Zvezdi prija Spartak, 12. uzastopna pobeda protiv Subotičana, Ben igrao za desetku (FOTO, VIDEO)

15

Crvena zvezda lako došla do trijumfa protiv Spartaka, najbolji pojedinac Ben, sa dva gola i asistencijom

FOTOGRAFIJE: M. Rašić
Crvena zvezda - Spartak 3:0 (1:0)
Strelci: 1:0 - Rodić u 9, 2:0 - Ben u 46, 3:0 - Ben u 72. minutu. Stadion: "Rajko Mitić". Gledalaca: 5.286. Sudija: Marko Ivković. Žuti karton: Katai (Crvena zvezda).
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Dragović, Ben (od 73. Lazetić), Eraković, Gajić, Ivanić, Katai, Pavkov (od 46. Falko), Petrović, Rodić (od 64. Gobeljić), Srnić (od 64. Stanić).
SPARTAK: Dubljanić, Abraham, Bijelović, Bogićević, Branković (od 81. Šćepanović), Ivančević, Milošević (od 57. Marčić), Nikolić (od 81. Todoroski), Šimura, Srećković (od 81. Mihajlović), Vidaković.

Crvena zvezda je lako savladala Spartak, po 12. put uzastopno crveno-beli su došli do trijumfa u duelima sa subotičkim timom.

Čovek odluke bio je El Fardu Ben, koji je pre početka susreta od sportskog direktora Mitra Mrkele na poklon dobio uramljeni dres sa brojem 150.

I bio je reprezentativac Komorskih ostrva vrlo raspoložen, najpre je u devetom minutu asistirao Gajiću, koji je lako glavom zakucao loptu u protivničku mrežu, a potom je postigao dva gola u drugom poluvremenu – 3:0.

Tok meča:

1` Dobro su gosti otvorili utakmicu, već posle 25 sekundi izborili su korner, ali posle udarca iz ugla nije bilo opasnosti po gol domaćina.

3` Kapiten Spartaka Milošević, nekadašnji igrač Crvene zvezde, požalio se na povredu, pitanje je hoće li moći da nastavi susret.

9` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Nastavio je kapiten Spartaka meč, ali njegov tim od devetog minuta gubi. Slobodan udarac iskosa sa desne strane sjajno je izveo Ben, na loptu je natrčao i glavom je u mrežu rivala zakucao Rodić - 1:0.

19` Nije bilo preterano zanimljivo posle videćeg pogotka Zvezde, pa beležimo koškanje Gajića i Srećkovića, ali srećom strasti su se brzo smirile.

23` Centrirao je strelac gola Rodić sa leve strane, Katai je probao glavom, iz teške pozicije, šutirao je preko prečke Dubljanićevog gola.

25` Oprobao je udarac i Pavkov, Zvezdin napadač je šutirao nogom sa 16 metara, ali nije bilo opasnosti po gol Spartaka.

27` Žuti karton za Kataija zbog neopreznog starta na Abrahamu.

31` Bunio se Katai, imao je šta da kaže glavnom arbitru Ivkoviću, koji po njegovom mišljenju nije svirao prkršaj. Morao bi da bude oprezniji, s obzirom da je već javno opomenut.

36` Mirniji deo igre, Zvezda uglavnom ima posed, a do šanse je došla kad je Rodić šutirao sa 20 metara, preslabo za Dubljanića.

43` Ostavili su domaći dosta prostora Abrahamu, ovaj se odlučio za udarac sa 30 metara, šutirao je pod prečku, ali je Borjan maestralno intervenisao i sprečio izjednačenje.

45` Sudija Ivković produžio je prvo poluvreme za minut. U nadoknadi nije bilo nikakvih uzbuđenja, Zvezda sa prednošću od jednog gola ide na odmor.

46` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Brzo je Zvezda duplirala prednost, posle ispucane lopte Erakovića Falko je glavom proseldio loptu ka Benu, ovaj je lako umakao neopreznoj odbrani Subotičana, i potom lako matirao Dubljanića - 2:0.

56` Oprobao je udarac NJegoš Petrović, bilo je to iz velike udaljenosti, ali je šutirao zamalo iznad gola Spartaka.

59` Izborio se za poziciju i šutirao Falko, momak koji je ušao od starta drugog poluvremena, uneo je Italijan dosta živosti u Zvezdine redove. Ovoga puta Dubnjanić je uz malo poteškoća odbranio njegov udarac.

63` Falko je golom krunisao svoju dobru igru, odlično mu je asistirao Ivanić, a Italijan je rutinski iz prve, levicom, preciznim udarcem savladao Dubljanića. Ipak, sudija Ivković je dobio signalizaciju iz VAR sobe, sporna je bila pozicija Bena, koji je bio u ofsajdu, pitanje je da li je uticao na igru. Prema mišljenju sudije, gol je poništen.

72` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Ipak, Zvezda je nedugo potom, čini se, rešila sve dileme. Ben je iskoristio grešku rivala, posle sudara Brankovića i Dubljanića, lako je smestio loptu u mrežu Spartaka - 3:0.

74` Crveno-beli su nastavili sa dobrom igrom i posle trećeg gola, pa je najpre Dragović imao priliku, ali je glavom šutirao pored gola Spartaka.

76` Odlična šansa za Ivanića, lopta je preletela sve igrače i došla do njega na drugoj stativi, čini se malo ga i iznenadila, pa je šutirao sa tri metra razdaljine iznad gola Dubljanića.

79` Igralo se isključivo pred i u šesnaestercu Subotičana, pa je i Petrović oprobao udarac, sa ivice šesnaesterca je lepo šutirao, ali je Dubljanić bio na oprezu.

90` Nije bilo mnogo uzbuđenja u finišu susreta, mogao je rezervista Lazetić do gola, ali mu je lopta pobegla, stigao je samo da je uputi u peterac rivala, gde nije bilo njegovih saigrača. Četvrti sudija je pokazao tri minuta nadoknade.

90+3` Najbolja prilika za goste, Todorovski je izveo korner, Borjan "zaplivao u prazno", a na drugoj stativi Marčić je glavom zahvatio loptu, ali je bio neprecizan.