35

Црвено-бели после 30. кола имају чак 12 бодова више од Партизана

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 1:0 (0:0)

Стрелац: 1:0Иванић у 58. минуту.

Београд - Стадион: „Рајко Митић“.  Играно без присуства гледалаца. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Милован Ристић и Далибор Ђурђевић. Жути картони: Родић, Дегенек, Милуновић, Гобељић и Станковић (Црвена звезда), Л. Марковић, Миљковић и Станојевић (Партизан).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Дегенек, Милуновић, Родић (од 87. Гобељић), Саного, Петровић (од 46. Фалћинели (од 87. Павков)), Николић (од 46. Канга), Иванић, Катаи (од 74. Срнић), Бен.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Миљковић, С. Марковић, Вујачић, Обрадовић, Шћекић, Здјелар (од 70. Јојић), Натхо (од 59. Сума), Јовић (од 46. Л. Марковић), Асано, Холендер (од 88. Стевановић).

Дерби меч 30. кола Супер лиге Србије, 164.  дуел „вечити“ ривала, Црвене звезде и Партизана, припао је домаћем тиму!

Звезда се тако приближила одбрани титуле шампиона Србије.

Црвено-бели седам кола пре краја имају 86 бодова, 12 више од „вечитог” ривала, који је на другом месту.

Стрелац на стадиону „Рајко Митић” био је Мирко Иванић у 58. минуту. Иванић је гол дао ударцем главом после корнера резервисте Гелора Канге.

У деветом минуту видели смо прво узбуђење, Натхо је извео слободан ударац, гађао је Вујачића, али Дегенек је успео да лопту проследи у корнер. Ударац из угла извео је Израелац, овога пута штопер из Црне Горе је био највиши у скоку, али није успео да погоди оквир гола, лопта је отишла изнад пречке.

Родић је у 13. минуту добио жути картон. Прво је оштро стартовао на Асана, а потом и на Миљковића и судија Симовић је морао да се лати за џеп.

У 18. минуту црно-бели су изборили други корнер, мада да је Холендер био присебнији могло је бити много опасније по домаћи тим. Мађарски репрезентативац се одлучио да „гађа“ Јовића уместо Натха који је био сам у срцу казненог простора.

После ударца из угла лопта је отишла на контра страну где је био Холендер, уследио је центаршут, Борјан је избоксовао, Асано је ухватио волеј, но, није био прецизан.

У 20. минуту Црвена звезда је први пут озбиљно запретила, Гајић је асистирао до Катаија, везиста домаћег тима је опробао ударац са ивице шеснаестерца, али Стојковић је био одлично постављен.

Дегенек је у 25. минуту оборио Холендера на 17 метара и тако зауставио одличну акцију гостију. Натхо је опробао ударац, али живи зид је био непремостива препрека, црно-бели су морали да се задовоље корнером.

После ударца из угла лопта је дошла до Асана који је шутирао са 18 метара, срећом по домаће Дегенек је блокирао тај покушај и Партизан је поново имао прилику да из корнера запрети. Сличан сценарио је виђен, поново је шутирао Јапанац, а лопта је отишла преко гола.

Прелепа акција домаћег тима виђена је у 33. минуту, Иванић је повукао кроз средину и упослио Гајића на десној страни, овај је додао до Николића, који је после дриблинга остао сам у близини гола, шутирао је, али је Стојковић сјајно интервенисао и послао лопту у корнер.

Тренер домаћих Дејан Станковић због жустре реакције добио је жути картон у 37. минуту.

Штопер гостију Марковић у 40. минуту унео је велику несигурност у свој тим, лоше је реаговао и Стојковић, а Бен то није успео да искористи, те је Вујачић послао лопту у корнер.

Брзо су то домаћи извели, погрешили су, отворила се контра гостију у којој је Јовића оборио Саного, Симовић је пустио предност (треба напоменути да је заборавио да везисти Звезде да жути картон), Асано је упослио Холендера, нападач из Мађарске је је шутирао и погодио пречку, била је то најбоља шанса за госте из Хумске.

Минут касније прави дар мар по десној страни је направио млади Јовић, ушао је у казнени простор, лопта је дошла до Натха, није се најбоље снашао, али опет је Јовић био у прилици, али Борјан је одлично реаговао и лопту проследио у корнер. Било је то последње узбуђење у првом делу игре.

