. ТСЦ је прекинуо низ од три пораза и девети је на табели са 23 бода.

Чукарички – Колубара 5:0 (3:0)

Стрелци: 1:0 – Јовановић у 13, 2:0 – Кајевић у 31, 3:0 – Јанковић у 43, 4:0 – Ракоњац у 83, 5:0 Ендијае у 85. минуту.

Београд - Стадион на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Милош Милановић. Помоћници: Јован Грујић и Оливер Петровић. Жути картони: Јанковић (Чукарички), Радовановић, Ђурић, Лончар, Стојановић (Колубара).

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Стевановић, Јовановић (од 46. Ракоњац), Танасијевић, Кајевић (од 63. К. Белић), Мијаиловић (од 63. Лукић), Шапић, А. Јанковић (од 58. Савић), Ендијае, Ковач, Рогановић (од 71. Тошић).

КОЛУБАРА: Станивуковић, Н. Јанковић, Радовановић (од 46. Кочовић), Стојановић, Лончар (од 60. Петронијевић), Ђокић, Марјановић, Младеновић (од 60. Тумбас), Николић, Ђурић (од 77. Симић), Ђурановић.

Чукарички је у једној од најбољих партија ове сезоне славио против Колубаре, којој се реванширао за први овосезонски пораз у Лазаревцу.

Брђани су већ у првом полувремену, погоцима Јовановића, Кајевића и Јанковића обезбедили велику предност, коју су у финишу сусрета додатно увећали, кад су погодили Ракоњац и Ендијае – 5:0.

Одлично је Чукарички ушао у меч, баш као што је то био случај у Горњем Милановцу против Металца.

Већ у другом минуту Ендијае је имао врло добру прилику, шутирао је са 14 метара, али га је бивши играч Чукаричког Ђурић у последњи час изблокирао.

Имала је Колубара прилику у осмом минуту, после грешке Танасијевића, који је испуцао лопту само до Ђурановића, овај се изборио за позицију и из окрета шутирао, али поред Петровићевог гола.

Који минут касније Јанковић је изнудио прекршај и жути картон Радовановића, из слободног ударца искоса са десне стране Рогановић је снажно шутирао, али је Станивуковић избоксовао лопту.

Брђани су повели у 13. минуту. Пресекли су домаћи напад Колубаре на њиховој половини, Ковач је одлично потом проиграо повратника у стартну поставу Чукаричког Ђорђа Јовановића, а најбољи стрелац тима је спољном прелепо савладао Станивуковића – 1:0.

Наставили су домаћи са нападима и иницијативом, па је Ендијае у 19. минуту имао прилику, из тешке позиције врхом копачке је захватио лопту, а голман Лазаревчана је успео да избије лопту у корнер.

Један од најлепших момената меча виђен је у 25. минуту, Јовановић је грудима примио лопту у противничком шеснаестерцу, потом одложио лопту до Кајевића, а овај је топовски шутирао са 18 метара, није имао среће, погодио је рогаљ гола Колубаре, лопта се одбила до Јовановића, који је потом шутирао преко гола.

Ипак, у 31. минуту бело-црни су дуплирали предност. Поново је Јовановић био у центру пажње, изборио се за позицију и шутирао са десет метара, Станивуковић је кратко одбио лопту, а на право месту нашао се Кајевић, који је лако убацио лопту у тада већ празну противничку мрежу – 2:0.

Имао је Чукарички иницијативу до краја полувремена, па су постигли још један погодак. Кајевић је маестрално проиграо Јанковића, који је искоса са десне стране побегао чуварима и потом прецизним ударцем савладао Станивуковића – 3:0.

У првом минуту надокнаде Колубара је опасно запретила, Ђурановић је снажно шутирао са 25 метара, али замало поред Петровићевог гола.

Није желео шеф струке Чукаричког Саша Илић ништа да ризикује, па је на полувремену заменио Јовановића, који се недавно опоравио од короне, а у игру је послао Ракоњца.

Недуго потом, из игре је извукао и Мијаиловића, који је на један жути картон од суспезније, као и искусног Кајевића, док је између осталих шансу добио и дебитант Кристијан Белић.

Ритам меча је прилично опао, имао је Чукарички две добре прилике, али оба пута је помоћни судија подизао заставицу сигнализирајући офсајд позиције.

У 67. минуту Рогановић је одлично извео корнер, а Ракоњац је главом шутирао поред гола Колубаре.

Тек у 81. минуту гости су опасније запретили, Ђурановић је шутирао са 18 метара, али преслабо за Петровића.

Два минута касније Чукарички је постигао и четврти гол. Кристијан Белић је сјајно уклизао на половини терена, Лукић је маестрално успослио Ракоњца, који је рутински савладао Станивуковића – 4:0.

У 85. минуту пукла је и петарда, Савић је примио лопту искоса са леве стране у противничком шеснаестерцу, упутио је лопту у петерац ривала, а тамо је Ендијае искористио лошију интервенцију гостију и лако је погодио мрежу – 5:0.