Бранилац трофеја Војводина кроз Суботицу до полуфинала Купа

Радник на пенале избацио ТСЦ за историјски пласман у полуфинале Купа

Радник из Сурдулице се по први пут у историји пласирао у полуфинале Купа Србије. Екипа коју са клупе предводи Славољуб Ђорђевић је после једанаестераца у Сенти елиминисала ТСЦ – 1:1, 4:3.

Домаћи су дошли у вођство поготком Лукића са беле тачке у 18. минуту, док је најбољи стрелац Супер лиге Макарић изједначио у 36. До краја меча мреже се нису тресле, па је о првом полуфиналисти одлучивала пенал серија.

И она је сјајно започела за госте, Костић је одбранио ударац Томановића, а Ђорђевић је донео вођство Раднику. Ипак, у трећој серији играч гостију Јокић је погодио стативу, па су оба тима била поравната.

Пресудио је промашај Антонића, који је шутирао преко гола, а Спасић је потом био прецизан за Сурдуличане. До краја су сви извођачи погађали, закључно са Макарићем, чији је погодак био пресудан – 4:3.

Бранилац трофеја Војводина је победила Спартак у Суботици 2:1, головима Славка Бралића у 59. минуту и Петра Бојић десет минута касније, док је погодак за Спартак постигао Нобору Шимура (61).