На старту другог полувремена Фалћинели и Канга су заменили Николића и Петровића, док је Лазар Марковић ушао у игру уместо Јовића.

У 52. минуту виђен је први шут у другом делу игре, Бен је опробао ударац, али није успео да угрози Стојковића.

Асано у је у 54. минуту покушао да стави Борјана на муке, али голман Звезде је добро одреаговао после шута Јапанца.

У 57. минуту Бен је извео слободњак, после гужве у казненом простору лопта је отишла у корнер.

Канга је извео ударац из угла, набацио је лопту на петерац, највиши у скоку био је Иванић, сјајно је шутирао главом у контра угао, Стојковић је био немоћан и у 58. минуту на семафору је засијало: Црвена звезда – Партизан 1:0!

У 67. минуту Шћекић је оборен на неких 25 метара, Сума је преузео одговорност на себе, но, као и Натхо у првом делу, и он је погодио живи зид.

Само минут касније Вујачић је неопрезно реаговао и оборио Бена, судија Симовић је свирао фаул. Бен је шутирао, али ни он то није добро урадио, овога пута живи зид гостију је добро одрадио посао. Лопта се одбила до једног играча Звезде, уследио је ударац, али лопта је отишла далеко изнад гола.

У 75. минуту непотребна тензија на половини Звезде, пуне руке посла имао је Симовић, Сума и Саного су били у дуелу, Партизанов везиста је био преагресиван, а жути картон добио је – Дегенек.

Бен је у 80. минуту успео да избори нови корнер за домаћи тим. Канга је поново извео ударац из угла, лопта је ишла на исто место као и у 58. минуту, али овога пута Шћекић је отклонио опасност.

У 86. минуту Миљковић је преоштро фаулирао Фалћинелија, Италијан је морао ван терена, а десни бек Парног ваљка је добио жути картон. Павков је морао у игру уместо Фалћинелија.

Борјан је израстао у правог јунака црвено-белих јер је у 89. минуту маестрално одбранио покушај Суме из срца шеснаестерца. Била је то и најбоља прилика за госте у другом полувремену.

Могла је Звезда до 2:0 у 90. минуту, али Асано је зауставио добру контру домаћих.

У завршници меча гости су свим снагама напали, ређали су се покушаји испред гола Борјана, али црно-бели нису успели да дођу до поготка.

Семафор 30. кола Супер лиге Србије:

Уторак:

Мачва – Младост 0:2 (Бојовић пенал 26, 58)

Нови Пазар – ТСЦ 2:1 (Никчевић 7, Стоиљковић 72 – Томановић 76)

Пролетер – Чукарички 0:1 (Шапић 90+2)

Спартак - Вождовац 3:0 (Текијашки 39, Срећковић 53, Туфегџић 66)

Среда:

Бачка – Радник 0:2 (Богдановски 37, Стојановић аутогол 89)

Рад – Војводина 2:0 (Калуђеровић пенал 48, 52)

Раднички Ниш – Напредак 1:2 (Гаврић пенал 62 – Мелуновић пенал 7, Марјановић 73)

Црвена звезда - Партизан 1:0 (Иванић 58)

Четвртак:

Металац – Јавор (16,00)

Златибор - Инђија (16,00)

Kоментари (35)

Knego

Samo da odmah sudije skrenu pažnju Sanogu da igra fudbal a ne ragbi. On ima za cilj da povredi najbolje igrače. Tako je jesenas divljački startovao na Sumu i Docića i izbacio ih iz igre u ranoj fazi utakmice.

Miki

Sanogu oprošteno dva žuta kartona Valjda će dobiti karton kad polomi nekom srpskom igrač u nogu

Dok Holidej

Falcineli?

niko da mi kaze

Koliko je zutih kartona na utakmici dobio Degenek?

Peta zvezdina zvezda

Jel neko rekao našim igračima da je utakmica počela?

Red Star 91

Nije. Nit ima ko da kaže nit ima kome da se kaže!

Hahaj

@5ZZ igračima očigledno nije, ali je zato Burek rekao sudiji! Nakon toga ni jedan faul za Partizan nije dosuđen, a Zvezdi oprošteno dva žuta kartona!

Странац у пролазу

Очекујем бољу и офанзивнију игру Звезде у другом полувремену.

