3

Младост славила у Шапцу, Спартак убедљив против Вождовца

Пролетер (НС) – Чукарички 0:1 (0:0)

Стрелац: 0:1 – Шапић у 90+2. минуту.

Нови Сад - Стадион: „Карађорђе“. Играно без присуства гледалаца. Судија: Андрија Стојановић. Помоћници: Милан Минић и Дарко Савовић. Жути картони: Живојиновић, Марјановић (Пролетер), Ковач, Танасијевић (Чукарички).

ПРОЛЕТЕР: Васиљевић, Митровић, Марјановић, Б. Јовановић, Пејић, Леандро, Башановић, Јанковић, Живојиновић, Томовић, Ивановић.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Доцић, Стевановић, Ђ. Јовановић (од 78. Ракоњац), Каменовић, Танасијевић, Мијаиловић, Савић (од 73. Ергелаш), Пантић (од 73. Кајевић), Шапић, Ковач (од 59. Чоловић).

Фудбалери Чукаричког победили су у гостима екипу Пролетера са 1:0, у утакмици 30. кола Супер лиге Србије.

Екипа с Бановог брда уписала је трећу победу у низу, укупно 18. у шампионату, и тренутно је трећа на табели са 61 бодом. На другој страни, Пролетер је осми са 42 бода.

Чукарички је остварио још један тријумф у гостима, славио је против Пролетера и то голом у другом минуту судијске надокнаде. Брђани су били доминантни током читавог меча, а иницијативу су крунисали тек у 92. минуту, кад је Доцић маестрално извео корнер, а Шапић главом савладао на овом сусрету изванредног голмана Пролетера Васиљевића – 0:1.

ПОБЕДЕ СПАРТАКА, МЛАДОСТИ И ПАЗАРА

Фудбалери Спартака победили су у Суботици екипу Вождовца са 3:0.

Стрелци за победнички тим били су Немања Текијашки у 39, Никола Срећковић у 53. и Лазар Туфегџић у 66. минуту.

Спартак је, после 14. победе у шампионату, пети на табели са 47 бодова, док је Вождовац на 12. позицији са десет бодова мање.

Фудбалери Младости славили су у Шапцу против Мачве са 2:0 головима Милана Бојовића у 26. минуту са пенала и у 58. минуту.

Младост је сада девети тим лиге са 39 бодова, док је Мачва претпоследња са 21 освојеним бодом.

Фудбалери Новог Пазара победили су вечерас гостујући ТСЦ са 2:1, у утакмици 30. кола Супер лиге Србије.

Стрелци за домаћина били су Бојица Никчевић у седмом и Душан Стоиљковић у 72. минуту. Једини гол за тим из Бачке Тополе постигао је Саша Томановић у 76. минуту.

После некомплетног кола, Пазар је 13. на табели са 36 бодова, док је ТСЦ шести са 45 бодова.

Само што је почела утакмица, Чукарички је имао стопостотну прилику. Била је то акција двоструких стрелаца из претходног меча, Јовановић је умакао одбрани Пролетера, потом фантастично упослио Савића, али је његов шут са пет метара одбранио Васиљевић.

Имао је Чукарички теренску иницијативу, али не и изгледне шансе као што је била она са старта сусрета.

У 22. минуту Брђани су извели занимљиву акцију после коркера, на крају је са 18 метара шутирао Пантић, али је то учинио доста лоше, па је одбрана домаћих лако реаговала и отклонила опасност.

Жестоко је оштећен гост у 26. минуту, лопта је дошла до Ковача, који је остао „очи у очи“ са голманом Новосађана, за руку га је повукао одбрамбени играч Пролетера, али уместо очигледног једанаестерца, судија Стојановић показао је жути картон првотимцу Брђана.

Наставио је Чукарички са бољом игром, а могао је до вођства у 36. минуту. Дуго је Доцић држао лопту, успео је на тренутак да се ослободи чувара и да шутира са готово 30 метара по земљи, Васиљевић је некако успео да скрене лопту у корнер врховима прстију.

После убацивања из угла покушао је и Пантић, али је његов ударац са 15 метара изблокиран у последњи час.

Одлично су Београђани почели и друго полувреме, па су до вођства могли после само пет минута наставка. Доцић је по земљи циљао из слободног ударца са 18 метара, али је Васиљевић тај ударац некако успео да одбрани.

Гости су добили корнер, извео га је са леве стране Доцић, Јовановић је захватио лопту главом, али је поново Васиљевић сјајном интервенцијом спасао свој тим.

Тек у 58. минуту Пролетер је дошао до прилике, била је то лепа акција домаћих, коју је ударцем са 16 метара завршио Томовић, али је на срећу гостију шутирао преко Петровићевог гола. Имао је потом сјајну прилику Каменовић, после додавања Савића, примио је лопту у противничком шеснаестерцу, али је са седам-осам метара био непрецизан.

До краја меча покушала су обојица тренера изменама да промене ритам меча и да дођу до тријумфа. Али, изгледнијих прилика није било, све до акције резервиста Брђана, Ергелаш је одлично центрирао са леве стране, Ракоњац је главом гађао даљи угао голмана Васиљевића, који је успео да ухвати „живу“ лопту.

Ипак, то је била само најава онога што ће се догодити у надокнади сусрета.

Доцић је још једном маестрално извео корнер, Шапић је захватио лопту главом, а Васиљевић овога пута није могао да спаси свој тим – 0:1.

Семафор 30. кола Супер лиге Србије:

Уторак:

Мачва – Младост 0:2 (Бојовић пенал 26, 58)

Нови Пазар – ТСЦ 2:1 (Никчевић 7, Стоиљковић 72 – Томановић 76)

Пролетер – Чукарички 0:1 (Шапић 90+2)

Спартак - Вождовац 3:0 (Текијашки 39, Срећковић 53, Туфегџић 66)