Бивши судија Обрадовић у затвору 15 месеци и десет година ван фудбала

7

Апелациони суд у Новом Саду потврдио је првостепену пресуду Вишег суда у истом граду да некадашњем судија Срђан Обрадовић проведе у затвору 15 месеци и десет година буде удаљен из фудбала

Одлука је правоснажна, а није му урачунато време проведено у притвору током истражног поступка.

Дугогодишњи суперлигашки арбитар из Јагодине приведен је 13. маја 2018. после утакмице Спартак – Раднички (Ниш) 2:0, упамћене по измишљеном пеналу за домаћина. Обрадовић је осуђен због искоришћавања службеног положаја и фаворизовања Суботичана.

Сведоци су потврдили да су поједине особе, у полувремену утакмице, улазиле у судијску свлачионицу. Голубови су оба гола постигли из једанаестерца, а тадашњи нападач Нишлија Милан Павков, сада шпиц Црвене звезде, искључен је у 49. минуту, после чега је Немања Николић двапут био прецизан са беле тачке.

Током суђења у предистражном поступку изјаве је дало више функционера и играча оба клуба. Обрадовић је једини кажњен. Спартак и Раднички су се те сезоне пласирали у квалификације за Лигу Европе.

Kоментари (7)

Dzoi

Pade crno beli sudija

Zemunac

Ti mora da se salis?! Jesi zaboravio derbi gde vam je Dozvolio gol iz gol auta od dva metra??? Sedi jedan!

@Dzo

Koliko godina zatvora je doio onaj sto je zvezdi poklonio 2 penala protiv Indjie onomad, i to posebeno onaj na 18m od goa.

Dr

Jadni prepošteni Srdja.

Peki

E pa ne moze bas svako da ulazi u sudijsku svlacionicu na poluvremenu.Neki ne mogu a neki pak opet pa mogu i da za to nikada ne budu kaznjeni.

Trnina

Malo je osuden koliko je posten. To je onaj peti sudija pored gola na derbiju, kad lopta izade sedam metara u korner, a on cuti ne reaguje i preposteni cigani daju gol i raduju se kao da su os vojili ligu sampiona. Tako su oni lobedivali u derbijima i osvajali titule.

dopuna za sz

Samo ne napisaste da je to onaj sto "nije video" loptu vracenu sa atletske staze u derbiju, pa pade gol...