Станојевић: Мучио нас је Металац, у другом полувремену смо били опаснији

Фудбалери Партизана победили су вечерас на свом терену екипу Металца са 3:1

Тренер фудбалера Партизана Александар Станојевић рекао је да је Металац у данашњој утакмици намучио његову екипу, али да је задовољан игром у другом полувремену и новом победом у домаћем шампионату.

"Тешко је победити сваку утакмицу. Не знам која нам је ово победа у последњих 40 утакмица... Не можемо ни све лако да побеђујемо. Данас је било тешко. Мучио нас је Металац. Нису стварали шансе, али су нас мучили доста", рекао је Станојевић после утакмице.

Фудбалери Партизана победили су вечерас на свом терену екипу Металца са 3:1, у заосталој утакмици петог кола Супер лиге Србије.

"У прво полувреме смо ушли доста лоше, али су измене на полувремену донеле... после смо стварали шансе, били опаснији и чвршћи за нијансу и могу бити задовољан", рекао је Станојевић.

Црно-бели су уписали 13. победу од почетка шампионата и први су на табели са 40 бодова, односно имају осам бодова више од Црвене звезде која има меч мање. На другој страни, Металац је претпоследњи са 12 освојених бодова.

Тренер Металца Жарко Лазетић је и поред пораза био задовољан игром своје екипе у Хумској.

"Направили смо неке грешке које Партизан кажњава јер су јако квалитетни. Али, с друге стране, могу да кажем да сам јако задовољан. Доћи овде и играти овако, притискати Партизан и стварати им проблеме, мислим да је то за нас оптимизам", рекао је Лазетић.

"Ми смо у таквој ситуацији да се све гледа кроз резултат, што је нормално, али ја честитиам играчима на доброј игри и верујем да ће нам ово бити подстрек за следеће утакмице са нама равним екипама где ће наша игра моћи да се материјализије и бодовима и победама", додао је тренер Металца.

Партизан ће у наредном колу Супер лиге Србије дочекати Чукарички, док ће Металац угостити Напредак.