Bivši sudija Obradović u zatvoru 15 meseci i deset godina van fudbala

7

Apelacioni sud u Novom Sadu potvrdio je prvostepenu presudu Višeg suda u istom gradu da nekadašnjem sudija Srđan Obradović provede u zatvoru 15 meseci i deset godina bude udaljen iz fudbala

Odluka je pravosnažna, a nije mu uračunato vreme provedeno u pritvoru tokom istražnog postupka.

Dugogodišnji superligaški arbitar iz Jagodine priveden je 13. maja 2018. posle utakmice Spartak – Radnički (Niš) 2:0, upamćene po izmišljenom penalu za domaćina. Obradović je osuđen zbog iskorišćavanja službenog položaja i favorizovanja Subotičana.

Svedoci su potvrdili da su pojedine osobe, u poluvremenu utakmice, ulazile u sudijsku svlačionicu. Golubovi su oba gola postigli iz jedanaesterca, a tadašnji napadač Nišlija Milan Pavkov, sada špic Crvene zvezde, isključen je u 49. minutu, posle čega je Nemanja Nikolić dvaput bio precizan sa bele tačke.

Tokom suđenja u predistražnom postupku izjave je dalo više funkcionera i igrača oba kluba. Obradović je jedini kažnjen. Spartak i Radnički su se te sezone plasirali u kvalifikacije za Ligu Evrope.