Skočko Elvis

Nema da brinete

Е сад да узмемо титулу ако нас није срамота.

Deki

E moj Stanoje. Bolju igru u prvom poluvremenu ne krunišete golom, u drugom ste zaboravili šta je fudbal.

Zoran CZZG

Čestitam mojoj Zvezdi novu titulu.Nije to baš bilo sjajno,ali pobeda je najbitnija.

Zoran CZZG

Zašto je Stanojević menjao malog Jovića?Najbolji igrač u prvom poluvremenu.

Be

Pa sta drugo ocekivati osim poraza kao prvo mi nemamo gol igraca mislim centarfora a dugo sa Miljkovicem i Obradovicem ,Jojicem ,Markovicem , katastrofa mogao je i Stanojevic sa njima uci da igra generacija su

Grobar 007

Kamo sreće da je krenuo sa Jojićem umesto lošeg Zdjelara i naravno sa Sumom. Miljković je priča za sebe. Znalo se da je zvezda najjača u prekidu, ali izgleda Stanojević to nije znao. Drugo poluvreme je prošlo u faulovima, džokanju i Stojkovićevo besomučnom degažiranju tačno protivničkim igračima na noge. On je pre svega kriv što je nestala kakva-takva igra iz prvog poluvremena.

Гробар

Да је баба деда...

Želje

Imali smo sreće. Hoćemo 4 pobede kod kuće.

Radan

Derbi je resio Stanojevic. Sastavom koji ne lici ni na sta. Trebao je golman Popovic kao drugi bonus. Pa Banjak umesto Miljkovica, Suma od pocetka i Urosevic pre Obradovica. U drugom poluvremenu je povukao ekipu, mogla je Zvezda jos neki gol da postigne.

Fery

Prosečna utakmica, rezultat realan, mada je moglo biti i drugačije. Ali naš fudbal je van trenda pa kako god da je!

Zuk

Prvo poluvreme je pripalo Partizanu koje je morao da dobije sa najmanje golom razlike.Precka Holendera i sanse Asana i Jovica nisu realizovane.Drugo poluvreme Partizan je poceo mlako i inicijativu je preuzela Zvezda.Po igri nereseno je bilo realnije.

RedStar91

Zvezdin problem su bili Nikolic i Petrovic koji su morali da igraju kao bonusi. Cim su usli Falcineli i Kanga, Zvezda bolja. Drugi problem je bio ogroman pritisak jer nismo dobili par derbija, tacno se video kod igraca strah od greske. Da je igrao jos Falko lagano 3:0. Mnogo smo bolji! U kupu cemo ih razbiti, dupla kruna je nasa!

Sreca uz Partizan

Da su igrali Falko i Gobeljic, od pocetka bilo bi kao i u ovih zadnjih 5 utakmica po 2-3 gola u mrezi Partizana. Kao i uvek i sinoc smo ih oducili od fudbala jer prakticno nisu ni pokusali da sutnu na gol Borjana.Zato me i cudi analiza sudjenja Z.Jokica, koji rece da je sudija ostetio Partizan ne pustajuci prednost i ne dozvolivsi kontru Asana, u vrlo izglednoj prilici.Pposebno sam iznenadjen komentarima u Arena studiu na terenu, kada voditelji izjavise da je u prvom poluvremenu Partizan,realno po sansama trebao da vodi sa 3:1.Ali dobro. Po meni Partizan se sinoc srecno provukao sa minimalcem, ali u kupu nece.

Garavi sokak

@Sreca uz Partizan Druze imali imalo realnosti u tebi. Vi ste juce uz srecu i nezasluzeno tek u 6-oj utakmici pobedili Partizan i u tih 6 utakmica ste dali samo 2 gola zadnji put iz penala, kome je prethodio nepostojeci korner a ti pricas kako je CZ u tim utakmicama davala po 2-3 gola.Ovo je CZ 4-vrta uzastopna titula i tek u ovom prvenstvu imate pozitivan skor sa Partizanom, a svedoci smo sinoc kakav je rezultat po sansama trebalo da bude.Ovo je druze sport. I dok se god bude fudbal i ovaj derbi izmedju Partizana i CZ igrao uvek ce se timovi smenjivati i u pobedama i neresenim ishodima i naravno u osvojenim prvenstvima.Znas dobro da je bilo perioda kada i Partizan po par godina nije pobedjivao CZ pa se to desi ili obrnuto kada CZ nije po par godina pobedjivala Partizan pa se to desi sto je u sportu normalno.Zato mi navijaci treba da budemo normalni bez obzira za koga navijali, jer u sportu se pobednici menjaju. Nikada ni u bilo kojem sportu nece postojati tim koji nije porazen.

Pozitivan skor...

...ima Zvezda i u prvenstvu 17/18 i 18/19(po jedna pobeda od po 2:1 a vi bez pobede).Jedino proslu sezonu nismo pobedili u derbiju. U te 4 sampionske sezone, od 10 prvenstvenih derbija dobili ste samo 1! Neznam zasto spinujete. A sinoc smo zasluzeno pobedili,bolji smo za taj gol, KAKO REČE ZDJELAR,reprezentativac!

?...

Evergrin za večeras glasi:"A sad adio..."!Ostalo znate!

Be

E moj Stanoje nula si izvodis Jovica jednog od boljih uvodis propalog igraca Markovica od tada ti se igra raspada ocigledno da moraju da ti igraju Markovic , Miljkovic , i Obradovic

Nula

Jel to promenjeno pravilo o strancima. Na pocetku utakmice 5-5 , na pocetku drugog poluvremena 7-5.

Dzo istina

Umjesto Miljkovića je trebao probati Ostojića, bez da ide napred pošto od Miljkovića nema ama baš nikakve koristi napred. Uz to je katastrofalno odigrao neposredno pre gola uz aut liniju kad je u neznanju loptu dodao nikome. Lazar Marković nije trebao ulaziti nikako pošto je mali Jović odigrao neuporedivo bolje i borbenije. I još da dodam da je loše odigrao Obradović!

dole

vidi se naivnost-poštenje partizanovih igrača, manje faulova a da je nagažen zvezdin igrač kao mladi jović od borjana, zvezdin igrac bi se valjao do centra a kreštao do neba... Nema čiste igre niti dobrog fudbala. sudija izgubljen u vremenu i prostoru.

Jevrem

Vidi se zato zgazili falćinelija trener vam je rešio derbi i niko drugi ćao

Yugo

Komsije cestitke na pobedi I vec osvojenoj tituli. Mom Partizanu zelim da to uradi sledece sezone. Pozdrav.

LJCZ

Hvala.Svaka cast na komentaru.

Razum

Citam komentare, Partizan bolji, Zvezda na srecu. Anliziraju se detalji.. Ljudi Zvezda poslednjih par derbija igra da bi igrala jer nema motiva zbog bodovne razlike. Ovaj derbi takodje, igra da ne izgubi ,a ako dodje pobeda jos bolje. Partizanovi navijaci uljuljkani silnim velikim pobedama u poslednje vreme, a ne vide koga su pobeđivali . Sve su to timovi koji ispadaju iz lige koja je inace jako slaba. Sve u svemu Partizan nista novo nije pokazao niti moze da pokaze, Zvezda zasluzeno bez muke sacuvala titulu i to jos uz pobedu.

Realan Zvezdas

Pravi derbi,cvrsta igra,velika borba,Zvezda konkretnija,pobeda nije nezasluzena.Reanije je bilo da Zvezda dobije prethodni derbi na Marakani koji je zavrsio 0:0(sto je i Savo priznao).Takav je fudbal,odlucuju detalji.Videlo se da je Zvezda zbog"bonus pravila"bila oslabljena u 1.poluvremenu.U 2. je to vec bila druga Zvezda.Mislim da ce u sledecim derbijima Zvezda igrati jos bolje jer je skinula imperativ pobede koji je stvoren u javnosti sto nije dobila nekoliko derbija.Kod igraca je bio prisutan i jako vidljiv strah i panika od greske.Pritisak je bio ogroman jer da su izgubili opet bi pocela osporavanja titule od strane komsija.Nekako je pola drzave zivelo za to da Zvezda izgubi da bi mogli da sire svoje price zavere.Ista takva atmosfera je bila i pred mec u Tirani,kad je takodje pola Srbije cekalo da se sladi ako Zvezda izgubi u Albaniji.I tada i sada su komsijski mediji stvarali ogroman pritisak na Zvezdine igrace. Izdrzali smo oba puta.Ovo mi je jedna od najsladjih pobeda u derbiju!